SPIN

Mariusz Orzełowski: Nie zrzeknę się mandatu

redakcja czwartek, 25 listopada 2010, 14:50 Siedlce, Wydarzenia
Mariusz Orzełowski podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Fot. AB

Mariusz Orzełowski podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Fot. AB

– Nie ma takiej opcji, żebym zrezygnował z mandatu radnego – powiedział nam dzisiaj Mariusz Orzełowski, dotychczasowy naczelnik biura prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

Mariusz Orzełowski, „jedynka” Prawa i Sprawiedliwości w miejskim okręgu nr 4 w walce o fotel radnego ucina spekulacje na temat ewentualnego zrzeknięcia się przez niego mandatu radnego. – Nie ma takiej opcji – powiedział nam dzisiaj. – To byłoby nie fair wobec wszystkich tych, którzy oddali na mnie swoje głosy – dodaje.

Nie da się ukryć, że to Orzełowski zdobył niemal rekordową, bo 1 202 ilość głosów podczas wyborów do rady miejskiej. To drugi po Wojciechu Kudelskim wynik. Żaden z  pozostałych kandydatów na prezydenta nie może się takim pochwalić. Czy w związku z tym Mariusz Orzełowski pozwoli sobie na stratę zaufania siedlczan wybierając posadę urzędniczą? – Nie. Dzisiaj zaczynam sprzątać swoje biurko – stwierdził.

– Ludzie, którzy oddali na Mariusza Orzełowskiego swoje głosy o wiele chętniej widzieliby go na stanowisku wiceprezydenta, ale nie darowaliby mu kolejnego tak naprawdę nijakiego stołka – komentuje osoba zbliżona do siedleckiego urzędu. – Najlepsze co w tej sytuacji mógłby zrobić prezydent to spełnić ich oczekiwania.

Nie można wykluczyć opcji, że Mariusz Orzełowski, jeden ze współtwórców wyborczego sukcesu Wojciecha Kudelskiego, miał nadzieję na fotel wiceprezydenta Siedlec. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że ta funkcja najprawdopodobniej ponownie przypadnie Jarosławowi Głowackiemu.

Jak nieoficjalnie dowiedział się SPIN bardzo prawdopodobne jest, że z mandatu zrezygnuje za to Bogdan Kozioł, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego startujący z okręgu nr 3. Kolejny wynik po nim zanotował Leszek Gadomski, rektor Collegium Mazovia a następny Sylwester Czyżyk. Kto zasiądzie w radzie miejskiej zamiast niego? Wszelkie wątpliwości rozwieje najbliższa sesja miasta, która odbędzie się w najbliższy wtorek.

Portal SPIN będzie, jak zwykle „na żywo” relacjonował obrady sesji.

beata głozak

 


26 komentarzy

 1. o_o dodano 9 lat temu

  a poprzednio mógł zrzec się … czyli jednak przyznał się że wtedy zachował się nie fair …

 2. edek dodano 9 lat temu

  taki juz jest PiS, mowi co na jezyk przyniesie wiatr, a potem odwraca kota ogonem.

 3. ek dodano 9 lat temu

  Jeśli ma zostać Przew. RM to po co ma się zrzekać?

 4. majkel dodano 9 lat temu

  to jak Orzełowski zostanie przewodniczącym RM, to za 4 lata zostanie Prezydentem (taka tradycja 😉

 5. lipka dodano 9 lat temu

  Orzełowski nie bedzie przewodniczącym. przewodniczącym bedzie kordecki. swoją drogą uważam, że wiceprezydentem faktycznie powinien zostać Orzełowski, ale Kudelski nie pozwoli się mu wybić.

 6. Anonim dodano 9 lat temu

  Ciekawe jak to wszystko się rozegra. Pan Orzełowski to naprawdę w porządku człowiek. Powinien pełnić poważną funkcję w mieście. Za 4 lata wystartuje na prezydenta i wygra – to niemal pewne. Ale co teraz? Przecież ta funkcja szefa gabinetu to nieporozumienie!Już raczej można powiedzieć że była to funkcja rzecznika prezydenta. Moim zdaniem: vice będzie p. Sochacka i Sosnowska albo Kordecki a przewodniczacym RM Pan Orzełowski:)

 7. el mondeo dodano 9 lat temu

  I masz Wojtku co chciałeś, wolisz leworęcznego Głowackiego to masz. Amen.

 8. Marek dodano 9 lat temu

  Mariusz, nie odchodź! Przecież urząd bez Ciebie to nie to samo! Daj spokój, będziesz szarym radnym? Nie!

 9. Vivat Głowacki! dodano 9 lat temu

  Dzięki Głowackiemu na stanowisku za-cy prezydenta za 4 lata bardziej realna jest zmiana warty przy siedleckim korycie. I dobrze!

 10. x.y.z. dodano 9 lat temu

  Mariusz przewodniczącym!

