Rugbiści WFS grali nad Morzem Czarnym

Aneta Borkowska niedziela, 6 maja 2012, 11:29 Sport, Wydarzenia

W piątek weterani Miejskiego Klubu Rugby wrócili z tygodniowej wyprawy do Odessy gdzie rozegrali dwa mecze.  Spotkania z Odesskowym Rugbowym Bractwem zakończyły się wynikiem remisowym, pierwszy wygrali Ukraińcy, drugi Polacy.

Do przerwy pierwszego spotkania utrzymywał się wynik 0:0, następnie dwie skuteczne akcje przeprowadzili gracze ORB prowadząc 10:0, w końcówce kontaktowe punkty zdobył Bogdan Olszewski, ale po nich sędzia odgwizdał koniec.

W drugim meczu pierwsze przyłożenie ponownie zdobyli rugbiści Odessy, a wynik 5:0 utrzymał się do przerwy, po zmianie stron dwukrotnie na pole punktowe przedzierali się gracze WFS, na 5:5 wyrównał Bartek Zagalski, a zwycięskie przyłożenie podpisał Cezary Zabokrzycki po dwudziestometrowej kontynuacji młynem.

W zespole WFS gościnnie zagrali: Adam Kociński i Cezary Zabokrzycki (Budowlani Łódź), Piotr Minkin (ORC Poznań) i Bogdan Olszewski (Ogniwo Sopot).

Wyniki:
– ORB Odessa – WFS Siedlce Veterans 10:5 (0:0), punkty: Bogdan Olszewski 5 (T).
– ORB Odessa – WFS Siedlce Veterans 5:10 (5:0), punkty: Bartek Zagalski 5 (T), Cezary Zabokrzycki 5 (T).

Skład: Wojciech Plichta, Kisieliński Krzysztof, Artur Adamczyk, Jacek Wierzbicki, Sławomir Kłosiewicz, Bogdan Olszewski, Andrzej Olichwiruk, Cezary Zabokrzycki – Andrzej Sisik – Piotr Minkin – Leszek Koprowski, Grzegorz Pliszka, Adam Kociński, Bartek Zagalski – Jan Czyż. Trener: Wojciech Plichta. Kapitan: Grzegorz Pliszka.

źródło: Jacek Wierzbicki