Pogoń zgarnia 3 punkty. Rzeszów pokonany (zdjęcia)

Beata Głozak sobota, 6 sierpnia 2011, 22:35 Sport, Wydarzenia

Ponad 2 tysiące kibiców przyszło na mecz siedleckiej Pogoni. Drużyna Grzegorza Wędzyńskiego podejmowała u siebie Stal Sandeco Rzeszów. Zawodnicy Pogoni grali w strojach białych, goście w niebieskich.

Przez zdecydowaną większość spotkania Pogoniści nie dawali odpocząć ani sobie ani swoim przeciwnikom zdobywając pierwszego gola już w drugiej minucie spotkania. Kibice niemal niemal po brzegi wypełnili trybunę stadionu. A oto jak przebiegał mecz, z którego MKP wyniosło 3 pkt.

Godz. 17 – początek spotkania:

2 min. Paweł Marchel po strzale z rzutu rożnego zdobywa prowadzenie dla Pogoni 1:0

3 min. – przepychanka między zawodnikami na środku boiska
4 min. – Prokic po indywidualnej akcji trafia w słupek bramki Pawła Nerka
6 min. – Kaliszewski niecelnie do Czerkasa
7 min. – żółta kartka dla zawodnika Pogoni 23.Grzegorza Krystosiaka za faul na Prokicu
11 min. – groźnie przy Tomaszu Wietesze: piłka kopnięta przez Kaliszewskiego o kilka centymetrów mija niestety bramkę gości
12 min. – Guzek rzuca z autu
13 min. – Czerkas podaje do niepilnowanego Kosmalskiego, ale ten nie zdążył odebrać piłki
15 min. – obrońcy Stali znowu bezradni wobec zawodników Pogoni, Wietecha rękoma ledwo wybija piłkę
20 min. – Łukasz Krzysztoń fauluje, rzut wolny dla Pogoni z około 40 metrów od bramki.
21 min. – fantastyczny slalom Jacka Kosmalskiego z piłką w niewielkiej odległości od bramki gości. I strata piłki
23 min. – Kwiatkowski do Czerkasa, który strzela na bramkę, ale piłkę wybija bramkarz gości
25 min. – Jacek Kosmalski trafia w słupek
28 min. – zawodnik Stali faulowany
38 min. – Paczkowski fauluje Prokica i z rzutu wolnego niecelnie uderza Tomasz Margol
44 min. – doliczona 1 minuta
45 min. – faul na Adamie Czerkasie

II połowa spotkania

po przerwie 1 zmiana w drużynie gości. Za Dawida Floriana wchodzi Michał Górecki
46 min. – faul na Paczkowskim. Na murawę wbiegają lekarz i masażysta. Zawodnicy graja dalej.
48 min. – na murawie leżą Marek Kaliszewski, Robert Kwiatkowski i zawodnik Rzeszowa. Sędzia przerywa spotkanie.
57 min. – zmiana w drużynie Pogoni. Z boiska schodzi Adam Czerkas a pojawia się Chinonso Agu

59 min. Marcin Paczkowski niepilnowany przez obrońców Stali strzela gola. Pogoń prowadzi w spotkaniu z Rzeszowem 2:0.

64 min. – faul na Konradzie Macy
68 min. – z boiska schodzi żegnany owacjami na stojąco przez siedleckich kibiców strzelec drugiej bramki Marcin Paczkowski. Na jego miejsc rener Wędzyński wysyła Tomasza Grochowskiego.
70 imin. – kolejna zmiana w MKP. Tym razem za Roberta Kwiatkowskiego Mariusz Marczak
73 min. – Grochowski atakuje bramkę gości, ale piłka ląduje za słupkiem
79 min. – Mariusz Marczak atakuje bramkę
80 min. – w drużynie Stali Damian Wolański zmienia Piotra Dudę
82 min. – zdobywca pierwszego gola dla gospodarzy Paweł Marchel opuszcza boisko na jego miejsce wchodzi Cezary Demianiuk
88 min. – w rzeszowskim zespole Paweł Rzeźnik za Konrada Macę
89 min. – fantastyczna obrona Pawła Nerka, który w kapitalnym stylu broni strzału oddanego z 10 metrów przez Wolańskiego, kibice dopingują Pogonistów.
90 min. – Rafał Zaborowski ukarany żółtą kartką, sędzia dolicza 3 minuty
93 min. – koniec spotkania. Wynik meczu MKP Pogoń Siedlce – Stal Sandeco Rzeszów 2:0 !!!!!

Fotorelacja: Aneta Borkowska