Wygrana po 15 latach

Aneta Borkowska niedziela, 10 kwietnia 2011, 15:59 Sport, Wydarzenia

Siedlecka Pogoń wczoraj (9 kwietnia) na własnym stadionie wreszcie pokonała Radomiaka Radom (2:0). Bramki dla naszej drużyny w końcówce meczu strzelili: Jacek Kosmalski i Marcin Paczkowski.

Oba zespoły już od samego początku były bojowo nastawione do spotkania. Pogoń chciała pokazać się z lepszej strony po ostatniej porażce w Ostrołęce, Radomiak z kolei chciał zmniejszyć przewagę do Broni i Pogoni.
Pierwszą połowę zaczął lepiej Radomiak, nasz zespół zaczął rządzić dopiero w drugiej. Pierwsza bramka padła w 75 minucie. Z narożnika boiska dośrodkował Rafał Komosa, a gola głową zdobył Jacek Kosmalski. Drugą w doliczonym czasie zdobył rezerwowy Marcin Paczkowski. Tym rezultatem Pogoń przełamała złą passę spotkań z Radomiakiem. Ostatni raz zwyciężyli z nimi 6 kwietnia 1996 roku w Radomiu (2:0).

Pogoń: Paweł Nerek, Łukasz Wójcik, Wiktor Borowickij, Chinonso Agu, Piotr Talar, Marek Kaliszewski, Aleksiej Dubina, Przemysław Rodak, Mariusz Marczak, Mohammed Eid, Rafał Komosa, Marcin Paczkowski, Dariusz Dziewulski, Grzegorz Wędzyński, Jacek Kosmalski,

Radomiak: Piotr Banasiak, Dariusz Rolak, Marcin Sikorski, Andrzej Bednarz, Piotr Kornacki, Cezary Czpak, Grzegorz Gromadzki, Mateusz Radecki, Patryk Zięba, Arkadiusz Oziewicz, Piotr Skałbania, Daniel Barzyński, Krystian Puton, Paweł Tarnowski,