Owocny miesiąc dla siedleckiego ”Elektryka”

Beata Głozak czwartek, 2 maja 2013, 15:17 Aktualnie, Wydarzenia

Kwiecień dla siedleckiego „Elektryka” był bardzo dobrym miesiącem. Najpierw jeden z jego uczniów Cezary Palich, znalazł się w pierwszej dwudziestce Olimpiady Wiedzy Technicznej a potem razem z kolegami zajął pierwsze miejsce w finale Międzyszkolnego Konkursu Mechatronicznego.

• 12-14 kwietnia 2013 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbył się finał XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej. Wzięło w nim udział 50 zawodników wyłonionych spośród 8245 uczniów z 397 szkół z całego kraju. Ostatecznie 18. miejsce i tytuł finalisty OWT w  grupie elektryczno-elektronicznej zdobył uczeń „Elektryka” Cezary Palich z klasy 3at. Jego opiekunem jest mgr inż. Włodzimierz Michalak.
  • 25 kwietnia 2013 r. w Warszawie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Mechatronicznego organizowanego przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie. Spośród 9 szkół biorących udział w finale uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach w składzie: Cezary Aleksander Palich (3at), Tomasz Najdyhor (3at) i Krzysztof Zwoliński (4dt) zdobyli pierwsze miejsce drużynowo. Sukces cieszy tym bardziej, że w klasyfikacji indywidualnej na dwóch równorzędnych, pierwszych miejscach uplasowali się Cezary Palich i Krzysztof Zwoliński. Uczniów do konkursu przygotowali mgr inż. Edyta Nowak i mgr inż. Włodzimierz Michalak.

info: Krystyna Więcławek, dyrektor ZSP nr 1/opr. bg