SPIN

z sesji miejskiej: Nie będzie konkursu na dyrektora CKiS. AKTUALIZACJA

Beata Głozak piątek, 28 stycznia 2011, 16:35 Aktualnie, Wydarzenia

– Podobną drogą mailową przyszła informacja, że jest zgoda ministra kultury na odstąpienie od procedury konkursowej przy wyborze pana Mariusza Orzełowskiego na dyrektora Centrum kultury i Sztuki – powiedział nam dzisiaj Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. Dodał, że zmiana na stanowisku nastąpi bez zbędnej zwłoki, ale nie podał konkretnego terminu. Czy będzie konkurs na Naczelnika Biura Prezydenta Siedlec? – Pewnie tak, bo musimy pilnować się procedur dotyczących obsadzania stanowisk urzędniczych.

Przypomnijmy. Naturalnym kandydatem (mówił o tym sam prezydent podczas grudniowej sesji miejskiej) na stanowisko naczelnika prezydenckiego biura jest Grzegorz Orzełowski (brat Mariusza Orzełowskiego), który teraz pełni obowiązki dyrektora CKiS po złożeniu rezygnacji z tego stanowiska przez Jana Jaroszyńskiego.

bg


Powiadom o wpisie

7 komentarzy

 1. tebe dodano 8 lat temu

  W tej konkretnej sprawie to dobra decyzja, że bez konkursu. Nie będzie niepotrzebnych nikomu "gierek" pijarowskich.

 2. gierka dodano 8 lat temu

  To nie gierka, to jest wielka zagrywka.
  Teraz będzie jeden O dyrektor drugi O zastępca Dyr..

 3. konkurs dodano 8 lat temu

  Moim zdaniem konkurs byłby bardzo potrzebny dla samego Mariusza Orzełowskiego. Rozstrzyganie takich decyzji bez konkursu przynosi tylko plotki i niezadowolenie społeczne o obsadzaniu stanowisk ludźmi prezydenta, a wydaje mi się że konkurs Pan Orzełowski i tak by wygrał ponieważ jest najlepszym kandydatem na to stanowisko. Nie rozumiem tego posunięcia prezydenta, jak też zresztą wielu innych, dobrze że przynajmniej tym razem nie posłuchał się ,,niebios" i nie wstawił kandydata mocno związanego z kościołem, a jednak człowieka który może dużo dobrego zrobić dla CKiS i w pełni na to stanowisko zasługuje. Panie Prezydencie brawo za odwagę. W końcu.

 4. obojętnik polityczny dodano 8 lat temu

  mam pytanie – kiedy na sesji rady miasta była o tym mowa?

 5. ,: dodano 8 lat temu

  tak tak, zgadzam się, że konkurs powinien się odbyć i na pewno wygrałby pan Mariusz. To właściwy człowiek na to stanowisko. A tak to faktycznie tylko plotki z tego i po co to?

 6. lux dodano 8 lat temu

  …yyyyy pan Orzełowski jest chyba bardzo związany z kościołem! Jak był naczelnikiem biura prezydenta to latał wszędzie za biskupem! Zawsze Go było widać przy Kiernikowskim!:D

 7. M dodano 8 lat temu

  .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?