SPIN

Zwolniony, bo nie odpuszczał? Były prezes ZUO tłumaczy

Beata Głozak czwartek, 26 czerwca 2014, 14:48 Aktualnie, Siedlce

– Doszedłem do wniosku, że sprawa nie jest czysta jeśli chodzi o kwestie prawne i formalne i że moim obowiązkiem jest złożenie tego do wyjaśnienia odpowiednim organom. I to zrobiłem – powiedział w rozmowie z nami były prezes ZUO.

– Sprawa architektki wnętrz to są tematy zastępcze. Nie sądzę żebym miał tu sobie coś do zarzucenia – podkreślił dzisiaj Andrzej Grundland, były już prezes ZUO.

Poproszony przez nas odniósł się też do sprawy instalacji do odgazowywania odpadów w Woli Suchożebrskiej. Przypomnijmy, że siedlecka prokuratura sprawdza czy podczas budowy instalacji odgazowania składowiska odpadów w Woli Suchożebrskiej nie doszło do działania na szkodę Zakładu Utylizacji Odpadów. 2 czerwca wszczęto śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązku ciążącego na osobach, które zajmowały się sprawami majątkowymi i działalnością ZUO od czerwca 2011 do 18 października 2013 roku.

W tym czasie funkcję prezesa Zakładu sprawował Jacek Paluszkiewicz, a członkami zarządu byli kolejno Mariusz Gruda i Stefan Kalicki.

– Wykonałem wszystko co było możliwe jeśli chodzi o przyczyny tego, że ta instalacja ma przestoje, dlaczego nie jest eksploatowana w sposób prawidłowy i dlaczego jest przewymiarowana blisko 20-krotnie jeśli chodzi o dokumenty koncepcyjne i 10-krotnie jeśli chodzi o dokumenty złożone do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – podkreślił były prezes i dodał, że nie mógł być obojętny wobec tych faktów. – Doszedłem do wniosku, że sprawa nie jest czysta jeśli chodzi o kwestie prawne i formalne i że moim obowiązkiem jako prezesa i obywatela jest jednak złożenie tego do wyjaśnienia odpowiednim organom i to uczyniłem po konsultacji wstępnej z tymi organami. Znacznie wcześniej niż pojawiły się głosy o moim odwołaniu.

Andrzej Grundland o instalacji i prokuraturze (posłuchaj)

andrzej grundland o instalacji.mp3

Jednym z argumentów, którym kierował się prezydent Siedlec była napięta sytuacja w zarządzie spółki.

Andrzej Grundland o pracy w ZUO (posłuchaj)

andrzej grundland o zarzadzie.mp3

– Spotkałem się też z zarzutem, że kieruję tą firmą jak prywatną. To nie jest zarzut, to jest nobilitacja – stwierdził w rozmowie z nami Andrzej Grundland. – Czuję się spełniony, ale czuję się troszkę zawiedziony, bo to miał być rok czasu, na taki rok się umawiałem – dodał.

Andrzej Grundland o odwołaniu (posłuchaj)

andrzej grundland o odwolaniu.mp3

Przypomnijmy, że Andrzej Grundland objął fotel prezesa ZUO po Jacku Paluszkiewiczu w minionym roku. Kilka miesięcy później przestał pełnić tę funkcję, ale pozostał pracownikiem spółki, teraz jak sam powiedział został zwolniony. Czy zamierza dochodzić swoich ewentualnych praw na drodze sądowej?

Andrzej Grundland o ew. dalszych krokach (posłuchaj)

andrzej grundland o sytuacji w ZUO.mp3

na zdjęciu: Andrzej Grundland (zdjęcie z grudnia 2013)

Powiadom o wpisie

37 komentarzy

 1. porto dodano 4 lata temu

  Oj skoda pali 16 l ściema za ściemą, ale Kudelski wybrał Specjaliste i w 6,5 miesiąca jakies wyniki zrobił dostał zabawkę RIPOK monopol i wyniki miał baha……………
  kolego opanuj się , a czy to prawda że jak nie dostanie kasy za zwolnienie z pracy to pozywa Kudelskiego do sądu….

