Pogoń ledwo wygrała w Krakowie

Beata Głozak sobota, 26 października 2013, 18:15 Aktualnie, Sport

Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Garbarnia Kraków podniosła dzisiaj ciśnienie naszym piłkarzom. Podopieczni Daniela Purzyckiego wygrali w doliczonym czasie mimo że do przerwy prowadzili 2:0.

Pierwsza bramka na stadionie miejskim Hutnika Kraków padła w 25 minucie spotkania za sprawą Marcina Stromeckiego, a kolejna była prezentem od gospodarzy. Samobójczego gola w 36 minucie strzelił Karol Kostrubała. Mimo bardzo niekorzystnego wyniku Garbarnia nie poddała się. W 61 minucie Paweł Nowak zdobył dla niej pierwszą brankę, a zaledwie 5 minut później do wyrównania doprowadził Tomasz Ogar. Na 7 minut przed regulaminowym końcem meczu bardzo bliscy objęcia prowadzenia byli gospodarze, ale na szczęście dla siedlczan Ogar trafił w poprzeczkę bramki. Szansę na wygranie spotkania po 90 minutach gry dostały oba zespoły, bo sędzia doliczył dodatkowe 4 minuty. W ostatnich sekundach okazję wykorzystał Łukasz Zaniewski.

Pogoń wygrała 3:2 i utrzymała prowadzenie w grupie wschodniej wyprzedając Wigry Suwałki 3 punktami.

źródło: 90 minut.pl opr. bg