Marcin Myć mistrzem Siedlec w szachach szybkich

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 czerwca 2012, 09:37 Sport, Wydarzenia

W sobotę (2 czerwca) w Publicznym Gimnazjum Nr 3 zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Siedlec w szachach szybkich. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza Siedlec zdobył Marcin Myć – ze Skoczka Siedlce uzyskując 6 pkt z 7 partii.

Tytuł wicemistrzowski wywalczył Piotr Delekta z Lecha Poznań. Trzecie miejsce zajął Filip Delekta ze Stilonu Gorzów Wielkopolski, a czwarte Andrzej Litwiniec z Radzynia Podlaskiego. Wszyscy trzej uzyskali po 5,5 pkt.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Szczygieł z Krynki uczeń I LO im. B. Prusa w Siedlcach – 4,5 pkt. Najlepszym z gimnazjalistów okazał się Filip Delekta z Gimnazjum w Mokobodach – 5,5 pkt. Klasyfikację szkół podstawowych wygrał  Krystian Kobryń ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach uzyskując 4,5 pkt.

Organizatorem Mistrzostw Siedlec był tradycyjnie Klub Szachowy Skoczek Siedlce, a wyniki zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec na rok 2012. W turnieju uczestniczyło 40 zawodników.

Kolejny siódmy turniej z cyklu Grand Prix Siedlec 2012 zostanie rozegrany 7 lipca o godz. 10. w Gródku n/Bugiem w Ośrodku należącym do firmy „Dwórek Gród Sp. z o.o.”.

źródło: organizatorzy