SPIN

Siedlecki WORD walczy o zyski. Chce swojej filii w Garwolinie

Aneta Borkowska środa, 9 kwietnia 2014, 15:02 Siedlce

word

Z obawy przed możliwą utratą klientów w związku z otwarciem łukowskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej – Podlaskiej siedlecki WORD postanowił otworzyć swoją w Garwolinie.

– Postanowiliśmy uruchomić tam filię, bo będzie to i taniej i lepiej dla osoby zdającej – mówi Marek Kordecki, zastępca dyrektora WORD-u w Siedlcach. – Osoby z tego rejonu miałyby bliżej do Łukowa, więc prawdopodobnie mogłyby już nie jechać do nas tylko zdawać tam – dodaje.

Marek Kordecki, WORDKordecki wyjaśnia, że biznes plan oraz badanie rynku jakie zrobił Ośrodek wskazują, że to przedsięwzięcie będzie samofinansujące i siedlecki WORD powinien z niego mieć jeszcze zysk.
– Mamy już wybrane miejsce, jest to teren w garwoliński PKS-ie – tłumaczy Kordecki. – Jest to miejsce wylane asfaltem, które będzie spełniało wymogi. Budynek będzie również wynajmowany od PKS, czyli nic nie musimy budować, płacimy tylko pieniądze – dodaje.

Ostateczna decyzja o utworzeniu filii należy jednak do radnych sejmiku województwa mazowieckiego. Głosowanie nad projektem uchwały odbędzie się 14 kwietnia. Jeśli radni dadzą zielone światło w Garwolinie będą prowadzone egzaminy praktyczny i teoretyczny na prawo jazdy kat. „B” i teoretyczny kat. „A”.

Powiadom o wpisie

11 komentarzy

 1. tadek dodano 4 lata temu

  Niech jeszcze podniosą ceny egzaminów i dołożą egzamin z zapinania pasów to na pewno znajdą się chętni

 2. Poinformowany dodano 4 lata temu

  Już w poniedziałek na sejmiku radni Platformy odrzucili projekt.

 3. bankier dodano 4 lata temu

  zróbcie jeszcze egzamin na taczki, wózki pchane, wózki ciągnięte, noszenie drabiny, wyprowadzenie psa, jazdę na rolkach i noszenie worka – a co – wszak szlachta urzędnicza musi mieć na chlebek…

 4. reklama podprogowa dodano 4 lata temu

  Zastanawia mnie fakt dlaczego ciągle przy temacie WORDu wypowiada się zastępca dyrektora a nie dyrektor? Jest dyrektor czy go nie ma? Pytam bez ironii, bo nie mam pojęcia.

  Zastanawia mnie fakt dlaczego w tym i w styczniowym artykule na temat WORD poza zdjęciem głównym mamy portret zastępcy?

  Odnosząc się do ostatniego fragmentu artykułu to decyzja wydaję się tylko formalnością, wszystkim powinno być to na rękę – Siedlcom i Garwolinowi. W sejmiku wiadomo która opcja ma większość.

  Na koniec pozytyw: korki się zmniejszą 😉 Przynajmniej eLki z "WG" znikną.

 5. Radek dodano 4 lata temu

  Kordecki weź sie do roboty a nie sie tylko lansujesz.

 6. :) dodano 4 lata temu

  Na ogrzewanie nie mają, że pan dyrektor w "ocieplaczu" ?
  Może w następnej odsłonie kufajka, gumofilce i uszanka?

 7. free lancer dodano 4 lata temu

  niech ZWM sprawdzi te swoje WORDY czy w ogole tacy Kordeccy sa potrzebni w tych instytucjach Przy spadku ilosci kursantow I odpowiednio wplywow wlasnie tacy walcza o byt. stad te ozywienie I aktywnosc czytaj lans. a wczesniej zapewne totalny niebyt. oczywista oczywistosc legitymacja PO, PSL PIS utwierdza beton mierny bierny ale wierny. z jednej strony kasa 5-10 tys. zl (za czesto 1/4 etatu albo nic tasmy prawdy kolek rolniczych) a z drugiej lojalnosc dobrze cementuje ten deal.

 8. Oskar Lange dodano 4 lata temu

  Na pekaesach to radny się zna, jest członkiem rady nadzorczej PKS Radom. Szkoda tylko, że po te parę groszy musi tak daleko jeździć,.. raz w miesiącu. Co mógłby przez ten dzień zrobić dla miasta? Nie wiem dlaczego wstawili radnego na listę hańby PO?

 9. obserwator dodano 4 lata temu

  Egzaminatorzy specjalnie oblewają kursantów za byle co by tylko nadal wpływy z opłat egzaminacyjnych były, by urzędnicy mieli pensje, niestety to nasza rzeczywistość. Szkoda gadać, wszystko by kasa była a kursant może i 10 razy zdawać jeśli zda. Chore to i nie wiem czy jakakolwiek ekipa to zmieni. współczuję nowym kierowcom. A tak na marginesie to chore jest jeśli na pierwszej lekcji z jazdy instruktorzy posyłają kursantów w miasto i stresują ich zamiast wcześniej poedukować ich na specjalnych placach do tego przystosowanych.

 10. pawel dodano 4 lata temu

  Z tego co pamietam to tego pana nie powinno juz byc w Wordzie za jazde (…)

 11. marcin_86 dodano 4 lata temu

  Rewelacji nie będzie skoro tylko kat. A (teoria), natomiast kat. B (teoria + praktyka), a gdzie reszta kat.?
  To ja wole jechać do Łomży, jeśli czujesz się na siłach to za pierwszym razem zdasz tam egzamin…
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.