SPIN

Stowarzyszenie tutajteraz wyraża zaniepokojenie

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 stycznia 2013, 14:24 Siedlce, Wydarzenia
Agnieszka Janiszewska Fot. arch. własne

Agnieszka Janiszewska Fot. arch. własne

„W skierowanym do nas proteście, jak również w publicznych wypowiedziach niektórych dyrektorów siedleckich samorządowych instytucji kultury, zarzucono nam łamanie prawa oraz odwoływanie się do treści faszystowskich i nazistowskich. Jest to działanie niezwykle nas bulwersujące i zwyczajnie brudne, noszące wszelkie znamiona oszczerstwa” –  czytamy w oświadczeniu jaki Agnieszka Janiszewska, prezeska stowarzyszenia tutajteraz przesłała do naszej redakcji.

Poniżej tekst całego oświadczenia:

W imieniu stowarzyszenia tutajteraz – wydawcy miesięcznika ,,Kultura Siedlecka” i tym samym organizatora plebiscytu ,,Kulturalne Wydarzenie Roku 2012″ informujemy, że konkurs ten, jak również inne podobne mu i popularne plebiscyty SMS-owe, ma przede wszystkim charakter rozrywkowy. Tym bardziej dziwią kontrowersje, jakie narosty wokół jego tegorocznej edycji. Każdy z twórców biorących udział w konkursie miał pełną dowolność promowania swoich dokonań i zachęcania czytelników miesięcznika ,,Kultura Siedlecka” do oddawania nań swych głosów. W formę i treść tych materiałów redakcja miesięcznika nie ingerowała.

Kontrowersyjny film pt. ,,Upadek Koppera”, którym w sposób satyryczny promował się studencki teatr Resor stał się przyczyną dość irracjonalnego konfliktu. Redakcja ,,Kultury Siedleckiej”, mimo że nie jest autorem tego filmowego montażu, niezwłocznie
przeprosiła na piśmie (dnia 16.01.2013) wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni jego treścią. Redakcja pragnie podkreślić, iż w niniejszym oświadczeniu podtrzymuje złożone przeprosiny. Wyrażamy głęboki niepokój wynikający ze zbiorowego protestu kierownictwa samorządowych instytucji kultury Miasta Siedlce. Sygnatariusze protestu w sposób bezpośredni winą redakcję
miesięcznika ,,Kultura Siedlecka” za film. Mówią otwarcie o zerwaniu współpracy ze stowarzyszeniem tutajteraz. Narażają nas na środowiskowy ostracyzm. Jest to bolesne tym bardziej, że mamy za sobą wiele lat dobrej współpracy. Doceniając to, liczymy na jej kontynuację na dotychczasowym poziomie.

Ze względu na liczne pytania, jakie są do nas kierowane, czujemy się w obowiązku wyjaśnić:

1. Film ,,Upadek Koppera”, który został upubliczniony m.in. na facebookowym profilu ,,Kultury Siedleckiej”, nie jest materiałem promocyjnym plebiscytu ,,Kulturalne Wydarzenie Roku 2012″, jak próbuje się go przedstawić. Materiał ten, podobnie jak inne
inicjatywy zachęcające do wysyłania SMS-ów, został zrealizowany przez osoby związane ze zgłoszoną kandydaturą. Ani stowarzyszenie tutajteraz, ani też redakcja miesięcznika ,,Kultura Siedlecka”, ani nikt związany z tymi podmiotami nie jest twórcą, współtwórcą i nie ma nie wspólnego z powstaniem tego filmu.

2. W skierowanym do nas proteście, jak również w publicznych wypowiedziach niektórych dyrektorów siedleckich samorządowych instytucji kultury, zarzucono nam łamanie prawa oraz odwoływanie się do treści faszystowskich i nazistowskich. Jest to działanie niezwykle nas bulwersujące i zwyczajnie brudne, noszące wszelkie znamiona oszczerstwa.

3. Sygnatariusze protestu jego treść uzgodnili na spotkaniu w Urzędzie Miasta Siedlce. Użycie zdania: ,,Miasto Siedlce wycofuje się na znak protestu z dalszej współpracy ze stowarzyszeniem, ze wszystkimi tego konsekwencjami jest niezwykle niepokojące. Dobrą praktyką władz samorządowych jest utrzymywanie współpracy z organizacjami pozarządowymi na jak najlepszym poziomie. Jest to faktyczny miernik wartości naszej lokalnej demokracji. Nie mówiąc już o roli, jaką w społecznościach lokalnych odgrywa wolna prasa – w naszym przypadku miesięcznik ,,Kultura Siedlecka”. Protest kierowany w naszą stronę przez dyrektorów samorządowych ośrodków kultury bezpośrednio zagraża dalszemu bytowi tego tytułu.

