SPIN

Piątkowe premiery kinowe

Aneta Borkowska wtorek, 11 marca 2014, 09:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina w najbliższy piątek (14 marca) na premiery 4 filmowe: „Witaj w klubie”, „Obietnica”, „Obrońcy skarbów” oraz „Ocalony”.

„Witaj w klubie”

Pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona. Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

reżyseria: Jean-Marc Vallée,
scenariusz: Craig Borten, Melisa Wallack,
aktorzy: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 117 minut,

„Obietnica”

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem…

reżyseria: Anna Kazejak,
scenariusz: Anna Kazejak, Magnus von Horn,
aktorzy: Eliza Rycembel, Nikodem Rozbicki, Mateusz Więcławek,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Dania, Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 97 minut,

„Obrońcy skarbów”

Lata II wojny światowej. Na polecenie Hitlera naziści grabią największe dzieła sztuki, wśród nich arcydzieła Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Dekretem prezydenta Stanów Zjednoczonych kilku skromnych historyków musi przekształcić się w grupę agentów do zadań specjalnych i na własną rękę odnaleźć i ocalić zrabowane skarby kultury. Porzucają wszystko, czym do tej pory żyli i trafiają w wir działań wojennych.

reżyseria: George Clooney,
scenariusz: George Clooney, Grant Heslov,
aktorzy: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: Niemcy, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 118 minut,

„Ocalony”

Film opowiada prawdziwe wydarzenia z 28 czerwca 2005 roku, kiedy to niepowodzeniem zakończyła się misja „Operation Red Wings”. Czterech członków elitarnej jednostki dostało rozkaz wytropienia i zabicia czołowego przywódcy talibów – Admada Shada. Marcus Lutterell był jedynym komandosem, który przeżył.

reżyseria: Peter Berg,
scenariusz: Peter Berg,
aktorzy: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Emile Hirsch,
gatunek: dramat/wojenny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 121 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?