SPIN

Siedleccy tancerze po Mistrzostwach

Aneta Borkowska wtorek, 24 czerwca 2014, 18:08 Kultura

Od 20 do 22 czerwca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbywały się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata.

Przez trzy dni na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystąpiło blisko 1300 tancerzy z całej Polski m.in. z Warszawy, Konina, Rzeszowa, Łodzi, Wodzisławia Śląskiego czy Płocka. Wśród najlepszych znaleźli się tancerze z Siedlec po raz kolejny potwierdzając, że nasze miasto to kuźnia tanecznych talentów.

Tancerzy oceniało jury w składzie: Piotr Patłaszyński (sędzia główny), Piotr Galiński, Jacek Sennewald, Ryszard Kozłowski, Magdalena Kolman, Izabela Adamiec, Beata Tyborowska, Paulina Zasada, Sawa Szyszko (sędziowie oficjalni), Katarzyna Bryłka, Sylwana Mazur, Aleksandra Jedlińska, Iwona Ratajczak, Małgorzata Wieczorek, Andrzej Łukomski, Anna Jamiołkowska (sędziowie sumplementarni), Michał Gawron, Jolanta Dolińska (sędziowie skrutinerzy). Oficjalnym przedstawicielem Polskiej Federacji Tańca był Andrzej Kuźnicki, a Polskiego Związku Tańca Freestyle Zbigniew Zasada.

Tancerze walczyli o miano najlepszych w poszczególnych kategoriach konkursowych. Poniżej prezentujemy zwycięzców i finalistów wg podziału na dni trwania Mistrzostw.

I DZIEŃ – 20 CZERWCA 2014

Solistki Modern Dzieci do lat 7
I miejsce – Emilia Melanowicz (Joy Dance, Szczecin)
II miejsce – Wiktoria Dziemian (Yuldance, Warszawa)
III miejsce – Małgorzata Mazurowska (Yuldance, Warszawa)
IV miejsce – Hanna Sulek (Adena, Opole)
V miejsce – Jagna Kowalska (Top Art, Warszawa)
VI miejsce – Maja Masny (Art Dance Complex, Warszawa)
VII miejsce – Karolina Wągrowska (Top Art, Warszawa)

Soliści Modern Dzieci do lat 7
I miejsce – Kacper Pursa (Art Dance Complex, Warszawa)

Duety Modern Dzieci do lat 7
I miejsce – Joanna Ożarowska i Anastazja Traczyk (Top Art, Warszawa)
II miejsce – Maria Grochal i Łucja Pikulska (Art Dance Complex, Warszawa)
III miejsce – Kinga Krasinkiewicz i BlankaPękacka (Enigma, Warszawa)

Mini Formacje Modern Dzieci do lat 7
I miejsce – Masta Dance (Rumia)
II miejsce – Enigma (Warszawa)
III miejsce – Caro Dance (Siedlce)

Formacje Modern Dzieci do lat 7
I miejsce – Top Art (Warszawa)
II miejsce – Art Dance Complex (Warszawa)
III miejsce – Caro Dance (Siedlce)

Mini Formacje Modern Dzieci do lat 11
I miejsce – Luz (Siedlce)
II miejsce – Caro Dance (Siedlce)
III miejsce – Yuldance (Warszawa)
IV miejsce – Miraż (Wodzisław Śląski)
V miejsce – BCDS (Sokołów Podlaski)
VI miejsce – Caro Dance II (Siedlce)
VII miejsce – Adena (Opole)

Formacje Modern Dzieci do lat 11
I miejsce – Reliese (Otwock)
II miejsce – Miraż (Wodzisław Śląski)
III miejsce – Caro Dance (Siedlce)
IV miejsce – Luz (Siedlce)
V miejsce – Caro Dance II (Siedlce)
VII miejsce – Caro Dance III (Siedlce)
VII miejsce – Caro Dance IV (Siedlce)
VIII miejsce – Masta Dance (Rumia)

Soliści Modern Dorośli 16
I miejsce – Jakub Pursa (Art Dance Complex, Warszawa)
II miejsce – Bartosz Dopytalski (Rytmix, Konin)
III miejsce – Włodzimierz Kołobycz (Yuldance, Warszawa)
IV miejsce – Kajetan Pilarski (Rytmix, Konin)
V miejsce – Cezary Borowik (Miraż, Wodzisław Śląski)