4. Wszelkie informacje dotyczące dotacji przyznanych stowarzyszeniu tutajteraz przez Miasto Siedlce widnieją na stronach BIP. W roku 2013 otrzymaliśmy tylko jedną dotację w wysokości 4 tys. zł na zorganizowanie gali zwieńczającej plebiscyt ,,Kulturalne
Wydarzenie Roku 2012″. Stowarzyszenie tutajteraz nie otrzymuje i nigdy nie otrzymywało żadnego wsparcia finansowego Miasta Siedlce na wydawanie miesięcznika ,,Kultura Siedlecka”.

Chcemy wierzyć, że składane przez nas wnioski o przyznanie przyszłych dotacji nie będą odrzucane ze względu na podmiot składający. Chcemy wierzyć, że dotacje przyznawane są i nadal będą ze względu na wartości merytoryczne projektów.

5. Stowarzyszenie tutajteraz nie jest w żadnym sporze z Miastem Siedlce. Co więcej, nie widzimy żadnych przesłanek, by do takiej sytuacji mogło dojść. Na koniec podkreślamy, iż regulamin plebiscytu ,,Kulturalne Wydarzenie Roku 2012″ przez nikogo nie został złamany. Żadna ze zgłoszonych imprez nie została usunięta i w świetle przepisów regulaminu wszystkie imprezy nadal biorą udział w konkursie. Sam plebiscyt nie został w żadnym momencie przerwany ani zawieszony. Trwa nadal.
Zwracamy przy tym uwagę, że adresatem plebiscytu są przede wszystkim czytelnicy miesięcznika ,,Kultura Siedlecka”, czyli w rzeczy samej odbiorcy kulturalnej oferty oficjalnych i niezależnych ośrodków kultury oraz twórców Siedlec. Jest to grupa niemała, zważywszy na 5000 egz. nakładu naszego miesięcznika. Zgodnie z regulaminem wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 26 stycznia 2013 roku.

Powiadom o wpisie

37 komentarzy

 1. m. toszkiewicz dodano 5 lat temu

  Sprawa już dawno powinna się zakończyć. Wszystkie strony poszły o krok za daleko i tym wszystkim stronom nie służy ta pseudo-dyskusja medialna. Także panie i panowie – wyLUZujcie!

 2. MW dodano 5 lat temu

  Nie Pani pierwsza i nie ostatnia ,która swoją działalnością na rzecz kultury w Siedlcach "naraża" się urzędnikom tychże miernych placówek. Za wysoko się Pani wybiła, Pani Agnieszko, takie to już jest to miasto. Tutaj w Siedlcach zasada "Mierny, ale Wierny" obowiązuje. Nawet nie zdaje sobie Pani sprawy ile twórczych osób zostało przez takie miernoty "pozamiatane" od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Słowa Ś.P. Prezydenta Henryka Guta pamiętam "zaczniesz coś robić dobrze, wybijesz się medialnie jako osoba poza układu kultury, to szybko sprowadzą na ziemie i zniechęca" . Bardzo dużo kreatywnych osób wyjechało na zawsze z Siedlec i będzie wyjeżdżać dalej . Pani Agnieszko Janiszewska witamy w Siedleckiej "TUTAJ TERAZ i NA ZAWSZE" ( z tego co się orientuję nie jest Pani tu urodzona). Wiem o czym mówię, miałem podobnie. Dlatego mogę powiedzieć szczerze,że pani współczuję. Pomimo to proszę robić swoje, być sobą zawsze i…… na pohybel kretynom i ignorantom.

 3. To mi się podoba, nie mylić z Pdoba mi się dodano 5 lat temu

  "…..na pohybel kretynom i ignorantom."

 4. dodano 5 lat temu

  Wiele ludzi przeklina ta władze, poniżenia, brak akceptacji za dobra prace ale nie podlizywanie sie za wszelka cenę. Godność to moje motto.

 5. warszawiak- cnotę traci sie tylko raz dodano 5 lat temu

  Prosili władzę o pieniądze niech nie będą święci i niby niezależni.
  Cytat z listu…"W roku 2013 otrzymaliśmy tylko jedną dotację w wysokości 4 tys. zł na zorganizowanie gali zwieńczającej plebiscyt ,,Kulturalne
  Wydarzenie Roku 2012″. " Mogło miasto te 4 tys. dać na Caritas, MOPS, na noclegownię. Niezależność się straciło i nie ma co udawać. Zostało skupić się na niezależnej kulturze a ta oficjalna da sobie radę.

 6. do warszawiak dodano 5 lat temu

  niby "warszawiak", ale świetnie czujesz siedleckie klimaty. Chyba jednak chłopak z Podlasia jesteś.

