SPIN

Międzyszkolny Turniej Niepodległości w Rugby Tag

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 listopada 2013, 10:20 Sport

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Miejski Klub Rugby zorganizował halowy X Jubileuszowy Międzyszkolny Turniej Niepodległości w Rugby Tag. W turnieju uczestniczyło dziesięć zespołów, zagrało czterdziestu dwóch zawodników, rozegrano piętnaście meczów, zdobyto sto trzynaście przyłożeń.

Mecze w kategorii „Gimnazja” odbywały się w Publicznym Gimnazjum nr 1, a kategoria „Szkoły Podstawowe” rywalizowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. W kategorii Gimnazjów eliminacje rozegrano w dwóch grupach, pierwszą zdecydowanie wygrała „Jedynka”, a drugą „Dwójka” po zaciętym pojedynku z „Czwórką”. W finałowym spotkaniu „Jedynka” pokonała w doliczonym czasie „Dwójkę” 3:2 zwyciężając w turnieju. Mecze w kategorii Szkół Podstawowych były bardzo wyrównane mimo, że drużyna „Czwórki” była praktycznie poza zasięgiem pozostałych uczestników. Najskuteczniejszy zawodnik Igor Pątek zdobył 12 z 26 przyłożeń dla zwycięzców turnieju.

GIMNAZJA

Wyniki eliminacji:

Grupa 1
Publiczne Gimnazjum nr 1 – Publiczne Gimnazjum nr 3  (5:1),
Publiczne Gimnazjum nr 4 II – Publiczne Gimnazjum nr 1  (0:7),
Publiczne Gimnazjum nr 3 – Publiczne Gimnazjum nr 4 II  (4:2),
Grupa 2
Publiczne Gimnazjum nr 4 – Publiczne Gimnazjum nr 1 II  (5:2),
Publiczne Gimnazjum nr 2 – Publiczne Gimnazjum nr 4  (4:3),
Publiczne Gimnazjum nr 1 II – Publiczne Gimnazjum nr 2  (0:6),

Finał o V miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 4 II- Publiczne Gimnazjum nr 1 II  (1:2),
Finał o III miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 3 – Publiczne Gimnazjum nr 4  (1:4),
Finał o I miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 1- Publiczne Gimnazjum nr 2  (3:2),

Klasyfikacja:
1. Publiczne Gimnazjum nr 1, skład: Maciej Stefaniuk, Grzegorz Tomaszewski, Kornel Wereda, Jakub Wyrozębski,
2. Publiczne Gimnazjum nr 2, skład: Patryk Aniszewski, Szymon Domagała, Mariusz Głozak, Michał Stefaniuk,
3. Publiczne Gimnazjum nr 4, skład: Michał Gołębiowski, Arkadiusz Jurzyk, Kuba Wojewódzki, Kamil Zembrzuski,
4. Publiczne Gimnazjum nr 3,
5. Publiczne Gimnazjum nr 1 II,
6. Publiczne Gimnazjum nr 2 II,

SZKOŁY PODSTAWOWE

Wyniki:

Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 7  (11:4),
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 9  (3:5),
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 5  (6:4),
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 7  (2:5),
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 9  (9:2),
Szkoła Podstawowa nr 9 – Szkoła Podstawowa nr 7  (6:3),

Klasyfikacja:
1.Szkoła Podstawowa nr 4, skład: Dawid Enihowt, Jakub Kosyl, Igor Pątek, Marek Warmiński,
2.Szkoła Podstawowa nr 9, skład: Szymon Kowalczyk, Filip Nowak, Dawid Pasik, Adrian Rybaczuk,
3. Szkoła Podstawowa nr 7, skład: Maciej Adamczyk, Hubert Matyszczak, Michał Stefaniuk, Kacper Woźniak,
4. Szkoła Podstawowa nr 5,

autor: Jacek Wierzbicki, MKR Siedlce

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?