Grand Prix Siedlec w szachach rozstrzygnięty

Aneta Borkowska wtorek, 6 grudnia 2011, 11:02 Sport, Wydarzenia

Grudniowy turniej tegorocznego Grand Prix Siedlec w szachach rozegrany 3 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 wygrał Sławomir Kurpiewski – KSz „Skoczek Siedlce – uzyskując 6 pkt z 7 partii.

Drugie miejsce zajął niespodziewanie młody zawodnik Mateusz Siwek – gimnazjalista z Radzynia Podlaskiego. Trzecie miejsce wywalczył także Radzynianin Andrzej Litwiniec. Obaj uzyskali po 5,5 pkt. To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwycięzcą w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix Siedlec, w którym uczestniczyło aż 114 zawodników, został Sławomir Kurpiewski – reprezentant siedleckiego Klubu Szachowego „Skoczek”, który zdobył łącznie 67,5 pkt. O kolejne miejsca trwała zacięta rywalizacja do ostatniej rundy grudniowego turnieju. Aż 3 zawodników uzyskało tę samą liczbę punktów – po 58,5.  W tej sytuacji sędzia główny rozgrywek Pan Stanisław Górecki zaproponował przyznanie trzech drugich miejsc. Zajęli je: Jakub Szczygieł i Konrad Szczygieł z Krynki oraz Andrzej Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski.

Kolejne miejsca: 5. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – 54,5 pkt., 6. Tomasz Sikorski  – Skoczek Siedlce – 54 pkt., 7. Franciszek Jurzyk  – Skoczek Siedlce – 50 pkt., 8. Antoni Szczygieł – Krynka – 49 pkt., 9 – 10. Zdzisław Stefanoff  – Skoczek Siedlce – 46 pkt i Adam Ryszkowski  – Węgrów – 46 pkt

W  cyklu turniejów zostali wyróżnieni także uczniowie różnych typów szkół, a wśród nich:
Szkoły ponadgimnazjalne: 1. Jakub Szczygieł – I LO Siedlce – 58,5 pkt., 2. Tomasz Sikorski – I LO Siedlce – 54 pkt., 3. Adam Ryszkowski  – LO Węgrów – 46 pkt.,
Gimnazja: 1. Mateusz Siwek – PG 2 Radzyń Podlaski – 37 pkt., 2. Kamil Seredziński – PG 3 Siedlce – 31 pkt., 3. Maciej Pawlik – PG Krynka – 25,5 pkt.,
Szkoły podstawowe – klasy IV – VI: 1. Krystian Kobryń – SP 11 Siedlce – 37,5 pkt., 2. Dominika Węgrzyniak – SP 3 Międzyrzec Podlaski – 35,5 pkt., 3. Wojciech Dmowski  – SP 5 Siedlce – 26 pkt.,
Szkoły podstawowe – klasy I – III: 1. Patrycja Waszczuk  – SP Międzyrzec Podlaski – 12,5 pkt

źródło: Skoczek Siedlce