 7. czytelnik dodano 5 lat temu

  A na jakiej podstawie uzurpuje sobie gazeta "kultura siedlecka " prawo do wydawania opinii , często dyskredytowania, recenzowania ,opisywania całej kultury w Siedlcach ? Skąd wiedza siedleckich dziennikarzy na tematy kultury,widowisk,różnych działań kulturalnych w Polsce a póżniej w mieście .
  I tych małych i tych dużych ? Robią to intuicyjnie ? Na jakich performensach ,operach , przedstawieniach , spektaklach teatrów dramatycznych ,teatrów tańca bywała Pani Janiszewska i inni dziennikarze z Siedlec w Polsce ,za granicą ?Pytam o dziennikarzy którzy z taka swadą, krasomówstwem opisują ,recenzują wydarzenia kulturalne w naszym mieście ? Z wielką pewnością mówią o tym co jest dobre a co jest złe na siedleckich scenach . A ja pytam – Który dziennikarz skończył wydziały dziennikarskie wiedzy o kulturze ? wiedzy o sztuce ? Na jakich przedstawieniach byli za granicą . Aj, chociaż w Polsce ,gdzie byli ,co widzieli ? Można wykształcenie sprawdzić ..ja już wiem Niewielu gdzieś tam zdołało " liznąć na kursach trochę zasad dziennikarstwa ogólnego .Ale niewielu.Domorośli "filolodzy" , którzy chodzą ciągle w powyciąganych ,brudnych swetrach,często przepoceni ,sprawiający wrażenie niedomytych mają być arbitrami sztuki i kultury ? Do tego bez wiedzy merytorycznej ,bez doświadczenia życiowego ?. I tacy ludzie chcą kreować jako" czwarta władza" gusta wszystkich mieszkańców miasta ? Na pewno spinki nie wydrukujecie tego postu, bo wy wszystko wiecie najlepiej przecież, z internetu czerpiecie swoją wiedzę na wszystkie tematy. A taki aktor,reżyser. dyrygent musiał wiele lat studiów specjalistycznych skończyć,nauki ,kursów zaliczyć , często za granicą ,żeby próbować coś stworzyć,popełnić.A wy bez najmniejszej wiedzy merytorycznej w temacie jak się pisze na temat sztuki ,kultury uzurpujecie sobie prawo do opiniotwórczego statusu .Jakim prawem ? Czy bez wiedzy na temat dojenia krów można analizować przydatność i ilość podłączeń dojarki elektrycznej do sutków krowy ? Ale czy bez wiedzy na temat śpiewu można pisać o chórach, bez wiedzy na temat aktorstwa można pisać o wartościach poszczególnych teatrów ,spektakli ? A w Siedlcach cały czas się tak dzieje.Może najwyższy czas zacząć drogie Panie Dziennikarki od siebie ?Żeby być księgową,trzeba skończyć odpowiednie szkoły ,studia ekonomiczne ,żeby być kierowcą na tira trzeba na poszczególne kursy prawa jazdy chodzić i zdać. itd I żeby być dziennikarzem z określoną specjalnością trzeba się dla oglądalności portali i waszych gazet a więc dla kasy co za tym idzie .wyedukować w tej specjalności.! A nie bić pianę tylko dla piany, a właściwie dla oglądalności ,poczytności portali a co za tym idzie dla kasy do własnej, dziennikarskiej kieszeni.

 8. absolwent dodano 5 lat temu

  Zgadzam się z MW. Jeśli nie jesteś kolegą Panów Dyrektorów nie masz szans na zrobienie czegokolwiek w kulturze. Dyrektor CKIS upolitycznił bardzo kulturę siedlecką i CKIS . Dwa lata temu w "Prusie" robił nam wykład o patriotyźmie ,uczciwości. A jak przyszło zatrudnić swoją koleżankę z partii bez wahania to zrobił nie patrząc na jej przydatność w CKIS ze względu na wykształcenie. Widać u niektórych patriotyzm uczciwośc są na pokaz dla gawiedzi. Czego nas młodych uczy taka postawa? W temacie plebiscytu to CKIS pierwszy zagrał nieuczciwie. Filmik z Kopperem był tylko odpowiedzią na to. Ale Panowie Dyrektorzy nie są przyzwyczajeni do jakiejkolwiek krytyki. Mają to w nosie.Tak zostali nauczeni w Urzędzie Miasta ponieważ obydwaj tam pracowali wcześniej. Czyli przykład idzie z góry. Tak naprawdę to teraz MOK I CKIS są przedłużeniem Urzędu Miasta. Wystarczy obejrzeć ich gabinety, sekretariaty zapisy na wizyty, tak jak u Prezydenta. Nie dziwię się Dyr. CKIS, ponieważ pewnie zrobią go Prezydentem i dlatego przygotowuje się nowej roli, ale w MOKU przecież rządzi przecież człowik chyba nienależący do żadnej partii. A może należy .