Solistki Ballet/Pointe Dzieci do lat 7
I miejsce – Jola Karaźniewicz (Ramada, Opole)
II miejsce – Julia Jastrzębska (Top Art, Warszawa)
III miejsce – Nadia Szmit (Grawitan, Poniatowa)
IV miejsce – Amelia Kowalska (Caro Dance, Siedlce)

Duety Ballet/Pointe Dzieci do lat 7
I miejsce – Zosia Miotek i Karolina Mulik (Ramada, Opole)
II miejsce – Blanka Dąbrowska i Paweł Świętochowski (Caro Dance, Siedlce)

Mini Formacje Ballet/Pointe Dzieci do lat 7
I miejsce – Ramada (Opole)
II miejsce – Reliese (Otowck)
III miejsce – Caro Dance (Siedlce)

Formacje Ballet/Pointe Dzieci do lat 7
I miejsce – Grawitan (Poniatowa)
II miejsce – Ramada (Opole)

Soliści Ballet/Pointe Dzieci do lat 11
I miejsce – Piotr Kadej (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Michał Woiński (Caro Dance, Siedlce)
III miejsce – Adam Paciorek (Caro Dance, Siedlce)
IV miejsce – Maciej Dmowski (Luz, Siedlce)

Mini Formacje Ballet/Pointe Dzieci do lat 11
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)
II miejsce – Miraż (Wodzisław Śląski)
III miejsce – Ramada (Opole)
IV miejsce – Grawitan (Poniatowa)
V miejsce – Luz (Siedlce)
VI miejsce – Grawitan II (Poniatowa)
VII miejsce – Ramada (Opole)

Formacje Ballet/Pointe Dzieci do lat 11
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)
II miejsce – Fart (Konin)
III miejsce – Caro Dance II (Siedlce)
IV miejsce – Ramada (Opole)

II DZIEŃ – 21 CZERWCA 2014

Solistki Modern Dzieci do lat 11
I miejsce – Marta Niemira (Reliese, Otwock)
II miejsce – Julia Trelka (D Way of Life, Tychy)
III miejsce – Zofia Wara-Wąsowska (Pasja, Łódź)
IV miejsce – Julia Arcisz (Adena, Opole)
V miejsce – Inga Tynecka (Reliese, Otowck)
VI miejsce – Maja Ferszt (Fame, Płock)
VII miejsce – Alicja Smaga (Yuldance, Warszawa)

Soliści Modern Juniorzy 12-15 lat
I miejsce – Cezary Wąsik (Reliese, Otwock)
II miejsce – Szymon Pacholec (Verso, Kielce)
III miejsce – Jan Kosianko (Caro Dance, Siedlce)
IV miejsce – Łukasz Dmowski (Luz, Siedlce)
V miejsce – Maciej Trojan (Adena, Opole)
VI miejsce Marcin Płaczek (Reliese, Otwock)
VII miejsce – Piotr Rosłaniec (Reliese Otwock)

Formacje Modern Juniorzy 12-15 lat
I miejsce – Reliese (Otwock)
II miejsce – Caro Dance (Siedlce)
III miejsce – Luz (Siedlce)
IV miejsce – Hand to Hand (Warszawa)
V miejsce – Art Dance Complex (Warszawa)
VI miejsce – Fart II (Konin)

Duety Modern Dorośli 16
I miejsce – Aleksandra Borkowska i Bartosz Osik (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Bartosz Dopytalski i Kajetan Pilarski (Rytmix, Konin)
III miejsce – Ernestina Papazyan i Wiktoria Łaptaś (Yuldance, Warszawa)
IV miejsce – Patrycja Wołtosz i Jacek Foltyn (Art Dance Complex, Warszawa)
V miejsce – Jakub Chocholski i Adianna Chodakowska (Egurrola Dance Studio, Warszawa)
VI miejsce – Michał Parucki i Estera Wolska (Rytmix, Konin)
VII miejsce – Klaudia Czapka i Cezary Borowik (Miraż, Wodzisław Śląski)

Duety Ballet/Pointe Dzieci do lat 11
I miejsce – Piotr Kadej i Julia Mućko (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Michał Woiński i Zofia Dzienisiuk (Caro Dance, Siedlce)
III miejsce – Zuzanna Frank i Zofia Szpryngiel (Ramada, Opole)
IV miejsce – Nikola Lenartowska i Zofia Zywert (Fart, Konin)
V miejsce – Marcelina Karolewska i Julia Sawiska (Luz, Siedlce)
VI miejsce – Wiktoria Trochimiak i Piotr Sikora (Caro Dance, Siedlce)
VII miejsce – Monika Krusińska i Adam Paciorek (Caro Dance, Siedlce)

