Janiak i Zdziebło najlepsi w Mistrzostwach Polski

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 października 2010, 12:17 Sport, Wydarzenia

Paweł Janiak i Marcin Zdziebło (Entre.pl Team) zwyciężyli w Mistrzostwach Polski w rajdach przygodowych rozgrywanych 22-23 października w Elblągu i okolicach.

Zawodnicy nie mieli łatwego zadania, gdyż podczas zmagań padał deszcz i wiał wiatr. Teren (Wysoczyzna Elbląska) który mieli do pokonania także nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście nasi nie poddali się i 200 km trasę (30 km kajakiem, 80 km na nogach i 90 km rowerem) oraz  zadania specjalne (mosty linowe, zjazdy na linach, spływ tratwą) pokonali w 28 godz.
Drugie miejsce zajęli Łotysze z Latvian Adventure Racing Team a trzecie drużyna Hades Sklep Podróżnika. W Mistrzostwach startowało 27 drużyn z Polski i Europy.