 9. warszawiak- cnotę traci sie tylko raz dodano 5 lat temu

  do warszawiak
  Pewnie, że jestem warszawiakiem przyszywanym. Z Podlasia jestem, z Siedlec. Spór podgrzewany i na siłę ciągniony. Spór o kasę. "Gala Wydarzeń Kulturalnych"
  w Siedlcach na wyrost i na pośmiewisko. Jedni robią wydarzenia za pieniądze miasta (ośrodki kultury) drudzy nominują za te same pieniądze. "Resor" się wypromował i dobrze. Reszta to bujda na resorach czyli gala nadymanych urzędników.

 10. kosmicznie dodano 5 lat temu

  W Centrum Kultury znowu startery pracują, tym razem wysyłają esemesy na Moralność Pani Dulskiej. Bez honoru i ambicji.

 11. dr dodano 5 lat temu

  w związku z z tym w takim razie w MOKu na Festiwal żony dyrektora

 12. SMS dodano 5 lat temu

  Miasto Siedlce i Kultura wycofały się z Plebiscytu!
  Czy wycofania też się wycofały?

 13. Damian dodano 5 lat temu

  Dla mnie sytuacja trochę chora. Film zrobiony przez "studenta" był nie potrzebny. Absurdem jest zachowanie "miasta" i Państwa Orzełowskich. Powinni zlać całą sytuację. Są osobami publicznymi w związku z czym narażeni są na krytykę.

 14. do warszawiaka dodano 5 lat temu

  gala nadymanych urzędników.
  Świetnie powiedziane. to najwłaściwsza ocena.

 15. Tara do Czytelnika dodano 5 lat temu

  Czytelnik napisał: "A wy bez najmniejszej wiedzy merytorycznej w temacie jak się pisze na temat sztuki ,kultury uzurpujecie sobie prawo do opiniotwórczego statusu .Jakim prawem?”
  Otóż wyjaśnię Ci drogi Czytelniku: Prawem posiadania inteligencji, wyobraźni, wrażliwości, umiejętności widzenia, oceny, analizowania i przewidywania różnych zjawisk kulturowych. Zapewniam Cię, nie wszyscy wykształceni merytorycznie takie umiejętności posiadają. Wiedzę może zdobyć w zasadzie każdy, ale nabycie wymienionych umiejętności jest o wiele trudniejsze. Nie wszyscy też dyrektorzy w naszej siedleckiej kulturze rozumieją w ogóle sens, idee pracy w kulturze. Niestety, ze szkodą dla szeroko pojmowanej kultury. Dodam jeszcze, że także Ty Czytelniku, bez względu na wykształcenie, możesz zobyć opiniotwórczy status – jeżeli masz ochotę i potrafisz ocenić jakieś wydarzenie w siedleckiej kulturze, zgłoś się do Redakcji „Kultury siedleckiej”, a na pewno tam nie odmówią Ci zamieszczenia Twojej opinii na łamach. Czy to nie optymistyczna wiadomość dla Ciebie?

 16. Anonim dodano 5 lat temu

  Szanowni Państwo, nie czas wylewać krokodyle łzy i bić się na opinie i komentarze, to my siedlczanie wybraliśmy sobie pana prezydenta , a on wybrał pana Orzełowskiego nr 1 na dyrektora , pana Orzełowskiego nr 2 na swoja prawą , a moze lewa ręke , pani Orzełowska też ma amicje polityczne , w końcu kandydowała z ramienia PIS-U,więc o co tyle hałasu , mamy nadętych , patetycznych osobników , którzy nam wszystkim każą być tacy – malutczcy ludkowie , ot tyle i nic więcej . Nie wybierajmy tak i po problemie.

