SPIN

Pobili i obrabowali. Grozi im 12 lat więzienia

Beata Głozak wtorek, 17 sierpnia 2010, 13:27 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj siedleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w rejonie stacji PKP napadli na 54-latka i po pobiciu go zrabowali mu plecak, w którym był portfel z pieniędzmi. Zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie. O ich losie w najbliższym czasie zadecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

16 sierpnia około 1.05 w rejonie Placu Zdanowskiego przy dworcu PKP patrolujący miasto siedleccy policjanci zauważyli grupę szarpiących się mężczyzn. Postanowili zatem podjąć interwencję i wyjaśnić całą sytuację. Po obezwładnieniu trzech agresywnych uczestników zajścia okazało się, że są oni sprawcami rozboju. Jak ustalili policjanci, napastnicy zaatakowali 54-latka, który wracał do domu po odprowadzeniu na dworzec PKP znajomych. Pobili mężczyznę, ukradli mu plecak, w którym znajdował się portfel z pieniędzmi. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja zakończyła się zatrzymaniem wszystkich trzech mężczyzn, którzy są w wieku: 36, 35 i 30 lat. Jak wykazało badanie, wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Sprawców przestępstwa zatrzymano w policyjnym areszcie, a o ich losie w najbliższym czasie zadecyduje prokurator. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce, opr. bg

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?