SPIN

NEWS: Marty Sosnowskiej nie będzie w sejmiku

Beata Głozak wtorek, 23 listopada 2010, 23:48 Siedlce, Wydarzenia
Marta Sosnowska. W tle Elżbieta Lanc

Marta Sosnowska. W tle Elżbieta Lanc

Jako pierwsi podajemy Państwu wyniki do sejmiku mazowieckiego z okręgu siedlecko – ostrołęckiego. To pewne. Marta Sosnowska, była wiceprezydent miasta i kandydatka do sejmiku z listy PO  nie dostała mandatu radnej.

Sosnowska zdobyła w 6 siedlecko – ostrołęckim okręgu 6 550 głosów. Z Platformy Obywatelskiej do sejmiku weszły dwie osoby: Elżbieta Lanc startująca z pozycji nr 1 zdobyła 12 118 głosów a Leszek Celej z Mińska Mazowieckiego zdobył 9 237 głosów.

Po 3 mandaty do sejmiku mają Polskie Stronnictwo Ludowe i Prawo i Sprawiedliwość. Wśród radnych Stronnictwa zobaczymy Janinę Orzełowską, kandydatkę „ludowców” na prezydenta Siedlec. Głosy na nią oddało 15 301 osób. Marian Krupiński z Ostrołęki z 11 280 głosami to kolejny radny tej partii. Na trzecim miejscu znalazł się Mirosław Augustyniak (Sypniewo) 10 622.

Rekordzistą wśród kandydatów do sejmiku województwa  jest zaś Karol Tchórzewski z PiS, który zdobył 29 314 głosów. Obok niego z Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku z 8 180 głosami znajdzie się także Żochowski Krzysztof (Sławiny) i Maria Koc z Węgrowa. Na tę ostatnią oddano 7 860 głosów.

Jeden mandat przypadnie zaś Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i startującemu z tej listy Stanisławowi Rybskiemu z Ostrołęki (9 785) głosów.

bg

9 komentarzy

 1. wybory dodano 9 lat temu

  p. Marta Sosnowska to chyba "jeszcze" wiceprezydent miasta, chyba że coś się wydarzyło ostatnio, albo SPIN ma ciekawe newsy dla nas?

 2. sympatyk dodano 9 lat temu

  Bardzo szkoda pani Marto. Dawno nie spotkałem tak szlachetnej i szczerej osoby otwartej na ludzi i ich problemy. Wielka szkoda. Mam nadzieję że los jakoś Pani wynagrodzi tę przegraną.

 3. rex dodano 9 lat temu

  tak, tak – pewnie trafi do Mostostalu – zobaczymy ile w plotce prawdy?

 4. sympatyk dodano 9 lat temu

  rex'iu … jeśli to prawda, to szczęście dla Mostostalu.

 5. betka dodano 9 lat temu

  pani Martko trzymam kciuki.

 6. mika_25 dodano 9 lat temu

  Będzie bardzo pusto bez Pani Pani Marto. Szkoda, ze Platforma Pani nie doceniła. 3 miejsce to bardzo obraźliwe miejsce. postawili na kobietę – chorągiewkę. wstyd

 7. jak zawsze dodano 9 lat temu

  to sosnowska załatwiała kasę dla prezydenta a te jełopy z PO nawet nie wiedzieli jak o tym ludziom powiedzieć.

 8. PO dodano 9 lat temu

  Bardzo dobrze się stało bez takich ludzi należy usuwać z polityki

 9. PO dodano 9 lat temu

  Pani Marto niech Pani zrezygnuje z polityki prosimy nasz kraj moze tego nie wytrzymać

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?