Samobójczy gol Nerka i remis Pogoni

Beata Głozak niedziela, 18 września 2011, 00:50 Sport, Wydarzenia

Siedlecka Pogoń zremisowała u siebie z Motorem Lublin 3:3 mimo że po pierwszej połowie prowadziła z gośćmi 3:0. Pierwszy gol padł już w 3 minucie spotkania a jego autorem był Jacek Kosmalski. 3 minuty później Adam Czerkas zwiększył prowadzenie MKP na 2:0.

Trzeciego gola dla gospodarzy i ostatniego w pierwszej połowie w 22 minucie wywalczył Marcin Paczkowski. Po pierwszych 45 minutach Pogoń prowadziła z Lublinem 3:0. W drugiej połowie sobotniego meczu podopieczni trenera Modesta Boguszewskiego narzucili naszym zawodnikom szybkie tempo. 6 minut po wyjściu piłkarzy na murawę samobójczego gola strzelił nasz bramkarz Paweł Nerek, który po dośrodkowaniu Rafała Kycki wbił piłkę do własnej bramki. Fatalna pomyłka Nerka dała wiatr w żagle Motoru. W 60 a następnie w 81 minucie Ihor Mihalewskij pokonał naszego bramkarza doprowadzając tym samym do remisu.

Bramki: 3′ Jacek Kosmalski, 6′ Adam Czerkas, 22′ Marcin Paczkowski – 51′ Paweł Nerek (s.), 60′ 81′ Ihor Mihalewskij

Pogoń: 1. Paweł Nerek – 8. Robert Kwiatkowski (46, 2. Piotr Talar), 4. Chinonso Agu, 24. Marek Lendzion, 22.Damian Guzek – 10. Marek Kaliszewski, 11. Marcin Paczkowski (67′ 15. Paweł Marchel), 17. Przemysław Rodak, 11. Adam Czerkas (59′ Dariusz Dziewulski), 21. Cezary Demianiuk – 20. Jacek Kosmalski (65′ 19. Mariusz Marczak)

źródło: MKP Pogoń Siedlce/opr. bg