SPIN

KRÓTKA PIŁKA. Kudelski dla SPIN: Nikt nie urodził się prezesem

Aneta Borkowska środa, 17 października 2012, 15:51 Siedlce, Wydarzenia

Nowym wiceprezesem ZUO zostanie Stefan Kalicki, radny miasta. Na najbliższej sesji złoży on swój mandat. O to czy to dobry kandydat na tę funkcję zapytałyśmy prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

SPIN: Panie prezydencie tyle Pan mówi o tym, że w siedleckich spółkach miejskich są najlepsi fachowcy, a w ostatnich dniach na członka zarządu Zakładu Utylizacji Odpadów powołuje się radnego Prawa i Sprawiedliwości.
Wojciech Kudelski: A co w tym złego, że to radny PiS? PiS pani przeszkadza?

SPIN: Nie, nie że radny PiS tylko w ogóle, że radny rady miasta. Stefan Kalicki to ekspert?
WK: To znaczy wie pani, który z tych prezesów, którzy są w spółkach urodził się prezesem? Każdy od czegoś zaczynał.

SPIN: Ma się wrażenie, że oni wszyscy się urodzili prezesami.
WK: No właśnie, każdy zaczynał swoją pracę na stanowisku prezesa nie mając o tej pracy większego pojęcia, a nauczył się tego. Pan Kalicki ma odpowiednie przygotowanie jeśli chodzi o ……………

SPIN: Zarządzanie? Księgowość? Rachunki? Matematykę?
WK: Ma ukończony kurs na członka rad nadzorczych, zna dobrze kodeks prawa handlowego, jest człowiekiem już nie pierwszej młodości i doświadczenia jakieś tam miał. Ja przecież jestem inżynierem meliorantem, a jestem prezydentem.

25 komentarzy

 1. ???? dodano 9 lat temu

  Nominacja bez głowy. Człowiek bez kompetencji. Wstyd iż w prawie 80 tys. mieście tacy ludzie maja zarządzać spółką. Ale to SWOJAK, pisowiec. Reszta się nie liczy. W innych spółkach są w zarządach podobni kompetencjami do tego kandydata.

 2. śmieję się z Kudelskiego dodano 9 lat temu

  jak jak "kocham" Kudiego ma jedną fajną rzecz w sobie, tzn. nie potrafi kłamać

  i się wygadał, że prezesi czy członkowie rad nadzorczych nie mają pojęcia o kierowniu spółek i są tylko dla tego prezesami czy członkami rad nadzorczych bo są z odpowiedniej parti politycznej (w Siedlcach z racji że ma prezydenta i większość w radzie miasta – pis.)

  Tak samo wygadał się w radio iż Pani Pawłowicz to tzw. spadochroniaz i nic o niej nie wie, i musi uszanować wybór prezesa Jarosława K. bo inaczej by go z pis-u wyawalili.

  Więc jak mówi stare przysłowie:
  Mierny, bierny ale wierny (partii) i to są zalety radnych – prezesów

 3. bb dodano 9 lat temu

  Panie prezydencie. Prosze sie nie stawiac jako wzór. Moim zdaniem nie jest pan najlepszym prezydentem i tym bardziej jest to przykre dla tych co na pana głosowali, uważając pana za uczciwego człowieka. Jeżeli pan Kalicki ma byc takim prezesem jak pan prezydentem – to źle to widze. Mówi pan "skoro meliorant jest prezydentem" – to znaczy nie matura lecz chęc szczera itd. No i przynależnośc do włąściwej partii.
  Zgadzam sie z panią redaktor, że posada dla Kalickiego to nagroda za wiernośc Pisowi. Mamy zatem dalszy ciag serialu o prawych, sprawiedliwych, uczciwych, prawdziwych katolikach, którzy nic nie robią po znajomości, a stanowiska w miejskich spółkach obsadzają wg. kompetencji.
  Mamy tylu młodych, wykształconych ludzi (nie po kursach, a po studiach) a intratne stanowiska obsadza sie dziadkami z partyjnego klucza. No cóż mamy posłankę przywiezioną w teczce, która nawet nie wie gdzie leżą Siedlce, to możemy miec kolesiów na stanowiskach. Paranoja. Nie – nasza siedlecka rzeczywistośc.
  I jeszcze jedno: więcej pokory panie prezydencie. Bijąca z pana wypowiedzi pycha i zarozumiałośc zostanie oceniona przez wyborców. Chyba, że syt chwały zechce pan spocząc na laurach i da sobie spokój z kandydowaniem w następnych wyborach. Czego panu życzę, ja osobiście trzeci raz na pana nie zagłosuję, m.inn. za ten dzisiejszy napuszony wywiad.

