SPIN

Jestem WAGITARIANKĄ, czyli Barbie Girls w „Krowie”

Aneta Borkowska poniedziałek, 1 marca 2010, 21:47 Kultura, Wydarzenia
Anka i Ewa jako geje. Fot. AB

Anka i Ewa jako geje. Fot. AB

W naszym mieście po raz pierwszy wystąpiły przed heteroseksualną publicznością. Do tej pory ich publika była mieszana. Barbie Girls, pierwszy lesbijski kabaret w  Polsce wizytę w Siedlcach będzie dobrze wspominać.

– Nie jesteś lesbijką Lesba? – Lesbaaa. – Przepraszam, Lesbaaa. Nie jesteś? – Oczywiście, że nie. – To dlaczego w swojej piosence śpiewasz o tym, że ogórki są niedobre i lepszy jest sok z brzoskwinek? – Bo brzoskwinki mają fajną skórkę i ja bardzo lubię owoce. – Tak? – Tak, bo ja jestem WAGITARIANKĄ! To znaczy wegetarianką. Tak jestem wegetarianką(…)Kocham mężczyzn płci męskiej(…) Ślub też chcę wziąć z mężczyzną płci męskiej. W małym kościółku też płci męskiej.

To fragment „Gwiazdy”, jednego ze skeczów jakie dziewczyny pokazały w niedzielę w „Krowie na Golasa”. W krótkiej rozmowie ze SPIN przyznały, że to była jej najlepsza z dotychczasowych wersji. Ania, Agnieszka Weseli, Ewa Tomaszewicz i Małgorzata Rawińska, czyli Barbie Girls od marca będą miały nowy repertuar. Humor? Podobny do tego, który siedlczanie już poznali. Zasada taka sama: bez polityki i wulgaryzmów.  – Nie wiem dlaczego, ale ludzi bardzo śmieszy jak ktoś rzuca bluzgami na prawo i lewo. My tego nie będziemy robić – powiedziała Gośka i dodała, że najwięcej ataków muszą odpierać ze strony lesbijek. – Czyli kobiet takich jak my.

Organizatorem imprezy było stowarzyszenie tutajteraz.

bg

Skecz "Lesbijka w banku spermy". "Bo jak się człowiekowi wmówi, że nie może to on nie będzie mógł." Fot. AB

Skecz "Lesbijka w banku spermy". "Bo jak się człowiekowi wmówi, że nie może to on nie będzie mógł." Fot. AB

Agnieszka w roli Maryji Konopnickiej. Co zostanie w jej dłoni, kiedy z orła zdejmiemy skrzydła, dziób i koronę? Fot. AB

Agnieszka w roli Maryji Konopnickiej. Co zostanie w jej dłoni, kiedy z orła zdejmiemy skrzydła, dziób i koronę? Fot. AB

 

 

 

 

 

 

 

A oto skecz w całej krasie:

httpv://www.youtube.com/watch?v=SA4wV_H9Zec&feature=related

Powiadom o wpisie

3 komentarze

 1. stasiue dodano 9 lat temu

  Gdybym była założycielką akcji "Oczami kobiet" to bym sie obraziła.

 2. olka dodano 9 lat temu

  Nie wiem jak odnieść się do Twojego komentarza, bo zwyczajnie go nie rozumiem?
  A co do kabaretu. Nie wszystko mnie śmieszyło, ale było kilka bardzo fajnych tekstów. Poza tym fajnie, że dziewczyny maja dystans do siebie. No i przede wszystkim gratuluję im odwagi, że otwarcie się przyznają do orientacji.

 3. Ewa z Barbie Girls dodano 9 lat temu

  Jeszcze raz dziękujemy Siedlcom za superprzyjęcie, a organizatorkom za profesjonalizm i troskę. Z przyjemnością do Was wrócimy – z nowym programem oczywiście!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?