SPIN

KRÓTKA PIŁKA. Leszek Gadomski, rektor a od jutra miejski radny

redakcja czwartek, 9 grudnia 2010, 12:33 Aktualnie, Wydarzenia
Gadomski: "Startowałem nie jako rektor tylko jako mieszkaniec Siedlec" Fot.AB

Gadomski: "Startowałem nie jako rektor tylko jako mieszkaniec Siedlec" Fot.AB

Z Leszkiem Gadomskim, rektorem Collegium Mazovia oraz radnym VI kadencji rozmawia Beata Głozak.

SPIN: A jednak zasiądzie Pan na najbliższej sesji jako radny miasta.
Leszek Gadomski: No tak. Pan prezydent Jarosław Głowacki na pierwszej sesji zrezygnował z mandatu, a ja byłem pierwszą osobą poza tą grupą dwóch radnych, którzy w moim okręgu zdobyli mandaty. Także z mocy ustawy złożyłem oświadczenie, że wyrażam zgodę na przyjęcie tego mandatu. I w piątek na sesji będę już pełnoprawnym radnym.

O mandat radnego ubiegał się rektor siedleckiej uczelni czy po prostu Leszek Gadomski, siedlczanin?
Jak startowałem w wyborach to nie myślałem w tych kategoriach, w zasadzie startowałem nie jako rektor tylko jako mieszkaniec Siedlec. Mieszkaniec Siedlec w zasadzie od bardzo dawna, bo tu są moje korzenie rodzinne. I chociaż urodziłem się w Szczecinie to to miasto jest u mnie w sercu.

To znaczy, że nie został Pan radnym, by działać głównie w interesie Collegium Mazovia?
Tam gdzie sprawy będą dotyczyły oświaty, czy szkolnictwa wyższego w naturalny sposób będę wtedy pewnie reprezentował też interesy uczelni w której pracuję. Ale pewnie nie tylko tej, bo ogólnie szkolnictwa tutaj w naszym mieście, które jest już miastem akademickim. A rada będzie miała już trzeci taki głos, bo przecież w radzie jest dwóch przedstawicieli szkół wyższych Adam Bobryk oraz  Mariusz Dobijański. Więc myślę, że uda mam się zrobić jeszcze więcej dla naszych siedleckich uczniów.

5 komentarzy

 1. xyz dodano 9 lat temu

  Gratulacje Panie Rektorze !

 2. wykształcony dodano 9 lat temu

  Mam nadzieję, że rektor zaprezentuje wyższy poziom niż uczelnia, którą kieruje. Bo taką plebejską uczelnię to ciężko spotkać.

 3. Magda dodano 9 lat temu

  Te wykształcony, a Ciebie gdzie uczyli? To dopiero plebejska uczelnia, a może przemknąłeś jakoś i słomy z butów nie dostrzegli????

 4. ada dodano 9 lat temu

  Czy mandat radnego i funkacja Rektora to nie za duże wyzwania jak dla jednej osoby? Czy mozna łączyć te dwie funkcje naraz? Nie sądzę aby to dobrze wyszło miastu.

 5. goska dodano 9 lat temu

  GRATULACJE TO MĄDRY FACET I PROSZĘ PODNIEŚĆ POZIOM NA UCZELNI NA PIELĘGNIARSTWIE:)POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?