SPIN

PSL: Nie ma dla nas zaklętych rewirów

Beata Głozak poniedziałek, 25 października 2010, 23:57 Siedlce, Wydarzenia
Sobotnia konwencja PSL. Fot. AB

Sobotnia konwencja PSL. Fot. AB

– Na naszych oczach w tej chwili trwa konflikt pomiędzy dwoma największymi ugrupowaniami. Czy tak ma wyglądać nasza przyszłość? Z eskalacją nienawiści? Chyba lepiej jest spożytkować tę całą energię na tworzenie lepszej przyszłości. I taką ofertę składamy – powiedział w sobotę podczas konwencji okręgowej w Siedlcach Adam Struzik, marszałek mazowiecki.

W minioną sobotę w Sali Widowiskowej „Podlasie” Polskie Stronnictwo Ludowe zainaugurowało kampanię wyborczą w okręgu siedlecko – ostrołęckim. Konwencję poprowadził Sławomir Świerzyński lider zespołu disco – polo Bayer Full. Po krótkim koncercie przedstawiono kandydatów na radych rady miasta, sejmiku województwa, wójtów i burmistrzów a także prezydentów: Siedlec i Ostrołęki.

CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY

Obecny na zjeździe Adam Struzik, marszałek mazowiecki podkreślił rolę PSL w tworzeniu polskiego samorządu nazywając je polskim stronnictwem samorządowym.

– Jesteśmy oparci na solidnych podstawach. To nasi przedstawiciele budują tę rzeczywistość od 20 lat w przypadku gmin i 12 lat w przypadku powiatów i województw. Idziemy do tych wyborów z hasłem „Człowiek jest najważniejszy”, bo wszystko co robimy robimy dla ludzi – podkreślił.

Dodał, że Stronnictwo walczy o zrównoważony rozwój, czyli oto, aby warunki do życia były porównywalne na wsi i w  mieście. Nie zgodził się również z szufladkowaniem swojej partii skreślającym jej szanse w walce o prezydentury miast.

– Nie ma dla nas zaklętych rewirów. Panuje przekonanie, że możemy startować sobie w gminach, powiatach, województwach ale miasta nie są dla nas. Nie zgadzam się z tym. Udowodniliśmy już nie raz w wyborach, że potrafimy wygrywać – zaznaczył.

Marszałek Mazowsza skomentował napiętą sytuację na linii Kaczyński – Tusk. Ostro skrytykował konflikt między centralą Platformy Obywatelskiej a Prawa i Sprawiedliwości.

TO WY BUDOWALIŚCIE MAZOWSZE

– Na naszych oczach w tej chwili trwa konflikt pomiędzy dwoma największymi ugrupowaniami. Czy tak ma wyglądać nasza przyszłość? Z eskalacją nienawiści? Chyba lepiej jest spożytkować tę całą energię na tworzenie lepszej przyszłości. I taką ofertę składamy – zakończył.
Głos podczas konwencji zabrał także Krzysztof Borkowski, poseł PSL.

– To państwo budowali to Mazowsze – zwrócił się do działaczy Stronnictwa. – Dzięki wam, samorządowcom mamy lepsze drogi na Mazowszu, lepszą opiekę zdrowotną na Mazowszu, mamy wspaniałe obiekty kultury jak chociażby ten – wyliczył Borkowski. – To samorządowcy PSL pokazali, że kompromis jest najważniejszy. My stawiamy na dialog i porozumienie. Jesteśmy po to, żeby dobro wspólne budować dla wszystkich – dodał.
W formule konwencji przewidziano krótki występ każdego z kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. Głos zabrała również dwójka kandydatów do foteli prezydenckich w Siedlcach i Ostrołęce. Janina Orzełowska, która ma nadzieję zastąpić obecnego prezydenta naszego miasta podkreśliła bardzo istotną rolę środków unijnych w rozwoju nie tylko miast ale i całych regionów.

KRÓTKO O PROGRAMIE

– Dla mnie człowiek jest najważniejszy i Siedlce są najważniejsze. Siedlce mogą być bardzo przyjazne przedsiębiorcom – nie tylko do zakładania firm ale i rozwijania ich działalności. To miasto ma ogromny potencjał. To miasto może być nowoczesne i może dbać o wszystkich. A ludzie, którzy będą ubiegać się o mandat radnego w radzie miejskiej chcą, aby nasze miasto rozwijało się jak najlepiej. Oni tu mieszkają, znają problemy tego miasta i chcą swoją pracą służyć innym ludziom.

Orzełowska poproszona przez SPIN o wymienienie 3 głównych problemów Siedlec, z którymi trzeba się zmierzyć w nadchodzącej kadencji wymieniła: jeszcze większe pozyskiwanie środków europejskich, dostępność do żłobków i przedszkoli a także problem z zakorkowanymi ulicami.
Janina Orzełowska to także, obok Zygmunta Wielogórskiego, starosty siedleckiego kandydatka Stronnictwa w wyborach do sejmiku mazowieckiego. Startuje z miejsca pierwszego w okręgu nr 6.
Zygmunt Wielogórski – Człowiek jest najważniejszy. My samorządowcy od 20 lat wcielamy w życie tą ideę i to jest nasze 1 samorządowe przykazanie. Drugimi jest współdziałanie. Dzięki niemu możemy zrobić więcej. W pracy starosty, wójta, burmistrza i marszałka te dwie zasady są najważniejsze i człowiek jest najważniejszy.

bg

no images were found


2 komentarze

  1. julian_powiada dodano 9 lat temu

    Pani Orzełowska kandyduje do sejmiku i na prezydenta Siedlec. Czy to nie dziwne? To tak naprawdę ona chce być samorządowcem w Siedlcach czy Warszawie? A może to taki manewr żeby nabić głosów liście PSL do sejmiku?

  2. Andy dodano 9 lat temu

    Swój człowiek jest najważniejszy, powinni dodać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?