SPIN

INFO PRASOWE: 100 bezrobotnych znajdzie pracę

Aneta Borkowska środa, 18 maja 2011, 12:47 Aktualnie, Wydarzenia

Już od 1 czerwca 100 bezrobotnych z subregionów ostrołęcko-siedleckiego,płockiego i radomskiego znajdzie pracę przy zabezpieczeniu terenów zagrożonych powodzią i lokalnymi podtopieniami. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy na ten cel ok. 1,6 mln zł.

19 maja (czwartek) o godz. 9.30 w Warszawie nastąpi podpisanie porozumień w ramach planu „Praca i środowisko” pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego a 16 starostami powiatów województwa mazowieckiego. W programie z powiatu siedleckiego weźmie udział  8 osób.

Pracę znajdą osoby długotrwale bezrobotne, które od dłuższego czasu mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Osoby te będą wykonywać prace interwencyjne polegające m.in. na konserwacji rzek i kanałów, wykaszaniu porostów ze skarp i dna, odmulaniu oraz naprawie budowli wodnych. Każdy z uczestników będzie zatrudniony przez maks. 5 miesięcy. Miesięczne wynagrodzenie to 1386 zł brutto powiększone o składkę ZUS i dodatek stażowy.

Przedsięwzięcie realizowane jest na Mazowszu od 2005 r. i do tej pory objęło 35 powiatów. W ten sposób zatrudnienie znalazło ponad 2,5 tys. osób bezrobotnych. Dotychczas Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel kilkanaście milionów złotych.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?