SPIN

Finał Grand Prix Siedlec 2012 w szachach

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 grudnia 2012, 11:02 Sport, Wydarzenia
Zwycięzca Marcin Myć, pierwszy z lewej Fot. organizatorzy

Zwycięzca Marcin Myć, pierwszy z lewej Fot. organizatorzy

Grudniowy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach rozegrany 1 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wygrał zawodnik „Skoczka” Siedlce mistrz Marcin Myć – uzyskując 6,5 pkt z 7 partii.

Miejsca na podium zajęli także zawodnicy siedleckiego klubu – Adam Łukasik i Sławomir Kurpiewski zdobywając po 5,5 pkt.
Kolejne miejsca zajęli: 4. Andrzej Litwiniec – 5 pkt. 5. Zbigniew Litwiniec – 4,5 pkt – zawodnicy Orląt Radzyń Spomlek Radzyń Podlaski. 6. Piotr Puszkarski – 4.5 pkt – MOK Biała Podlaska, który jednocześnie wygrał rywalizację wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Zwycięzcą w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix Siedlec, w którym uczestniczyło aż 130 zawodników, został Marcin Myć – reprezentant siedleckiego Klubu Szachowego „Skoczek”, który zdobył łącznie 65 pkt.  Drugie miejsce zajął Sławomir Kurpiewski – 61 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Adam Łukasik – uzyskując 55,5 pkt.
Kolejne miejsca zajęli: 4. Andrzej Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – 54 pkt. 5. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – 51,5 pkt. 6. Mistrz FIDE Piotr Delekta – 48 pkt.

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Jakub Szczygieł – Krynka (I LO Siedlce) – 44,5 pkt  (7 miejsce w klasyfikacji ogólnej),
2. Tomasz Sikorski  – KSz. Skoczek Siedlce (I LO Siedlce) – 39,5 pkt
3. Paweł Soszyński – 36,5 pkt – (ZSP Nr 4 Siedlce),

Gimnazja:
1. Filip Delekta – KSz. Stilon Gorzów (Gimnazjum w Mokobodach) – 41,5 pkt (9 miejsce w klasyfikacji ogólnej),
2. Robert Lipiński – 31 pkt – (PG Nr 3 Siedlce),
3. Rafał Żebrowski – 25,5 pkt (Gimnazjum w Węgrowie),

Szkoły podstawowe  (klasy IV – VI):
1. Filip Piskorski – 22,5 pkt (SP STO Siedlce),
2. Krystian Kobryń – 18,5 pkt  (SP Nr 11 Siedlce),
3. Niedziółka Szymon – 17,5 pkt (SP Nr 6 Siedlce),

Szkoły podstawowe  (klasy I – III):
1. Piotr Delekta – 17,5 pkt (SP Mokobody)
2. Marianna Majewska  – 11,5 pkt (SP Węgrów)
3. Patrycja Waszczuk – 8 pkt (SP Międzyrzec Podlaski)

źródło: organizatorzy

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.