SPIN

Siedlecka policja kontroluje pojazdy. 313 przez 3 dni

Beata Głozak poniedziałek, 18 października 2010, 17:38 Siedlce, Wydarzenia
Policjanci przez 3 dni skontrolowali 313 pojazdów. Fot. AB

Policjanci przez 3 dni skontrolowali 313 pojazdów. Fot. AB

Po tragicznych wydarzeniach jakie miały miejsce w miniony wtorek pod Nowym Miastem nad Pilicą, na terenie całej Polski wzmożono kontrole pojazdów. Szczególną wagę przykładano jednak do busów. Siedleccy policjanci w ciągu trzech dni skontrolowali 313 pojazdów.

13, 14 i 15 października policjanci siedleckiej komendy miejskiej przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów na terenie siedleckiego powiatu. 3 – dniowa akcja miała związek z wypadkiem do jakiego doszło pod Nowym Miastem nad Pilicą. Przypomnijmy. Bus, którym łącznie z kierowcą jechało 18 osób wpadł pod koła samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia zginęli wszyscy pasażerowie busa, którzy w chwili wypadku siedzieli na luźno poustawianych skrzynkach. Jak powiedział nam Jerzy Długosz, rzecznik KM Policji w Siedlcach w ciągu trzech dni na terenie powiatu siedleckiego skontrolowano 313 pojazdów.

– W środę, 13. października tych kontroli było 110 w tym 8 autobusów i 27 samochodów ciężarowych. 21 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość z czego 9 prowadziło samochody ciężarowe a 1 to kierowca autobusu – tłumaczy Długosz.

Nie inaczej było w czwartek. Na drogach kontrolami objęto tym razem 103 pojazdy. Wśród nich znajdowały się 4 autobusy i 31 samochodów ciężarowych. 32 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość z czego 10 prowadziło samochody ciężarowe a 1 autobus.

– W miniony piątek, czyli 15. października policjanci skontrolowali 100 pojazdów w tym 29 ciężarówek. W 20 przypadkach stwierdzono przekroczenie prędkości dwa z nich dotyczyły samochodów ciężarowych – podsumowuje rzecznik komendy. – W efekcie kilku kierowcom przyznano mandaty. Były też skierowania do sądu.

Niestety z informacji policji nie wynika ile wśród wszystkich skontrolowanych pojazdów było busów. Nie ma także informacji jakie dokładnie nieprawidłowości wykryto.

bg

Komentarze (1)

  1. marta wolska dodano 9 lat temu

    Cała siedlecka policja – nigdy nie ma konkretów… niby coś robią, nicy sprawdzają, ale nie wiedzą kogo i po co 😀

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?