SPIN

SPOŁECZEŃSTWO: Parking przy ul. Dreszera hitem You Tube’a

Beata Głozak wtorek, 18 stycznia 2011, 22:35 Siedlce, Wydarzenia
Kadr z filmiku umieszczonego na serwisie YT

Kadr z filmiku umieszczonego na serwisie YT

Dzisiaj przed godz. 19. osoba podpisująca się jako „Marla” przesłała nam wiadomość dotyczącą stanu miejsc parkingowych na terenie pawilonów Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego przy ul. Dreszera.

„Wiadomość z materiałem mało pochlebnym dla władz UPH” tak zatytułowana była wiadomość od „Marli”. Żeby zobrazować problem do informacji dodano link z serwisu internetowego You Tube. 15 stycznia został umieszczony na nim 2 – minutowy filmik nagrany podczas wyciągania samochodu z błota. Jak łatwo domyślić się  auto miało stać na… miejscu parkingowym uczelni.

Temat sprawdzimy w najbliższych dniach. Dziękujemy za informację.

Link z filmikiem, który odtworzono już niemal 12 tys. razy można obejrzeć tutaj

bg

Powiadom o wpisie

8 komentarzy

 1. marla dodano 8 lat temu

  problemem są nie tylko miejsca parkingowe- powiedzmy ich stan (a właściwie brak); największy problem stanowi fakt parkowania aut na chodnikach na terenie pawilonów w sposób uniemożliwiający osobom niepełnosprawnym poruszanie się między budynkami; "umiejętne" parkowanie jest także standardem wśród wykładowców; chodnik to miejsce dla pieszych nie dla aut- ale to może tylko SM doraźnie wytłumaczyć chyba…

 2. b. dodano 8 lat temu

  Taaak… a w Siedlcach mamy mnóstwo niepełnosprawnych na wózkach. Gdzie oni są? Pytam się. Ja nie znam takich, ale są (jest jeden) widoczni w internecie, na forach czy w komentarzach.

 3. Paweł Wyrzykowski dodano 8 lat temu

  Na UPH (chodzi mi teraz o pawilony przy ul. Dreszera) studiuje wielu studentów poruszających się na wózkach, np. dzisiaj z jednym minąłem się przy wejściu do jednego z pawilonów. Parkowanie na chodnikach jest uciążliwe dla pieszych, którzy na ulicy mają kałużę, a między krzakami a samochodem może pół metra i najwyżej jedna osoba może się zmieścić – ale wózek nie… Na szczęście mają jeszcze specjalne samochody, które transportują wózki niemal pod drzwi pawilonu, ale kiedy trzeba przejechać z jednego do drugiego między zajęciami, nie jest już tak kolorowo.

  Rozumiem właścicieli samochodów – boją się parkować z dala od "baraków", w tamtym błocie, często też nie ma po prostu innych miejsc. Problem po prostu jest, a dopełnia go jeszcze ten płynny syf, który nie może spłynąć do kanalizacji.

 4. phi dodano 8 lat temu

  Skoro zwykła ludzka empatia nie przemawia za tym, że są osoby, którym należy ułatwić życie, to może statystyki przemówią do osób mających horyzont intelektualny na czubku własnego nosa: jeżeli chodzi o UPH studenci z dysfunkcją narządu ruchu liczą 103 osoby. Wielu z nich ma zajęcia na Dreszera. Może jednak warto coś dla nich zrobić??

 5. wózkowy dodano 8 lat temu

  biorąc pod uwagę stan chodników na dreszera dużo lepiej jeździ, chodzi się marlo osobom niepełnosprawnym po ulicy! dziękuję za wsparcie ale dam sobie radę!

 6. m** dodano 8 lat temu

  Ja znam kilka osób niepełnosprawnych, i wiem z rozmów z nimi, jak ciężko jest im dostać się do pawilonów kiedy na chodnikach stoją samochody, a na drodze dojazdowej są ogromne kałuże, więc jeżeli nie znasz sytuacji, to proszę nie komentuj w ten sposób….

 7. wózkowy dodano 8 lat temu

  Jesteś bezczelna – ja nie znam sytuacji!!!!!!!

 8. m** dodano 8 lat temu

  Moja wypowiedź odnosiła się do osoby o nicku "b."

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?