SPIN

OCZAMI KOBIET: „Na imię ma Sabine”

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 marca 2011, 10:49 Kultura, Wydarzenia

„Inteligentna i utalentowana dziewczyna została skazana na alienację, którą pogłębiła dodatkowo rodzinna tragedia. Dziś Sabine już się nie uśmiecha – częściej krzyczy, bije i przeklina. Kilkunastoletni pobyt w szpitalu psychiatrycznym uczynił z niej zombie napędzane kilogramami tabletek, które zdrowego człowieka powaliłyby na wiele godzin. (Łukasz Muszyński, filmweb)

W najbliższą środę w NoveKino zobaczymy na ekranie kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dokument (nagrodzony na festiwalu w Cannes) w reżyserii Sandrine Bonnaire „Na imię ma Sabine”.

Dokumentalny portret Sabine Bonnaire, 38-latki cierpiącej na autyzm, nakręcony został przez jej siostrę-aktorkę. Dokumentacja 25 lat życia Sabine pokazuje ciepłą osobę, której rozwój i liczne talenty zostały zmarnowane z powodu niewłaściwego systemu opieki zdrowotnej. Po tragicznych pięciu latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym, Sabine odnalazła się na nowo w domu w Charente. Film ukazuje nieudolność instytucji powołanych do opieki nad dotkniętymi chorobą ludźmi oraz dramatyczne konsekwencje, do których może to prowadzić.

opr. ab

Powiadom o wpisie

2 komentarze

  1. sonia dodano 8 lat temu

    Na czołówce w zapowiedziach filmów z cyklu Oczami kobiet wybija się fraza "W każdy czwartek". Chyba w środy są projekcje tych filmów. Pozdrawiam

  2. Beata Głozak dodano 8 lat temu

    Dziękujemy bardzo za zwrócenie uwagi. Plakat już zmieniłyśmy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?