SPIN

Turniej Mikołajkowy Rugby Tag wygrała „Dziesiątka”

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:00 Sport

Po raz trzeci Miejski Klub Rugby zaprosił dzieci do spędzenia Mikołajek na sportowo i w tegorocznym turnieju zagrało siedem zespołów z sześciu siedleckich szkół podstawowych. W finałowym meczu „Dziesiątka” zremisowała 8:8 z „Czwórką” i o zwycięstwie musiała decydować dogrywka.

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach. Swoją grupę pewnie wygrała „Dziesiątka” pokonując kolejno „Szóstkę”, „Piątkę” i drugi zespół „Siódemki”. Natomiast w Grupie B „Czwórka” zremisowała 3:3 z „Siódemką” i o wygranej decydowały mecze z „Dziewiątką”.

W meczach finałowych „Szóstka” wygrała z „Dziewiątką” 2:0 zdobywając V miejsce, a „Siódemka” pokonała „Piątkę” 8:3 zajmując miejsce III. Emocji nie zabrakło w meczu o I miejsce, „Dziesiątka” i „Czwórką” zdobyły aż szesnaście przyłożeń dzieląc sprawiedliwie wynik na pół, więc o zwycięstwie w turnieju decydowała dogrywka, którą 1:0 wygrała Szkoła Podstawowa nr 10.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali przygotowane przez Mikołaja paczki ze słodyczami, które w Jego imieniu wręczali prezesi MKR Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka oraz trenerzy Paweł Kuligowski i Wojciech Plichta.

Eliminacje
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 7 (3:3),
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 7 II (7:1),
Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 10 (2:8),
Szkoła Podstawowa nr 9 – Szkoła Podstawowa nr 7 (1:5),
Szkoła Podstawowa nr 7 II – Szkoła Podstawowa nr 6 (0:5),
Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 5 (5:2),
Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 9 (6:1),
Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 6 (5:3),
Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 7 II (11:2),

Kolejność w grupach
Grupa A:
1. Szkoła Podstawowa nr 10,
2. Szkoła Podstawowa nr 5,
3. Szkoła Podstawowa nr 6,
4. Szkoła Podstawowa nr 7 II,
Grupa B:
1. Szkoła Podstawowa nr 4,
2. Szkoła Podstawowa nr 7,
3. Szkoła Podstawowa nr 9,

Mecz o V miejsce:  Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 9 (2:0),
Mecz o III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 7 (3:8),
Mecz o I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 4 (9:8) – po dogrywce, w nominalnym czasie (8:8),

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 10 (Dawid Enihowt, Jakub Garbaczewski, Norbert Marczuk, Dominik Szymański),
2. Szkoła Podstawowa nr 4 (Robert Daszkiewicz, Filip Nowak, Adrian Rybaczuk, Kacper Woźniak),
3. Szkoła Podstawowa nr 7 (Szymon Kowalczyk, Hubert Matyszczak, Michał Stefaniuk, Marek Wierzbicki),
4. Szkoła Podstawowa nr 5,
5. Szkoła Podstawowa nr 6,
6. Szkoła Podstawowa nr 9,
7. Szkoła Podstawowa nr 7 II,

autor: Jacek Wierzbicki, MKR / opr. ab

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.