SPIN

Ruszają z budową dróg i remontami

Aneta Borkowska piątek, 5 marca 2010, 00:27 Siedlce, Wydarzenia

W tym roku nasze władze zaplanowały 71 inwestycji. Obejmą one budowę nowych dróg, remonty oraz przygotowywanie projektów pod przyszłe budowy.

Dla siedlczan szykują się utrudnienia w ruchu Fot.AB

Dla siedlczan szykują się utrudnienia w ruchu Fot.AB

Najważniejsze prace zaplanowane na 2010 roku to budowa ulic ze środków unijnych.

Pułaskiego

Przebudowa rusza już 15 marca. Remont MOK-u i dawnego kina Sojusz wymagał nowych podłączeń ciepła, energii, kanalizacji, a to uszkodziło i tak już zużytą nawierzchnię tej ulicy. Dlatego cała zostanie położona od nowa wraz z chodnikami i nowymi miejscami parkingowymi.

Sokołowska

Remont obejmie tę ulicę od skrzyżowania z ulicą ks. Popiełuszki, aż do Jagiełły. Tutaj także powstaną nowe chodniki oraz ścieżka dla rowerzystów. Jest to ważny punkt tegorocznych inwestycji, gdyż ulica tak jest bardzo obciążona ruchem i powoli się po prostu rozsypuje.

Prusa

Jest to ulica bardzo zniszczona i dlatego od jednego do drugiego ronda zostanie wypełniona nową nawierzchnią. Przy okazji tej inwestycji obok parku oraz od ulicy Czerwonego Krzyża  zostaną zbudowane nowe miejsca parkingowe.

Zaplanowano jeszcze remonty ulic: Artyleryjskiej oraz skrzyżowania Warszawska – Daszyńskiego. Tutaj dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i samochodów włączających się do ruchu zostanie postawiona sygnalizacja świetlna.

Ważne są także inwestycje współtworzone z mieszkańcami danych osiedli. Będą to między innymi ulice: Różana, Grzybowa, Boya – Żeleńskiego, Henryka Guta

ab

Powiadom o wpisie

2 komentarze

  1. Marta dodano 9 lat temu

    Nawet nie chcę myśleć jakie będą korki w tym roku…. Pułaskiego…

  2. pg dodano 9 lat temu

    Dobrze, ze będzie remontowana Prusa bo teraz jest tam po prostu tragedia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?