 17. Mania do Czytelnika dodano 5 lat temu

  Szanowny Czytelniku, w niepowyciąganym swetrze i bez smrodku pod pachami, a w eleganckich ciuchach spryskanych drogimi perfumami. Wydawało mi się, że ta sprawa już przycicha, ale Ty chcesz chyba ją jeszcze trochę podkręcić. Co do pismaków z siedelckich mediów też mam czasami mieszne uczucia, ale nie jest tak źle z nimi jak piszesz. Znam kilka osób z tego środowiska. Porozmawiaj z niektórymi po spektaklach. Prywatnie mają nawet celne spostrzeżenia ale czasami z litości nie piszą żadnych recenzji , tylko kilka zdań, że coś się odbyło. Gdyby w którejś gazecie powstał dział kulturalny z prawdziwego zdarzenia, z pogłębionymi recenzjami, byłaby to katastrofa dla wielu siedleckich twórców z CKiS i MOK. Taka jest prawda, nie wszystko trzyma "poziom". Z tego co wiem nie jest też tak źle z wykształceniem siedleckich pismaków, które z formalnego punktu widzenia ma niewielkie znaczenie. Bo rzeczywiście nie da się pracować w mediach, nawet w tych siedleckich – że zacytuję "Tarę" z wcześniejszego posta – bez "inteligencji, wyobraźni, wrażliwości, umiejętności widzenia, oceny, analizowania i przewidywania różnych zjawisk kulturowych" (można jeszcze dodać zjawisk politycznych, samorządowych, ekonomicznych, sportowych itd.). To wypowiadający się na różnych forach zbyt często nie mają pojęcia o czym piszą. A poza tym, jeśli mnie pamięć nie myli, to właśnie pismaki wygrali podwójnie w tym roku siedleckie dyktando i test historyczny (p. Dybciak to też pismak, tyle że były, bo teraz pracuje w PR), a te wykształcone Twoim zdaniem pozostałe osoby nawet na pudła się nie załapały. W tej całęj przesadzonej historii z tym filmikiem za dużo osób wpadło w histerię, tylko p. Koperkiewicz zachował się jak należy. Nawet jeśli go zabolało i przeżywa to mocno – taki los artysty że czasami się dostanie z nie wiadomo której strony – przynajmniej nie zabiera głosu.

 18. ex-siedlczanka (do czytalnika) dodano 5 lat temu

  W jakim Ty świecie żyjesz? Zaściankowej "kultury". Pójdź na studia dziennikarskie, to się przekonasz, czym są te studia, na które kładziesz taki wielki nacisk. Prawie każdy absolwent tego kierunku (w tym także ja) powie Ci, że studiowanie dziennikarstwa to zwykła strata czasu. Dobry dziennikarz po studiach dziennikarskich to oksymoron. To kuźnia nie talentów, a rzemieślników. Dobrym dziennikarzem można być niekoniecznie kończąc studia dziennikarskie, a wręcz przeciwnie. Warsztatu możesz się nauczyć. Tak wielu jest doskonałych dziennikarzy, którzy skończyli inne kierunki: POLONISTYKĘ, PSYCHOLOGIĘ, STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE, POLITOLOGIĘ, PEDAGOGIKĘ, HISTORIĘ, HISTORIĘ SZTUKI. Nie powielaj bezsensownej tezy, że dziennikarz dobry to magister dziennikarstwa. Na tych studiach jest sama teoria, historia i wiedza, która nijak się ma do praktyki. Nawet media nie chcą zatrudniać ludzi po dziennikarstwie, bo to ludzie ze zbędną teoretyczną wiedzą, ale słabym piórem, bez stylu.

 19. animailator dodano 5 lat temu

  a wrzucę tu mały komentarz bo z fb usunęli:

  No i pier…..ął focha nasz kwiat dyrektorstwa instytucji państwowych.
  Wielce oburzeni żartem z wicedyrektora CKiS postanowili skazać na ostracyzm Kulturę Siedlecką .
  I to jest zrozumiałe ponieważ "mali ludzie" nie lubią śmiać sie z siebie, a tym bardziej nie znoszą jak śmieje sie z nich ktoś inny.
  Drodzy dyrektorzy – nie tylko Kultura Siedlecka powinna być ukarana za zalajkowanie i udostępnienie skeczu o wicedyrektorze, ukarani powinni zostać wszyscy którzy kliknęli "Lubię to!".
  Chcesz wejść na imprezę w MOKu czy CKiS udowodnij że nie lajkowałeś – bo jeśli tak – to wyp….laj.
  Chcesz wypożyczyć ksiażkę – to samo: lajkowałeś – wyp…..lasz!
  Chcesz becikowe bo dziecko się urodziło – lajkowałeś – won – nie ma kasy!
  Żenada? Jak najbardziej!
  Drodzy dyrektorzy – pop…..yło się Wam w głowach:
  po pierwsze – to Wy jesteście dla Nas, a nie My dla Was,
  po drugie – żarty z Was, choćby niesmaczne, są nieodzowne – od stuleci ludzie żartują z osób publicznych (John Cleese naśmiewał się równie niesmacznie z BBC, monrchii, armii, kościoła, papieża, ect. i nikt go za to nie karał, ba! dostał nawet od królowej order Imperium Brytyjskiego)
  po trzecie i najważniejsze – firmy w których pracujecie to nie jest wasz prywatny folwark, a pięniądze, które dostajecie za swą pracę pochodzą z naszych podatków!!!
  Drodzy dyrektorzy – martwimy się o Was dlatego spróbujemy Wam pomóc – skoro nie potraficie się śmiać z siebie to Was nauczymy.
  NO PASARAN.