Solistki Ballet/Pointe Juniorki 12-15 lat
I miejsce – Julia Polakowska (Music Dance, Chojnice)
II miejsce – Mira Grodziecka-Makulska (Ramada, Opole)
III miejsce – Monika Guentzel (Music Dance, Chojnice)
IV miejsce – Dominika Warzych (Fart, Konin)
V miejsce – Aleksandra Opoka (Grawitan, Poniatowa)
VI miejsce – Natalia Nowakowska (Fart, Konin)
VII miejsce – Weronika Bilska (Fart, Konin)
VIII miejsce – Anna Guzy (Ramada, Opole)

Duety Ballet/Pointe Juniorki 12-15 lat
I miejsce – Mira Grodzicka-Makulska i Julia Ciszewska (Ramada, Opole)
II miejsce – Anna Guzy i Lena Grodzicka-Makulska (Ramada, Opole)
III miejsce – Mieszko Chomka i Wiktoria Ratyńska (Caro Dance, Siedlce)
IV miejsce – Eliza Leszczak i Klaudia Mościcka (Caro Dance, Siedlce)
V miejsce – Dominika Kowalczyk i Jan Kosianko (Caro Dance, Siedlcse)
VI miejsce – Aleksandra Kłusek i Krzysztof Wiśniewski (Caro Dance, Siedlce)

Mini Formacje Ballet/Pointe Juniorzy 12-15 lat
I miejsce – Ramada (Opole)
II miejsce – Fart II (Konin)
III miejsce – Caro Dance (Siedlce)
III miejsce – Grawitan (Poniatowa)

Formacje Ballet/Pointe Juniorzy 12-15 lat
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)
II miejsce – Luz (Siedlce)

Soliści Ballet/Pointe Dorośli 16
I miejsce – Bartłomiej Kowalczyk (Caro Dance, Siedlce)

Duety Ballet/Pointe Dorośli 16
I miejsce – Aleksandra Borkowska i Bartosz Osik (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Edyta Sawicka i Bartłomiej Kowalczyk (Caro Dance, Siedlce)
III miejsce – Konrad Plak i Wiktoria Ostrowska (Caro Dance, Siedlce)
IV miejsce – Agata Sawicka i Zuzanna Lis (Ramada, Opole)
V miejsce – Patrycja Misiewicz i Magdalena Starzec (Vivero, Rybnik)

III DZIEŃ – 22 CZERWCA 2014

Soliści Modern Dzieci do lat 11
I miejsce – Piotr Kadej (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Michał Woiński (Caro Dance, Siedlce)
III miejsce – Maciej Kwiatkowski (Caro Dance, Siedlce)
IV miejsce – Maciej Dmowski (Luz, Siedlce)
V miejsce – Dominik Maciejewski (Rytmix, Konin)
VI miejsce – Adam Paciorek (Caro Dance, Siedlce)
VII miejsce – Szymon Antosik (Luz, Siedlce)
VIII miejsce – Jakub Zawadka (Reliese, Otwock)

Solistki Ballet/Pointe Dzieci do lat 11
I miejsce – Zofia Wara Wąsowska (Pasja, Łódź)
II miejsce – Zofia Szpryngiel (Ramada, Opole)
III miejsce – Izabela Łukasiewicz (Caro Dance, Siedlce)
IV miejsce – Maja Ferszt (Fame, Płock)
V miejsce – Lena Grodziecka – Makulska (Ramada, Opole)
VI miejsce – Wiktoria Ptasińska (Yuldance, Warszawa)
VII miejsce – Aleksandra Laśkiewicz (Grawitan, Poniatowa)
VIII miejsce – Julia Kubiś (Grawitan, Poniatowa)

Solistki Modern Juniorki do 12 – 15 lat
I miejsce – Wiktoria Ratyńska (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Wiktoria Ostrowska (Caro Dance, Siedlce)
III miejsce – Izabela Rosmus (Miraż, Wodzisław Śląski)
IV miejsce – Justyna Rodek (Art Dance Complex, Warszawa)
V miejsce – Oliwia Pierzchała (Egurola Dance Studio, Warszawa)
VI miejsce – Agata Kostrzyńska (Reliese Otwock, Warszawa)
VII miejsce – Weronika Kamińska (Rtymix, Konin)