 4. echo dodano 9 lat temu

  Sądząc po tonie odpowiedzi Pana Prezydenta ,SPIN zadawał zbyt beszczelne
  pytania.Denerwuje się ten, kto sam widzi że nie wszystko jest w porządku –
  choć interes "szyldu partyjnego" zachowany.Punkt dla dziennikarza.

 5. Pinka dodano 9 lat temu

  Nie pisze się "na tą funkcję" tylko "na tę funkcję". Szkoda, że dziennikarze nie znają zasad obowiązujących w języku polskim.

 6. w gwoli ścisłości dodano 9 lat temu

  …myślę, że Stefan K. czuł się w roli radnego, że ani przed nim..ani za nim, ilość interpelacji o tym świadczy, i może dlatego poszedł po rozum do głowy, że lepiej być viceprezesem niż nijakim.
  Warto odnotować fakt, że na jego miejsce wchodzi mocny charakter, bez zobowiązań, człowiek z charyzmą, dobry weterynarz Krzysztof Majchrzak. Może to i lepiej…

 7. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Dziękujemy i przepraszamy za błąd.

 8. Plecie bzdety... dodano 9 lat temu

  Prezydent w szczerości mówi iż Prezesi miejskich spółek nie mieli pojęcia o tej pracy. TO KUDELSKIEGO DYSKWALIFIKUJE. Po co zatem takie miernoty powoływał na prezesów. Chociaż przepraszam -zanan jednego kompetentnego Prezesa Zarządu, tylko nie wymienię nazwiska ani inicjałów by mu nie zaszkodzić.

 9. wujek dodano 9 lat temu

  Radny Kalicki został Prezesem bo najbardziej ochoczo wykonywał polecenia Prezydenta to dla wielu oczywista oczywistość. Że jest człowiekiem marnego charakteru i wyjątkowy karierowicz to wiedzą nieliczni. Cóż faktem jest, że nie miał ostatnio pracy. PZU, w którym pracował nie docenił jego wartości i w ramach restrukturyzacji został zwolniony. Prawda jest taka drodzy internauci, że nie tylko PIS ale również prominentny polityk PO na spotkaniu z członkami swojej partii obiecał każdemu bezrobotnemu pracę. Ma teraz problem bo jest zawalony CV swoich duszyczek.O PSL lepiej nie wspominać, znamy to doskonale. Biedne SLD odstawione od żłoba dzieli się, łączy, pączkuje. Wszystko to w jednym celu, do żłoba się dostać.Wszystkie działające obecnie partie, z władzami w wieku emerytalnym mogą obiecywać wyborcom co talko zechcą a dadzą to tylko swoim członkom. Wyciągnijcie wnioski sami.

 10. siedlczanin do echo dodano 9 lat temu

  Pani Aneta Borkowska,redaktorka SPIN-a ,sprzyja siedleckiej PO.Kasowała wcześniej moje wypowiedzi na forum.P.S nie kibicuję żadnej opcji w mieście i w kraju.

 11. do wujka dodano 9 lat temu

  Bardzo chcialbym wiedziec ktory to z PO obiecywal prace wszystkim, moze i ja zostawilbym swoje cv, ale z tego co wiem to oni lubia duzo obiecywac , gorzej z realizacja, grunt ze czesc z nich ma fuchy , dno,dno,

 12. Anonim dodano 9 lat temu

  Szanowałem prezydenta ale za takie decyzje blee. Uważam, że powinine byc konkurs a tak szkoda gadac. Ale to wyjdzie i to szybko.

 13. podczaszy dodano 9 lat temu

  oj, wujek, wujek, już mianowałeś go prezesem, a zapomniałeś, że ZUO jest peowskie i że już ma prezesa. I to takiego umnego, że aż zęby bolą. 🙂

 14. W peło????? dodano 9 lat temu

  W peło to tylko R. A. jest kompetentny i wszystko pomoże

 15. kuzyn stefana dodano 9 lat temu

  A wiecie, że pan K chodził chodził i wychodził ubezpieczenie w PEC – nic dodać nic ująć ręka rękę myje w PIS. Kolega FK prezes PEC baaardzo mu w tym pomógł….
  Chylę czoła przed pracownikami MPK, którzy nie dali się wmanewrować w ten układ i pogonili pana K z jego "rewelacyjnym" ubezpieczeniem….