 20. obserwator dodano 5 lat temu

  Ale jaka to wartośc merytoryczna projektu, który jątrzy w całej kulturze siedleckiej i niejasne są jego zasady? I jeszcze miasto wspólfinansuje taką imprezę. Inne pisma nie otrzymują dotacji na swoje benefisy czy imprezy rocznicowe. Sami znajdują na to fundusze. Rozumiem, że każdy może złożyć wniosek o dofinansowanie różnych projektów ale niech będą naszemu miastu potrzebne a nie powodować konflikty w środowiskach.

 21. obserwator dodano 5 lat temu

  I jeszcze jedno, finał konkursu na Wydarzenie Kulturalne Roku, jaka to GALA?
  Zwykła imprezka, spotkanie kilkudziesięciu osób głównie zainteresowanych konkursem i tyle. i na to wydawane są nasze pieniądze.
  To zwykła opinia mieszkańca Siedlec

 22. inny Mieszkaniec Siedlec i obserwator dodano 5 lat temu

  Brawo! W końcu powiew świeżego powietrza. Brawo dla p. Janiszewskiej oraz studenciaków. A jątrzenie w kulturze siedleckiej to nic innego jak dotknięcie kolesiostwa.To wszystko już dusiło się we własnym sosie. Pękło i wylało się wielkim smrodem. A dotacje ośrodki kultury, Moki, Goki oraz CKIS otrzymują i to nie takie. I za wszystko biorą nasze pieniądze i to nie takie. Nie zamydlisz oczu Panią Janiszewską. Jestem ciekawy ile tak na prawdę kosztuje utrzymanie teatru w naszych Siedlcach? Tyle kasy co miasto tam wlało. Ile będziemy go jeszcze spłacać? Sztuka niezależna to jest prawdziwa sztuka. Studenciaki górą.

 23. obserwator dodano 5 lat temu

  By źle mnie nie zrozumieć, nie jestem przeciwny pani Janiszewskiej ani konkursowi Kultury Siedleckiej, chodzi mi tylko o zasady tego konkursu. Własnie jak inny mieszkaniec pisze niech to bedzie dla sztuki niezależnej a nie wszystkie imprezy CKiS, MOK, indywidualne, prywatne wydarzenia do jednego kubła. A potem takie sytuacje jak z CKiS, która to instytucja namawia ludzi do głosowania smsami przez losowanie karnetów na teatry itp. I jeszcze jedno, proszę zobaczyć jak sami artyści zabiegają o głosy o smsy. Wręcz błagają znajomych na FB na innych portalach, namawiają, proszą itp. Czy to tak powinno być? Czy namawianie a wtedy wiele osób już z litości wyśle tego smsa da uczciwe wyniki?
  Obserwuję tę sytuację i jestem zniesmaczony.
  To moja opinia i mam do tego prawo.

 24. obserwator dodano 5 lat temu

  Reasumując, czy mamy oceniać wartości artystyczne i merytoryczne danego wydarzenia czy dzieła czy też wynik konkursu to ilość znajomych i błagalne prośby twórcy czy organizatora?
  Patrząc na zabiegi artystów i organizatorów wygląda na to drugie niestety.

 25. obserwator 2 dodano 5 lat temu

  ale CkiS pobiło na głowę wszystkich, co? Ale jazda.
  Karnety za smsy, plakaty nawet TV Siedlce w internecie, ale to już zablokowane: niedziela, 13.01.2013 08:00, Autor: Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. ZAGŁOSUJ I ZDOBĄDŹ ROCZNY KARNET NA WYDARZENIA CKIS (w tym m.in…)

 26. obserwator 2 dodano 5 lat temu

  Ale sieci rozrzucone tego pewnie pozbierać terz nie mogą.No,ale w zamian za smsy coś jednak dają, i te pokazywanie smsów. I co teraz ? Dadzą karnety czy nie? błeee
  http://www.e-siedlce.com/?p=2882

  Kulturalne wydarzenie roku 2012.w Siedlcach
  10 stycznia 2013 admin No comments
  „Kultura Siedlecka” zorganizowała plebiscyt SMSowy na kulturalne wydarzenie roku 2012.
  Subiektywnie wybrano te wydarzenia kulturalne, które zasługują na uznanie:

  1) PREMIERA SPEKTAKLU „MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – sms na numer 71068 o treści AT.ZRFN
  2) PREMIERA SPEKTAKLU „WE ARE” – sms na numer 71068 o treści AT.ISAJ
  3) I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW PRYWATNYCH „SZTUKA PLUS KOMERCJA” – sms na numer 71068 o treści AT.OHIW
  4) BENEFIS WALDEMARA KOPERKIEWICZA W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO SPOTKANIA ŚPIEWAJĄCYCH POEZJĘ „RECITAL” – sms na numer 71068 o treści AT.PLUA

  Koszt wysłania jednego sms-a to 1,23zł. Jeden sms to jeden głos. Głosowanie trwa do 25 stycznia.

