SPIN

Jestem WAGITARIANKĄ, czyli Barbie Girls w „Krowie”

Aneta Borkowska poniedziałek, 1 marca 2010, 21:47 Kultura, Wydarzenia
Anka i Ewa jako geje. Fot. AB

Anka i Ewa jako geje. Fot. AB

W naszym mieście po raz pierwszy wystąpiły przed heteroseksualną publicznością. Do tej pory ich publika była mieszana. Barbie Girls, pierwszy lesbijski kabaret w  Polsce wizytę w Siedlcach będzie dobrze wspominać.

– Nie jesteś lesbijką Lesba? – Lesbaaa. – Przepraszam, Lesbaaa. Nie jesteś? – Oczywiście, że nie. – To dlaczego w swojej piosence śpiewasz o tym, że ogórki są niedobre i lepszy jest sok z brzoskwinek? – Bo brzoskwinki mają fajną skórkę i ja bardzo lubię owoce. – Tak? – Tak, bo ja jestem WAGITARIANKĄ! To znaczy wegetarianką. Tak jestem wegetarianką(…)Kocham mężczyzn płci męskiej(…) Ślub też chcę wziąć z mężczyzną płci męskiej. W małym kościółku też płci męskiej.

To fragment „Gwiazdy”, jednego ze skeczów jakie dziewczyny pokazały w niedzielę w „Krowie na Golasa”. W krótkiej rozmowie ze SPIN przyznały, że to była jej najlepsza z dotychczasowych wersji. Ania, Agnieszka Weseli, Ewa Tomaszewicz i Małgorzata Rawińska, czyli Barbie Girls od marca będą miały nowy repertuar. Humor? Podobny do tego, który siedlczanie już poznali. Zasada taka sama: bez polityki i wulgaryzmów.  – Nie wiem dlaczego, ale ludzi bardzo śmieszy jak ktoś rzuca bluzgami na prawo i lewo. My tego nie będziemy robić – powiedziała Gośka i dodała, że najwięcej ataków muszą odpierać ze strony lesbijek. – Czyli kobiet takich jak my.

Organizatorem imprezy było stowarzyszenie tutajteraz.

bg

Skecz "Lesbijka w banku spermy". "Bo jak się człowiekowi wmówi, że nie może to on nie będzie mógł." Fot. AB

Skecz "Lesbijka w banku spermy". "Bo jak się człowiekowi wmówi, że nie może to on nie będzie mógł." Fot. AB

Agnieszka w roli Maryji Konopnickiej. Co zostanie w jej dłoni, kiedy z orła zdejmiemy skrzydła, dziób i koronę? Fot. AB

Agnieszka w roli Maryji Konopnickiej. Co zostanie w jej dłoni, kiedy z orła zdejmiemy skrzydła, dziób i koronę? Fot. AB

 

 

 

 

 

 

 

A oto skecz w całej krasie:

httpv://www.youtube.com/watch?v=SA4wV_H9Zec&feature=related

3 komentarze

 1. stasiue dodano 13 lat temu

  Gdybym była założycielką akcji "Oczami kobiet" to bym sie obraziła.

 2. olka dodano 13 lat temu

  Nie wiem jak odnieść się do Twojego komentarza, bo zwyczajnie go nie rozumiem?
  A co do kabaretu. Nie wszystko mnie śmieszyło, ale było kilka bardzo fajnych tekstów. Poza tym fajnie, że dziewczyny maja dystans do siebie. No i przede wszystkim gratuluję im odwagi, że otwarcie się przyznają do orientacji.

 3. Ewa z Barbie Girls dodano 13 lat temu

  Jeszcze raz dziękujemy Siedlcom za superprzyjęcie, a organizatorkom za profesjonalizm i troskę. Z przyjemnością do Was wrócimy – z nowym programem oczywiście!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?