SPIN

Nadal nie ma kontraktów z NFZ. Poradnie nieczynne

Beata Głozak środa, 2 lutego 2011, 17:59 Siedlce, Wydarzenia
Mirosław Leśkowicz twierdzi, że od 1 marca poradnie powinny już świadczyć usługi swoim pacjentom. Fot. AB

Mirosław Leśkowicz twierdzi, że od 1 marca poradnie powinny już świadczyć usługi swoim pacjentom. Fot. AB

Nadal 7 poradni specjalistycznych siedleckiego SP ZOZ nie ma podpisanych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak zapewnia nas jego dyrektor Mirosław Leśkowicz  od 1 marca w 6 z nich ta sytuacja ma się zmienić.

– W grudniu ubiegłego NFZ nie przyjął naszych ofert na realizację świadczeń w 7 poradniach. Mamy za sobą w tej sprawie rozmowy i dyskusje a obecnie jesteśmy w ustaleniach nieco dalej – tłumaczy nam Mirosław Leśkowicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

27 stycznia NFZ  zaprosił siedlecki szpital miejski do ponownego złożenia ofert. Te muszą być przesłane do 9 lutego a rozstrzygnięcie ma nastąpić 28 lutego. Jeżeli świadczenia zostaną zakontraktowane to będą realizowane od 1 marca 2011. Jednak nie wszystkie spośród 7 poradni, które stanęły do grudniowego przetargu zrobią to ponownie. W grupie tych, które NFZ zaprosił do zgłoszenia nie ma poradni nadciśnienia tętniczego. Jest za to 6 pozostałych, czyli: wad postawy, medycyny sportowej, endokrynologiczna, gastroenterologiczna, preluksacyjna i proktologiczna. Jak SP ZOZ widzi zatem funkcjonowanie poradni nadciśnienia i jak rozwiązano problem czasu pracy lekarzy, który był punktem spornym między placówką a Funduszem?

– Świadczenia Poradni Nadciśnienia będziemy realizowali w ramach Poradni Kardiologicznej – twierdzi Leśkowicz. – Jeżeli chodzi o czas pracy to w niektórych dziedzinach pozyskaliśmy dodatkowych lekarzy, którzy będą udzielać świadczeń. Własnym lekarzom wydłużyliśmy czas pracy tak, aby spełnić wymóg nałożony na nas przez NFZ – wyjaśnia. W tej chwili świadczenia w ramach Poradni Preluksacyjnej w wyjątkowych przypadkach wykonujemy w ramach Poradni Ortopedyczno – Urazowej. Poradnia Chirurgiczna przejęła świadczenia w ramach Poradni Proktologicznej – podsumowuje dyrektor.

Jak zaznacza w rozmowie z nami Mirosław Leśkowicz przesunięcie momentu udzielenia porad spowoduje oszczędności w NFZ sięgające 20 proc.

bg

4 komentarze

 1. PRL trwa, demokracji nie ma, nie było i nie będzie.KOMUNA MA SIĘ DOSKONALE. dodano 9 lat temu

  te same świnie przy korycie, a po nich ich dzieci…
  Podziękujmy Bolkowi za obietnice puszczenia komuchów w skarpetach, a Bronkowi z WSI za kontynuowanie tradycji zapraszania Jaruzelskiego, medale dla SB-eków, prokuratorów ze stanu wojennego…
  a Wy Polacy idźcie na leczenie do znachora.

 2. smok dodano 9 lat temu

  > te same świnie przy korycie, a po nich ich dzieci

  Czyżby wpadł na chwilę tutaj pacjent ze szpitala psychiatrycznego?
  O co mu biega?

 3. M60 dodano 9 lat temu

  http://internetbezchamstwa.pl/ proponuję dla bezimiennej ofiary PRL-u. Ja też myślę podobnie jak przedmówca ( i znam wulgaryzmy na maxa) ….ale na papier przelewam w miarę inteligentniej swoje opinie. W takim przypadku jak wyżej nie pomoże raczej znachor tylko lekarz specjalista lub psycholog. Tylko że ten ostatni nie wypisuje recept.

 4. prawda jest chamstwem "M60" ?, no no... kondolencje dodano 9 lat temu

  zakłamywanie rzeczywistości posunięto w Polsce tak daleko, że zdrowego chorzy wysyłają do psychiatry.
  Pogratulować skutecznej propagandy TVN-ie, Wyborczej, TVP info, Polsatowi.
  Ale coraz mniej na szczęście ludzi się na nią nabiera.
  To nie patrioci panowie są oszołomami, a zdrajcy ludźmi honoru, więcej spostrzegawczości i samodzielnego myślenia życzę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?