Maciek Staręga srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Beata Głozak poniedziałek, 5 marca 2012, 21:38 Sport, Wydarzenia
Maciej Staręga srebrnym medalistą Polski. Fot. AB

Maciej Staręga, siedlczanin, zawodnik UKS Rawa Siedlce zajął 3. miejsce w sobotnim biegu narciarskim na 50 km techniką klasyczną w 36. Biegu Piastów w Jakuszycach.

Staręga stracił do zwycięzcy zawodów Mariusza Michałka zaledwie 32 sekundy i zakończył bieg z z czasem 2 godziny 13 minut i 38 sekund. Kolejny za Maćkiem Polak Sebastian Glazurek uplasował się na 6. pozycji. Zawody rozegrane w Jakuszycach były jednocześnie mistrzostwami Polski w biegach długodystansowych, zatem siedlczanin został srebrnym medalistą mistrzostw Polski. Po złoto sięgnął Mariusz Michałek a brąz przypadł Sebastianowi Glazurkowi.