Piotr Turowski – najlepszy szachista

Aneta Borkowska środa, 4 maja 2011, 12:16 Sport, Wydarzenia

W poniedziałek 2 maja w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach odbył się XXIII Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Zwycięzcą turnieju został Piotr Turowski reprezentujący MKS Start Lublin, który uzyskał 6,5 pkt z 7 partii. Drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Łukasz Dymek z tą samą liczbą punktów. Trzecie miejsce przypadło Józefowi Flazińskiemu z Sokołowa Podlaskiego, który uzyskał 5,5 pkt.

Klasyfikacje szczególne:
uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: (na zdjęciu)
1. Hubert Goławski – LO w Radzyniu Podlaskim – 4,5 pkt.
2. Konrad Szczygieł – LO w Łosicach – 4 pkt.
3. Tomasz Sikorski – I LO w Siedlcach – 3,5 pkt.
– uczniowie gimnazjów: (na zdjęciu)
1. Piotr Puszkarski PG 1 w Białej Podlaskiej – 4,5 pkt.
2. Mateusz Siwek – PG  w Radzyniu Podlaskim – 4 pkt.
3. Szczygieł Jakub – PG w Krynce – 3,5 pkt.
– uczniowie szkół podstawowych – klasy IV – VI:
1. Dominika Węgrzyniak – SP w Międzyrzecu Podlaskim – 4 pkt.
2. Krystian Kobryń – SP 11 w Siedlcach – 4 pkt.
3. Patrycja Reda – UKS Czternastka Warszawa – 3,5 pkt.
– uczniowie szkół podstawowych – klasy I – III:
1. Paweł Węgrzyniak – SP 1 w Międzyrzecu Podlaskim – 4,5 pkt. (!)
2. Szymon Niedziółka – SP 6 w Siedlcach – 3 pkt.
3. Filip Piskorski – SP STO w Siedlcach – 2,5 pkt.

Turniej zgromadził 46  zawodników. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był siedmiolatek Paweł Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego, który uzyskał bardzo dobry wynik 4,5 pkt. Najstarszym zawodnikiem turnieju okazał się pan Zbigniew Świderski z Siedlec mający 85 lat.

Turniej objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Siedlce pan Wojciech Kudelski. Puchary zwycięzcom  w jego imieniu wręczył pan Adam Bobryk Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce. Wszyscy uczniowie, którzy w klasyfikacjach szkolnych zajęli 3 czołowe miejsca, otrzymali  nagrody rzeczowe. Odebrali je z rąk pana Leszka Gadomskiego – Wiceprezesa Klubu Szachowego Skoczek Siedlce – organizatora imprezy.