Rugby: Pogoń walczyła z Warszawą

Beata Głozak niedziela, 30 maja 2010, 13:05 Siedlce, Sport, Wydarzenia

We wczorajszym spotkaniu na zakończenie zasadniczej rundy I ligi siedleccy rugbyści na własnym boisku  przy Wojskowej zremisowali z warszawiakami 10:10 (3:10). Walka między Pogonią Siedlce a Skrą Warszawa była ciężka od początku. Po 5 punktów dla Pogoni zdobyli Grzegorz Muszyński i Sebastian Smoliński.

W 8 minucie gry Piotr Chlebus zdobył 5 pkt. dla Skry i od tego momentu goście prowadzili 5:0. 23 minuty później czyli w 31 minucie gry pogonista Sebastian Smoliński zmniejszył przewagę przeciwników na 5:3 jednak niecałe 10 minut później warszawiacy prowadzili już 10:3 po akcji Mikołaja Kacza. Siedlczanie zakończyli pierwszą połowę spotkania z różnicą 7 pkt. Dopiero w 62 minucie sytuacja uległa zmianie kiedy 5 pkt z przyłożenia zdobył Grzegorz Muszyński a 2 pkt. z podwyższenia Smoliński.

W meczu półfinałowym Pogoń Siedlce zagra na wyjeździe z Budowlanymi Lublin.