SPIN

INFO PRASOWE: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny jest już spółką

Aneta Borkowska wtorek, 4 stycznia 2011, 15:56 Aktualnie, Wydarzenia

Od 1 stycznia dawny Szpital Wojewódzki funkcjonuje jako „Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach” Spółka z o.o., która powadzi działalność medyczną w ramach Siedleckiego Szpitala Specjalistycznego i Przychodni POZ OMEGA.

– Ani pacjenci, ani pracownicy nie odczuli skutków zmiany – mówi Wojciech Kaszyński, prezes zarządu spółki. – Został przejęty cały kontrakt z NFZ. Oferujemy świadczenia medyczne w tym samym zakresie, co na koniec ubiegłego roku – dodaje.
Spółka ma jednak nowe możliwości wprowadzenia działalności komercyjnej, która rozpocznie się w okolicach lutego 2011. Na pierwszy ogień pójdą usługi specjalistyczne i diagnostyka obrazowa. Poradnie przyszpitalne, które aktualnie pracują tylko do godzin popołudniowych, będą  udostępnione po godzinach pracy prywatnym pacjentom.
– Zakładam, że od lutego rozpoczniemy świadczyć w ramach działalności komercyjnej usługi diagnostyczne: tomograf komputerowy, rezonans, laboratorium – tłumaczy prezes. – W dalszej kolejności wykonywane będą większe zabiegi, chirurgia jednego dnia i, o ile pozwolą na to warunki, hospitalizacje – dodaje.  
Ceny usług medycznych będą rynkowe, porównywalne z innymi świadczeniodawcami. Siedlczanie będą jednak mieli wybór, czy jechać na badania do Warszawy, czy też wykonać je na miejscu.

Katarzyna Kłoś, Kierownik Działu PR i Marketingu

Powiadom o wpisie

4 komentarze

 1. Anonim dodano 8 lat temu

  Czegoś tu nie rozumiem, wyjaśnijcie mi prostemu człowiekowi.
  Wojewoda kupował (za pieniądze podatników?) sprzęt specjalistyczny
  dla szpitala, a teraz przejęła to spółka i będzie na tym zarabiać?
  Kto by tak nie chciał 😀

 2. :) dodano 8 lat temu

  Wytłumaczcie mi prostakowi bo nie rozumiem.
  Wojewoda kupuje sprzęt specjalistyczny szpitalowi
  (za pieniądze podatników? Państwa?)
  Potem pan dyrektor robi sobie spółkę i tnie kasę na tym sprzęcie?
  Kto by tak nie chciał?
  Ale może źle to rozumiem?

 3. ja dodano 8 lat temu

  każda spółka ….wcześniej czy później będzie się rozwijać kosztem zwolnień pracowników….tych najniżej uposażonych….czarne chmury gradowe dopiero nadciągają…..

 4. $ dodano 8 lat temu

  Z czasu jestem klientem tego szpitala i rece opadaja jak przyjdzie co do czego a teraz jeszcze dzialalność komercyjna obie wymyslili ot rozwiazanie dobre tylko dla dyrekcji szpitala nie dla pacjentow;)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?