 16. kuzynie... dodano 9 lat temu

  On po prostu wykorzystał Figata jako radny PIS. WSTYD I KOMPROMITACJA.

 17. net-r dodano 9 lat temu

  Miasto finansowo ledwo wiąże koniec z końcem, a wy tu o jakiś awansach za wazeliniarstwo. Brawo dla spin-u za pytania do pana prezydenta. Zapytajcie jeszcze o "rolowaniu" długów, bo jak wiadomo miasto wszystkim spółkom miejskim zakazało wystawiać faktury placówkom oświatowym za ostatnie 3 m-ce roku, bo miasto nie ma pieniędzy na zapłacenie faktur. Czy tak można? Czy to zgodnie z zasadami spółek? Zapytajcie jeszcze "wybitnych" prezesów spółek ile podniosą ceny za swoje usługi w 2013r? Przecież trzeba odrobić pożyczki udzielone miastu.

 18. Sąsiadka dodano 9 lat temu

  Stefan K. będąc radnym okazywał wizytówki – " PEŁNOMOCNIK PREZESA JB BROKER JAROSŁAW SZKOP " i bardzo aktywnie biegał od prezesa do prezesa wszystkich spółek powiązanych z miastem , wciskając się z ubezpieczeniem ( za które płacą przecież ludzie , a nie prezesi ).
  Ganiając tak za swoimi korzyściami pieniężnymi , nie miał po prostu czasu na pracę radnego.
  Oj !!! Panie Stefanie – a ja na Pana głosowałam – całkowita porażka.

 19. ledo dodano 9 lat temu

  I dlatego PiS nie powinien rządzić ani tym miastem, ani tym krajem. PO podobnie.

 20. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Poziom kompetencji naszych władz można opisać słowami samego pana prezydenta:

  "Ma ukończony kurs na członka rad nadzorczych, zna dobrze kodeks prawa handlowego, jest człowiekiem już nie pierwszej młodości i doświadczenia jakieś tam miał. Ja przecież jestem inżynierem meliorantem, a jestem prezydentem."

  I tacy ludzie nami rządzą… Rzucić na głęboką wodę i niech się uczą pływać – tylko WIELKA SZKODA, że to wszystko na nasz koszt…

 21. Belzebubiusz dodano 9 lat temu

  Żenua i dziadostwo. Jakim prawem taki radny (z mandatem społecznym do wykonywania mandatu) tak sobie wskakuje na stołek spólki miejskiej? Smoła, pierze i na taczkę dziada.

 22. u nas to nie smieszne, dodano 9 lat temu

  to normalne, że taki radny (z mandatem społecznym do wykonywania mandatu) tak sobie wskakuje na stołek spólki miejskiej. mandat społeczny radni wykorzystują dla swoich prywatnych celów jak i partie do których należą niestety też wykorzystują do celów prywatnych. Najbardziej naiwni są tu wyborcy głosując po raz drugi i trzeci na takich "społeczników".

 23. prezydent meliorant dodano 9 lat temu

  Ja przecież jestem inżynierem meliorantem, a jestem prezydentem. Lech Wałęsa był tylko elektrykiem i Prezydentem Polski został. Czy w Siedlcach ten radny na prezesa ZUO jest jedynym człowiekiem, który Ma ukończony kurs na członka rad nadzorczych, zna dobrze kodeks prawa handlowego? Ukończony kurs nie oznacza , że ktoś posiadł wszystkie umiejetności niezbę dne do prowadzenia spółki miejskiej. Nie lepiej byłoby zatrudnić człowieka najpierw na niższym stanowisku, żeby tam się uczył?. Do tej pory myślałem że za naukę trzeba płacić, a brać prezesowskie wynagrodzenie. Może jako radny złoży postulat żeby na czas nauki zmniejszyli mu miesięczną pensję stosownie do pracy a oszczędności zasilą na przykład sytpendia dla biednych dzieci? W końcu jest członkiem Prawa I Sprawiedliwości. Czy taka nazwa do niczego nie zobowiazuje?

 24. nie trzeba... dodano 9 lat temu

  Nie trzeba kończyć kursów, lecz dobre Uniwersytety. A co znaczy iż zna kodeks prawa handlowego ??? Takiego prawa nie ma w RP. Jest kodeks spółek handlowych !!!!!Zatem i Prezydent i Kalicki do szkół……

 25. Szok, szkoda czasu na komentowanie! dodano 9 lat temu

  WK: No właśnie, każdy zaczynał swoją pracę na stanowisku prezesa nie mając o tej pracy większego pojęcia,

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?