SPIN

Zmiany na stanowiskach wśród księży diecezji siedleckiej

Beata Głozak czwartek, 13 października 2011, 22:15 Aktualnie, Wydarzenia

 W ciągu ostatnich miesięcy na stanowiskach wśród księży w diecezji siedleckiej nastąpiło wiele zmian. Przedstawiamy te dotycząca miasta.

  • Ks. dr Marcin Bider 1 września 2011 r. został mianowany pomocniczym wikariuszem sądowym, czyli wiceoficjałem Sądu Biskupiego Siedleckiego, na 5 lat.
  • Ks. mgr Michał Chromiński (…) 1 września 2011 r. został upoważniony do sporządzania relacji z mszy św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
  • Ks. dr Mateusz Czubak 1 września 2011 r. został mianowany wicedyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.
  • Ks. mgr Jarosław Dziedzic 1 września 2011 r. został mianowany diecezjalnym duszpasterzem służby liturgicznej.
  • Ks. dr Paweł Kindracki 1 września 2011 r. został mianowany wicedyrektorem Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz diecezjalnym wizytatorem nauczania katechetycznego.
  • Ks. mgr lic. Tomasz Kostecki (junior) 31 sierpnia 2011 r. został zwolniony z funkcji prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym im. JP II i 1 września 2011 r. mianowany prefektem w ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.
  • Ks. mgr lic. Robert Osypowicz 22 sierpnia 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Bożego Ciała w Siedlcach i 23 sierpnia 2011 r. mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie.
  • Ks. dr Marek Paluszkiewicz 1 września 2011 r. został mianowany rzecznikiem prasowym Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz diecezjalnym wizytatorem nauczania katechetycznego.
  • Ks. mgr Dariusz Parafiniuk z dniem 26 sierpnia 2011 r. został odwołany z funkcji dyrektora Ośrodka „Misericordia” Caritas w Białej Podlaskiej i zastępcy dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej.
  • Ks. mgr Robert Ponikowski został zwolniony z funkcji prefekta w ZSP nr 1 im. St. Staszica w Siedlcach i 15 lipca 2011 r. mianowany wikariuszem parafii katedralnej w Siedlcach.
  • Ks. mgr Jerzy Przychodzeń 14 lipca 2011 r. został zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej w Siedlcach i 15 lipca 2011 r. mianowany proboszczem parafii p.w. św. Izydora w Marianowie.
  • Ks. kanonik dr Marek Skwierczyński 10 czerwca 2011 r. został mianowany dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach, a 1 sierpnia 2011 zwolniony z funkcji wicedyrektora Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.
  • Ks. dr Jacek Szostakiewicz 31 sierpnia 2011 r. został zwolniony z funkcji rzecznika prasowego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Podoba Ci się? Powiadom innych!

Komentarze (4)

  1. bb dodano 3 lata temu

    relacja na czasie. Na stronie Kurii ta informacja byłą juz w sierpniu. Zabrakło tematów do pisania? A jeżeli już to tych zmian było znacznie więcej.

  2. do bb dodano 3 lata temu

    ciesz sie ze ktos chcial napisac o tym bo kogo to obchodzi pozdro dla spin

  3. bb dodano 3 lata temu

    to po co pisać? Info spóźnione i "nikogo" nie obchodzi.

  4. . dodano 3 lata temu

    to rzeczywiście…. Kogo to wszystko obchozi tak naprawdę?

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.