Solistki Ballet/Pointe Dorośli 16
I miejsce – Ernestina Papazyan (Yuldance, Warszawa)
II miejsce – Sara Szymczewska (Joy Dance, Szczecin)
III miejsce – Agata Sawicka (Ramada, Opole)
IV miejsce – Patrycja Misiewicz (Vivero, Rybnik)
V miejsce – Aleksandra Borkowska (Caro Dance, Siedlce)

Solistki Modern Dorośli 16
I miejsce – Aleksandra Borkowska (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Magdalena Dudek (Jast, Wrocław)
III miejsce – Ernestina Papazyan (Yuldance, Warszawa)
IV miejsce – Kinga Furmaniak (Rytmix, Konin)
V miejsce – Aleksandra Maliszewska (Reliese, Otwock)
VI miejsce – Oliwia Harke (Caro Dance, Siedlce)
VII miejsce – Karolina Mikołajczuk (Caro Dance Siedlce)
VIII miejsce – Katarzyna Pursa (Art Dance Complex, Warszawa)

Duety Modern Dzieci do lat 11
I miejsce – Kuban Wiktor, Wrzeszcz Marta (Art Dance Complex Warszawa)
II miejsce – Marcelina Karolewska, Magdalena Pulikowska (Luz, Siedlce)
III miejsce – Wiktoria Trochimiak, Piotr Sikora (Caro Dance, Siedlce)
IV miejsce – Wiktoria Kubaj, Julia Sawicka (Luz, Siedlce)
V miejsce – Julia Mućko, Krusińska Monika (Caro Dance, Siedlce)
VI miejsce – Julia Nowak, Weronika Podlasińska (Rytmix, Konin)
VII miejsce – Zosia Denisiuk, Piotr Kadej (Caro Dance, Siedlce)

Duety Modern Juniorzy 12 – 15 lat
I miejsce – Mieszko Chomka, Wiktoria Ratyńska (Caro Dance, Siedlce)
II miejsce – Krzysztof Wiśniewski, Aleksandra Kłusek (Caro Dance, Siedlce)
III miejsce – Laura Wnuk, Cezary Wąsik (Reliese, Otwock)
IV miejsce – Izabela Rosmus, Anna Szebesta (Miraż, Wodzisław Śląski)
V miejsce – Jan Kabat, Kinga Mańkowska (Luz, Siedlce)
VI miejsce – Oliwia Pierzchała, Karolina Lenarcik (Egurrola Dance Studio, Warszawa)

Mini Formacje Modern Juniorzy 12-15 lat
I miejsce – Reliese Team One(Otwock)
II miejsce – Caro Dance (Siedlce)
III miejsce – Kornele (Rzeszów)
IV miejsce – Reliese Team Fama (Warszawa)
V miejsce – LUZ (Siedlce)
VI miejsce – JazzOne Junior (Warszawa)
VII miejsce – Reliese Team Mat (Otwock)
VIII miejsce – Miraż (Wodzisław Śląski)

Mini Formacje Modern Dorośli 16
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)
II miejsce – Reliese (Otwock)
III miejsce – Luz(Siedlce)
IV miejsce – Rytmix (Konin)
V miejsce – JazzOne (Warszawa)
VI miejsce – Miraż (Wodzisław Śląski)

Mini Formacje Ballet/Pointe Dorośli 16
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)
II miejsce – Vivero (Rybnik)

Mini Formacje Modern Dorośli 31
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)

Formacje Ballet/Pointe Dorośli 16
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)

Formacje Modern Dorośli 16
I miejsce – Caro Dance (Siedlce)
II miejsce – Reliese (Otwock)
III miejsce – Luz (Siedlce)
IV miejsce – Rytmix (Konin)
V miejsce – JazzOne (Warszawa)
VI miejsce – Art Dance Complex (Warszawa)

Organizatorami tegorocznych Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe i Tap Dance będących zarazem Eliminacjami do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata IDO są: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce – pełniące także zaszczytną rolę gospodarza, Stowarzyszenie Taneczne Caro Dance, zaś współorganizatorami Polska Federacja Tańca, Polski Związek Tańca Freestyle, sekretariat Narodowy IDO w Polsce. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski.

źródło: CKiS

Powiadom o wpisie

Komentarze (1)

  1. widz dodano 3 lata temu

    Piękne zdjęcia, a wyniki dla Siedlec tez świetne.Polecam pójść na koncerty ,żeby zobaczyć na żywo poziom tancerzy z Siedlec

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.