 11. nana dodano 9 lat temu

  Nie rozumiem tego komentarza wyżej:) Można jeszcze raz?

 12. ewa dodano 9 lat temu

  Ojeju! Pan Mariusz naprawdę chce odejśc z Urzędu? Nie!!!

 13. Mariusz dodano 9 lat temu

  Odejść z Rady Miasta powinien honorowo Pan Dobijański .

 14. Nowe Siedlce dodano 9 lat temu

  Żenujące rozegranie PiS-u. Mariusz po prostu ma to czego chciał. Po raz drugi z rzędu The Kudels wszedł dzięki niemu na to stanowisko. Trzeb być niezłym s….m, żeby tego nie widzieć.

 15. darek dodano 9 lat temu

  I znowu miernota wygrała z osobowością. I o tych absurdach siedleckich mówił jeden z kontrkandydatów Kudelskiego. Jestem ciekawy co na to poseł T. i jego synek Karol T.?

 16. darek dodano 9 lat temu

  i jeszcze jedno piszecie:"…jeden ze współtwórców wyborczego sukcesu Wojciecha Kudelskiego" – nie jest to prawdą, bo jest to TWÓRCA wyborczego sukcesu Kudelskiego.

 17. stock dodano 9 lat temu

  Głosowałeś na Kudelskiego – wybrałeś Sochacką!!! Faktycznie mocna koalicja się zawiązała 10 (Pis) + 4 (STS) + 2 (PO). Niezgoda i niedorozwój. A Mariusz podzielił syndrom PiSowski (czytaj PC – piczka) im jesteś lepszy, bardziej utalentowany, pracowity i wypruwasz z siebie flaki, to na koniec każą Ci spier…
  Opcja jest czytelna za cztery lata na stanowisko prezydenta będzie kandydował Kamil Tchórzewski. Mariusz O. byłby zbyt groźny, bo K.T. to utalentowanych i pracowitych nie należy.

 18. **** dodano 9 lat temu

  No naprawdę, w tym wszystkim to chyba Pan Orzełowski stracił…
  I finansowo i prestiżowo. Gdyby mógł przewidzieć,że Kudelski wygra i to w cuglach to mógłby nie startować do RM tylko siedzieć sobie na stanowisku szefa gabinetu a za 4 lata wystartować na prezydenta a tak…:(

 19. trubadur dodano 9 lat temu

  Te całe wybory są bez sensu. ludzie stawiają na aktywnych, kreatywnych a do władzy dochodzą miernoty. Straszne!!!

 20. ert dodano 9 lat temu

  2 z PO do pis?tam jest 7 radnych , kto zdradził kolegów z PO? <mam pewne przypuszczenia, pewnie ten co był w sztabie kudelskiego w noc wyborczą, zamiast ze swoimi , i jego kolega kierowca z word>

 21. sprostowanie dodano 9 lat temu

  do 'stock'-a: nie Kamil tylko Karol Tchórzewski.
  Ale na litość boską 'stock'! powiem tak: aby Twoje słowo w g***o sie obróciło:) Chodzi mi oczywiście o to,że za 4 lata może zwycięzyć Karol Tchórzewski! Ja i wiele osób zapewne tego nie przeżyj!!!

  Kto ma miękkie serce to…wiadomo co.
  Wynika z tego wszystkiego taki wniosek; Pan Orzełowski powinien startować TERAZ w wyborach prezydenckich i na pewno wygrałby!
  Szkoda Go…

 22. marta dodano 9 lat temu

  kudelski w życiu nie pozwoli żeby orzełowski był kimś więcej niż naczelnikiem biura czy radnym.

 23. **** dodano 9 lat temu

  Tzn. że Pan Orzełowski musi opuścić PIS-te cholerną partię i zacząć działac niezależnie albo w STS-ie. Jest w końcu Siedlczaninem.

 24. marta dodano 9 lat temu

  @**** dokładnie tak. Ta partia a raczej prezydent Kudelski nie wie co to lojalność. A ja nabieram coraz większego szacunku do pana Orzełowskiego.

 25. RODOWITA SIEDLCZANKA dodano 9 lat temu

  ciekawa jestem skąd się biorą te hymny pochwalne na rzecz Pana Orzełowskiego, może sam siedzi w domu i wypisuje te pierdoły. Jak się czyta te komentarze to ma się wrażenie, że siedzi sobie dwóch człowieczków pod kilkoma nikami i gadają ze sobą żeby podkręcić atmosferę. Za robotę byście się ludzie wzięli.

 26. ludzik dodano 9 lat temu

  przecieżwpisy na fb to też robota:) I to ciężka! Wszystko trzeba przemyśleć… To nie są hymny pochwalne na rzecz pana Orzełowskiego tylko co racja to racja – jest On bardzo'wartościowym' człowiekiem dla naszego miasta!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?