  KONKURS – do zdobycia TRZY ROCZNE KARNETY CKiS!
  Każdy, kto wyśle minimum 50 smsów na podane wydarzenia, weźmie udział w losowaniu 3 karnetów na wszystkie wydarzenia sceniczne organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce w 2013 roku.

  Uczestnik swój udział w naszym konkursie zgłasza sam poprzez wykazanie do 25 stycznia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS ilości wysłanych sms-ów (bardzo istotne są sms-y zwrotne od operatora plebiscytu) na ww. wydarzenia.

  źródło: CKiS Siedlce

 27. obserwator dodano 5 lat temu

  No właśnie, to co pisałem wyżej, w różny sposób twórcy i organizatorzy imprez kręcą ludźmi by Ci smsowali. To żenujące! Oczywiście te złe zasady konkursu i głosowania pozwalają na takie żebranie i cwaniactwo. I wygra wydarzenie roku w Kulturze Siedleckiej 2012 ten, kto załatwi najwięcej smsów a nie ten kto zrobił wspaniałą rzecz w kulturze i sztuce.

 28. czytelnik dodano 5 lat temu

  Świetnie, ! Nowe IDEE W SIEDLCACH ! Teraz dziennikarze nie muszą się kształcić w swoim zawodzie ?, Nikt nie musi się kształcić,wręcz wykształcenie zabija wrażliwość ? Acha ! Teraz w Siedlcach wystarczy ,żeby "uprawiać swój zawód " ,wystarczy mieć wrażliwość ?
  Jestem bardzo wrażliwy na wdzięki kobiece. Biore "dwójkę " z ginekologii i otwieram gabinet ginekologiczny. Przybywajcie kobiety-Ginekolog -samozwańca ale WRAŻLIWY niezmiernie ZAPRASZA !!! Czy to spinki wydrukują ? Nie sadzę ..ha,ha,ha….żenada

 29. Tara do czytelnika dodano 5 lat temu

  Czytelniku mylisz podstawowe pojęcia. Jeśli potrafisz sprawnie operować słowem polskim na temat wdzięków kobiecych to pisz o tym. Nikt ci tego nie zabroni, możesz nawet wydawać swoją gazetę. Nie rozumiem jak to się ma do "Biore "dwójkę " z ginekologii", bo akurat w ginekologii wrażliwość na wdzięki kobiece jest jak najbardziej niepożądana. Tak więc nie powinieneś otwierać gabinetu ginekologicznego. I nie wiem skąd wniosek, że wykształcenie zabija wrażliwość. Ja wyczytałam z tych postów, że wyższe uczelnie dostarczają wiedzy, głównie teoretycznej w studiowanych dziedzinach oczywiście, ale umiejętności potrzebnych do wykonywania niektórych zawodów ludzie nabywają latami przez własne dokształcanie się , przez rozwój własnej osobowości. Przynajmniej tak sądzę, bo wykształcenie mam humanistyczne, więc też ogólna wiedza o świecie, o sztuce, o kulturze, o społeczeństwie nie jest mi obca. Nie mam natomiast zielonego pojęcia o chemii, fizyce, motoryzacji, itd. Nie wiem czy zauważyłeś, ale oprócz wrażliwości /tu akurat nie chodzi o wrażliwość jedynie sensualną/ liczą się inne nawet ważniejsze przymioty osobiste. Wróć do tekstu i zastanów się czego ci brakuje i pracuj nad sobą.

 30. obserwator dodano 5 lat temu

  teraz to odchodzicie od tematu i niepotrzebnie sobie dokładacie, nie o tym mowa, tu chodzi o sens konkursu. Owszem przewietrzenie w tych środowiskach jest potrzebne ale sensowne a nie takimi niejasnymi zasadami. widzę, że wszyscy wpadli w swoje sieci i cwaniactwo artystyczne.

 31. Wyrzykowski dodano 5 lat temu

  "Prosili władzę o pieniądze niech nie będą święci i niby niezależni."

  Aha, to jak ktoś dostanie kasę od miasta w ramach jakiegoś programu to znaczy, że mają być na sznurku władzy i się jej wysługiwać? Może jeszcze plakaty rozwieszać przy wyborach?

