SPIN

Mniej pieniędzy na walkę z bezrobociem

Aneta Borkowska piątek, 20 stycznia 2012, 10:22 Aktualnie, Wydarzenia

W 2012 roku, według wstępnych szacunków, Mazowsze otrzyma około 212,7 mln złotych z Funduszu Pracy na łagodzenie skutków bezrobocia oraz aktywizację zawodową osób poszukujących pracy. Jest to  dwa razy mniej pieniędzy niż w 2010 roku i o 56 mln zł więcej niż w ubiegłym roku.

Do powiatowych urzędów pracy trafi 138,2 mln zł m.in. na szkolenia, staże, przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, pośrednictwo zawodowe, roboty publiczne i prace interwencyjne, dotacje na utworzenie własnej firmy, tworzenie nowych miejsca pracy przez pracodawców oraz 74,4 mln zł na finansowanie tzw. projektów systemowych realizowanych przez powiatowe urzędy pracy z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wiesława Lipińska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie

Powiadom o wpisie

Komentarze (1)

  1. miniStrant dodano 6 lat temu

    Kto doprowadził, że mamy status bezrobotnego. Dzisiejsi dygnitarze, którzy sa odznaczani za walkę o ,,wolność" Jaką wolność teraz mamy, kiedy proponuje się podniesienie wieku emrytalnego? Postulaty były inne, kiedy się krzyczało o wolności dzisiaj mamy wolność bezrobocia. Po co utrzymywać budynek biura pośrednictwa pracy, ludzi tam zatrudnionych jak żadnej oferty pracy nie zaproponują.

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.