SPIN

SKK zwycięża w I rundzie Pucharu

Aneta Borkowska środa, 23 października 2013, 23:09 Sport

Nasi koszykarze walczyli dzisiaj w I rundzie Intermarché Basket Cup, czyli Pucharze Polski Mężczyzn na szczeblu PZKosz. Walczyli i zeszli z parkietu zwycięsko, gdyż pokonali drużynę MKS Polonia Warszawa 84:64 (24:13, 22:15, 18:22, 20:14). Spotkanie w kilku zdaniach podsumował Kamil Sulima.

Polonia to młody zespół. Nasza drużyna też w sumie jest młoda, ale nasi rywale są trochę mniej doświadczonym zespołem. Myślę, że kontrolowaliśmy przebieg spotkania od początku do końca. Ważne w takich meczach jest to, że więcej pograć mogą, a nawet muszą młodzi zawodnicy. To jest szansa, aby zdobyć doświadczenie i ogrywać się z innymi chłopakami.
Oczywiście bardzo cieszy zwycięstwo w Pucharze, jednak wiadomo, że najważniejsze są spotkania ligowe. Najbliższe już w sobotę, gdzie naszym rywalem będzie Tur Bielsk Podlaski. I jestem przekonany, że to będzie cięższe spotkanie niż to dzisiejsze. Przygotowujemy się do niego solidnie i mam nadzieję, że tak jak dzisiaj wygramy.

Punkty: Łukasz Ratajczak 23, Karol Dębski 14 (5 zbiórek), Dawid Neumann 11, Wojciech Osiński 11, Mateusz Bal 8, Kamil Sulima 8, Aaron Weres 5, Tomasz Gałan 2, Marcin Nędzi 2.

 

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?