 32. to lewackie "tutaj i teraz" nie powinno dostać ani grosza na swoją TFU-rczość dodano 5 lat temu

  STOP KOMUNIE!

 33. do wyrzykowski dodano 5 lat temu

  Może i tak być przy wyborach, zobaczymy

 34. przypadkowy czytelnik dodano 5 lat temu

  A na jakiej podstawie uzurpuje sobie kilku Dyrektorów instytucji kulturalnych prawo do decydowania o całej kulturze w Siedlcach ? Jakim prawem nazywają siebie "Miasto Siedlce"? Kto dał im takie uprawnienia?
  I dobrze, że autorzy protestu i w imieniu "Miasta Siedlce" strzelili sobie w kolana.
  Moim zdaniem konkurs był mało sensowny, a namawianie ludzi do nieuczciwego głosowania to prostacki chwyt CKIS. No i reakcja Dyrektorów na może zbyt dosadny żart mocno przesadzona.Władza psuje się od głowy.

 35. czytelnik - "decyduje widz który kupuje bilety do tetru" dodano 5 lat temu

  To nie wpisy w internecie ,władza ,dyrektorzy ośrodków kultury czy pseudo-krytycy mają prawo o decydowaniu o kulturze ,nie tylko w Siedlcach ale na całym świecie. Nawet "krytycy" ukryci pod różnymi nikami na różnych forach
  ( opluwajacy wszystko i wszystkich bez opamiętania i umiaru żeby podnieść sobie ego") których marzeniem jest furmanka w Siedlcach na ulicy ,nie zmienią faktu ,że na spektakle w Siedlcach do CKIS -Scena Teatralna Miasta Siedlce widzowie "walą drzwiami i oknami". Teatr w Siedlcach przez ostatni rok był wypełniony po brzegi. I żaden efaser,felnet, czy piszący bez opamiętania do siebie i sam sobie odpowiadający mpppmm – nie zmienią tego faktu ,że tak było. "Widz" kupując kolejny bilet do Teatru w Siedlcach zdecydował w swojej ilości i masie kilkdziesięciu tysięcy że to jest to!. Odwiedzając CKIS i kupując bilety na różne wydarzenia w CKIS "Widz" zdecydował. I powtarzam.. to jest,jest dowód najlepszy -"Widz" chce Teatru Repertuarowego – teatru dramarczego,tetru poetyckiego, teatru tańca ,opery w Siedlcach i "Widz" jest gotowy wydać na bilety do teatru swoje ostatnie pieniądze.
  A dyrektor CKIS ma rację w działaniu . Mimo ,że Wyrzykowski z zacietrzewieniem i satysfakcją promuje "hitlerowsko-stalinowskie" fortki na swoich blogach . Kierunek Siedleckiej Sceny Teatralnej idzie w prawidłowym kierunku. I o tym "Widz" zdecydował idąc na spektakle do CKIS , i o tym że O. ma rację chcąc tę sytuację unormować powołując TEATR W SIEDLCACH. "Widz" w Siedlcach nie chce" furmanki "już na Piłsudskiego jak sugerują "efasery , felnety "itd..I te rozważania w internecie ,na blogach w pseudo naukowym stylu i języku nikogo nie obchodzą oprócz autorów . "Widza" w naszym mieście kompletnie nie interesują ambicje rewolucyjno-powstańcze niedowartościowanych Wyrzykowskich itp ,którzy wypisują bzdury podnosząc swoje "ego" opluwając innych..Dorabianie pseudoteorii rewolucyjnych do studenckich alkoholowo-narkotykowych wizji też "Widza" nie interesuje . Ani stawiania w "niejasnym " świetle normalnych praktyk plebiscytowych ze świata na głosowanie . Więc przestańcie się ekscytować obserwatorzy, czytelnicy przypadkowi" ,wyrzykowscy. itd…i zajmijcie się czymś pożytecznym,stwórzcie sami jakiś "dobry produkt" co pozwoli wam być "szczęśliwym" tak normalnie dzięki własnym zasługom a nie dzięki sączeniu jadu.

 36. "Kierunek Siedleckiej Sceny Teatralnej idzie w prawidłowym kierunku" dodano 5 lat temu

  Złotousty dyrektor 🙂

 37. czytelnik - "decyduje widz który kupuje bilety do tetru" dodano 5 lat temu

  oooo i tylko" jad"zamiast argumentów, i spekulacje kto jakie słowa wypowiedział., jaką literówkę zrobił .a na rzeczywistość nie ma odpowiedzi,
  ani argumentów i "szczurki" zawijają w swoich norkach swoje "sreberka" bo zawsze "…wiedzą najlepiej" ….ha,ha,..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?