Yulo Run Team Siedlce zdobywa podium

Beata Głozak wtorek, 10 maja 2011, 11:02 Sport, Wydarzenia
Yulo Run Team Siedlce w Starej Miłosnej. Fot. YRTS

Siedleckie stowarzyszenie Yulo Run Team Siedlce działa od grudnia 2010 roku i skupia wokół siebie pasjonatów biegania. Jego honorową członkinią jest Lidia Chojecka. W miniony weekend „Yulo” odniosło kolejne oficjalne sukcesy.

3-go maja w biegu ulicznym na dystansie ok. 2 km,. który odbył się w Siedlcach zwyciężył Artur Urban. W tym samym dniu grupa biegaczy Yulo Run Team Siedlce zdominowała bieg, który odbył się w Łukowie. Na dystansie 6,4 km najlepszy okazał się Piotr Mierzejewski przed swoim bratem Krzysztofem. Na czwartej pozycji uplasował się Andrzej Okniński, a tuż za nim finiszował Juliusz Ziółkowski.

W sobotę 7 maja drużyna Yulo Run Team Siedlce uczestniczyła w sztafecie przełajowej na 100km – „Wesoła stówa” w Starej Miłosnej pod Warszawą. Pobiegły dwa czteroosobowe składy. Każdy z biegaczy miał do przebiegnięcia 25 km w bardzo trudnym leśnym terenie. Zawody zakończyły się zwycięstwem pierwszej drużyny Yulo Run Team Siedlce biegnącej w składzie: Juliusz Ziółkowski, Artur Urban, Andrzej Okniński i Marek Mitrofaniuk. Sukces jest tym większy, że wynikiem 6 godzin 20 minut i 40 sekund został pobity dotychczasowy rekord trasy. Druga drużyna Yulo Run Team biegnąca w składzie Tomasz Niedziółka, Karol Kuźma, Tomasz Korzeniowski i Michał Romaniuk zajęła bardzo dobre 8 miejsce uzyskując czas 7:59,28. W sztafecie uczestniczyło 27 drużyn.

8 maja w Ostrołęce odbył się Półmaraton Kurpiowski, w którym uczestniczyła dwójka zawodników z Pogoni Siedlce. Anna Szyszka zwyciężyła w klasyfikacji kobiet osiągając czas 1:1:27,19 natomiast Michał Markowski z wynikiem 1:09,42 zajął 5 miejsce wśród mężczyzn.

Yulo Run Team Siedlce to stowarzyszenie sportowe założone w grudniu ubiegłego roku przez siedleckich amatorów biegania: joggingu, maratonu czy średnich dystansów. Honorową członkinią YRTS jest Lidia Chojecka. Wśród członków są m.in.: Juliusz Ziółkowski, Tomasz Araszkiewicz, Paweł Janiak, Katarzyna Skolimowska, Piotr Szkop, Andrzej Okniński, Artur Urban.