SPIN

POLICJA: Sprawca napadu na bank zatrzymany

Aneta Borkowska piątek, 21 grudnia 2012, 12:27 Aktualnie, Wydarzenia

Siedleccy policjanci zatrzymali 39-letniego sprawcę napadu na bank. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

28 września do placówki jednego z siedleckich banków wszedł zamaskowany mężczyzna i zażądał  pieniędzy. Kiedy pracownik odmówił, napastnik strzelił do niego, jak się później okazało z broni hukowej. Zastraszony mężczyzna wydał mu pieniądze, które sprawca zabrał i wyszedł z banku.

Gdy siedlecka Policja została powiadomiona przez pracowników placówki bankowej o napadzie, natychmiast na miejsce skierowano policyjne załogi. Wezwano grupę operacyjno-dochodzeniową oraz zabezpieczono miejsce zdarzenia. Jak się później okazało 39-latek bardzo precyzyjnie zaplanował  napad. Przez prawie trzy miesiące siedleccy policjanci  szczegółowo i wnikliwie analizowali zebrane materiały, co w końcu doprowadziło do wykrycia sprawcy tego przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał już zarzut a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za napad na placówkę bankową grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

autor. sierż.szt. Edyta Barycka, KMP Siedlce

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?