SPIN

Dwaj w areszcie trzeci w izbie dziecka

Beata Głozak piątek, 19 marca 2010, 16:45 Siedlce

Siedleccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które około godz. 20.40 próbowały dokonać rozboju w okolicy ulic Kleeberga i Geodetów. Dwaj z nich zostali zatrzymani w areszcie a nieletni wspólnik w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie.

Wczoraj około godz. 21.00 do dyżurnego KMP zgłosił się 61-letni mężczyzna, który powiadomił, że przed chwilą, gdy wracał z pracy w okolicach garaży przy ulicy Kleeberga i Geodetów zaatakowało go trzech młodych mężczyzn. Napastnicy grozili mu pobiciem i zażądali oddania pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Kiedy mężczyzna odmówił, sprawcy zaczęli go bić. Broniąc się przed atakiem mężczyzn, 61 – latek zaczął wycofywać się w stronę ul. Starowiejskiej gdzie panuje większy ruch.  Widząc jego determinację, napastnicy obrzucili go wyzwiskami po czym uciekli.

Krótko po komunikacie o napaści, jedna z załóg interwencyjnych zauważyła trzech młodych chłopaków odpowiadających podanym rysopisom. Zatrzymanych  przez policjantów  mężczyzn rozpoznał także pokrzywdzony. Okazali się nimi być 18, 17 i 16-letni mieszkańcy Siedlec. Dwaj pełnoletni znaleźli się w policyjnym areszcie a 16-latka zatrzymano w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie.

Dwóm starszym sprawcom za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni odpowie przed Sądem dla nieletnich.

KMP Siedlce, opr. bg

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?