Polska – Litwa 3:0 w towarzyskim spotkaniu

Beata Głozak niedziela, 24 marca 2013, 13:19 Sport, Wydarzenia

Piłkarze polskiej reprezentacji U-21 w meczu towarzyskim wygrali wczoraj z Litwą 3:0. Wszystkie gole zdobyli zawodnicy Widzewa Łódź. Mimo koszmarnych warunków pogodowych i – 10 stopni Celsjusza na stadion przy ul. Jana Pawła II przyszło około 1600 kibiców.

Polska - Litwa w Siedlcach. Fot. AB

Polska – Litwa w Siedlcach. Fot. AB

Po pierwszych 45 minutach nic nie wskazywało na to, że spotkanie zakończy się takim wynikiem. Pierwsza bramka padła minutę po rozpoczęciu drugiej połowy za sprawą napastnika Widzewa Łódź Mariusza Stępińskiego, który 6 minut później ponownie zdobył gola. Ostatecznie wynik meczu w 73 minucie ustanowił inny Widzewiak Bartłomiej Pawłowski. Dobre spotkanie rozegrał pomocnik Polonii Warszawa Paweł Wszołek i Dominik Furman z warszawskiej Legii. W meczu sędziował siedlczanin Krzysztof Jakubik.

– Nie ustrzegliśmy się błędów, ale też elementy, które przećwiczyliśmy podczas tego krótkiego zgrupowania udało nam się na boisku zaprezentować. Teraz nastąpi analiza dzisiejszego spotkania i czekanie na kolejne – powiedział debiutujący w roli selekcjonera kadry Marcin Dorna.

Jak zaznaczył trener trwające teraz zgrupowanie jest jedynym przed pierwszym eliminacyjnym spotkaniem z reprezentacją Malty w eliminacjach Mistrzostw Europy do lat 21. Trzy najlepsze drużyny z kontynentu wystąpią na Olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku.

– To był nasz pierwszy mecz w takim zestawieniu i wszyscy dopiero się poznajemy dlatego to spotkanie było dla nas niewiadomą. Wygraliśmy choć, jak powiedział trener, nie ustrzegliśmy się błędów. Najważniejszej jest jednak to, co w siatce i to cieszy najbardziej – powiedział kapitan reprezentacji Polski Dominik Furman.

Dla Litwinów nie był to najłatwiejszy mecz z dwóch względów. – Nie przyjechaliśmy tutaj w najmocniejszym składzie. Kilku zawodników jest w kadrze dorosłej a kilku nie zostało zwolnionych przez swoje kluby spoza Litwy. Po raz pierwszy w tym roku zagraliśmy też na naturalnej nawierzchni, ale to nie może być dla nas żadną wymówką – przyznał Vitalijus Stankevicius, szkoleniowiec gości.

– Strata bramki na początku drugiej polowy była dla nas bardzo trudną i niekomfortową sytuacją. Gdyby nie to moglibyśmy nawet wygrać to spotkanie. Mam nadzieję, że przy następnym spotkaniu z Polską pokażemy swój charakter i wygramy – dodał Ovidijus Verbickas, pomocnik Ukrainy U-21.