Pogoń Siedlce wygrała z Bronią Radom 3:2

Beata Głozak wtorek, 24 maja 2011, 18:09 Sport, Wydarzenia
Spotkanie obu drużyn w Siedlcach. Fot. AB

Na stadionie w Kozienicach MKP Pogoń Siedlce prowadzi po pierwszych 52 minutach z Bronią Radom 2:1. W 34 minucie Jacek Kosmalski zdobył pierwszą bramkę dla siedleckiego zespołu a w 51 minucie spotkania po dośrodkowaniu z prawej strony pięknego gola przewrotką zdobył Dziewulski.

Broń nie potrafi przebić się przez obronę Pogoni, która dobrze ustawiona na własnym polu skutecznie przeszkadza w tym gospodarzowi meczu. Do niebezpiecznej sytuacji dochodzi w 62 minucie. Pada świetny strzał Dziubińskiego z dystansu a piłka ląduje minimalnie nad poprzeczką. 64 minuta – pada kontaktowy gol. Czachór po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafia głową. 65 minuta spotkania: Zmiana w Pogoni. Mohammed Eid wchodzi za Dziewulskiego. Kolejne tym razem dwie zmiany w MKP: za Kosmalskiego i Komosę weszli Paczkowski i Dubina. 73 minuta: rzut rożny dla Broni. Dośrodkowuje Kozubek, ale wybijają siedlczanie.

Robi się niebezpiecznie pod bramką MKP, ale piłka zostaje na szczęście wybita na aut. Zmiana w Broni Radom. I chwilę potem zmiana w Pogoni. Grzegorz Wędzyński wchodzi na murawę za Marczaka. Dwa z rzędu rzuty rożne dla Broni, ale wynik nie zmienia się. 88 – gol dla Broni zdobywa Kośmicki. Jest 2:2. Żółte kartki zdobywają Wędzyśski, Kośmicki, Borowicki. 2 minuty po wyrównującym golu  w 90 minucie Wędzyński strzela z rzutu wolnego i podwyższa wynik na 3:2.

Skład zespołów:

Pogoń: Nerek – Talar, Emehel, Borowicki, Wójcik, Rodak, Komosa, Mariusz Marczak, Kaliszewski, Dziewulski, Kosmalski
Broń: Młodziński – Czachór, Kośmicki, Kupiec, Szymoniak – Jamróz, Sałek, Dziubiński, Kozubek – Ciupiński, Ziętek.