  • BEZ PiS dodano 4 lata temu

   "ZUO od czerwca 2011 do 18 października 2013" roku. a Grunland był Prezesem od 7-10-2014 wiec podał do Prokuratury siebie też !!!! wydaje mi się że chłop ma problem z głową …..

 2. pozywał juz Piaseczno dodano 4 lata temu

  i przegrał. Teraz pozwie Siedlce.
  A jaka fuche załatwili Kalickiemu?

  • KS dodano 4 lata temu

   Kalicki został w ZUO jako dyrektor finansowy, ta sama kasa ale już nie na "świeczniku"

   • tak więc za prezent zaręczynowy dla jego synowej dodano 4 lata temu

    w sumie zapłacił lipcowy?

 3. należymusię dodano 4 lata temu

  niech pozwie, należy mu się kasa, niech miasto płaci dość krasnoludków z czasów prl

 4. ot co dodano 4 lata temu

  Co na to Kudelski??????? Zamiast gościa odwołać po smieciowej choince, trzymał go i publicznie porównywał tą choinkę do stajenki. Teraz ma za swoje.

 5. andrzej grundland dodano 4 lata temu

  W Piasecznie wygrałem konkurs na prezesa spółki PWiK w organizacji, zarejestrowałem spółkę, przygotowałem plan i harmonogram a gdy złożyłem KRS burmistrzowi ten udał greka i zamienił mnie na kol. z rady nadzorczej…. W Sądzie gospodarczym wygrałem po 3 latach dostając odszkodowanie – vide wyrok. W internecie pokutuje stanowisko Rady Miasta do której złożyłem zażalenie na burmistrza (tego samego któremu IPN dowiódł długoletnią płatną współpracę z SB przed i w stanie wojennym). Koledzy burmistrza bronili i zrobili na demną "sąd kapturowy" nie zapraszają mnie na radę w sprawie im zgłoszonej. Coś podobnego jak obecnie w Siedlcach…

  • Siedlecki burak dodano 4 lata temu

   Cos musi byc w Panu takiego co zniechęca do dalszej współpracy. Mnogość sytuacji pokazują, ze to nie przypadki, a za śmieciowa choinkę to powinni Pana na taczce wywieźć.

  • PiSorek S.K dodano 4 lata temu

   Kolego przestań kłamać i do Kościoła do spowiedzi a niby taki wiara itp. skoda pali 8,5 w trasie i 10,5 w mieście wiem bo jestem pracownikiem tej firmy. Byłeś najgorszym i najkrócej rządzącym prezesem. podobnie jak i w PWiK Poprzedni robili sowje ale takimi mę…… ami nie byli . Ja podaje im reke na ulicy a Ciebie ominę z daleka. Do Warszawy …..

   • Pracownik ZUO dodano 4 lata temu

    popieram przedmówcę, był Pan najgorszym Prezesem z jakim miałam przyjemność a właściwie nieprzyjemność pracować. Dezorganizacja pracy jaką Pan wprowadzał a także zakłamanie, manipulacje, mobbing i dyskryminacje odbiły się na większości pracowników. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i podziękował Panu za nieudolną współpracę. Szkoda tylko, że tak późno. Ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale.
    P.S. jeśli chce Pan by był porządek i praworządność na świecie to proponuję zacząć od siebie a nie szukać winy u innych. Noszenie w klapie i przyklejonego na teczce wizerunku Św. Papieża Jana Pawła II nie doprowadzi Pana do Świętości.

    • Roman dodano 4 lata temu

     Wpisała bardzo odanana pracownica poprzedniemu prezesowi Jackowi P.

 6. efaster dodano 4 lata temu

  ale jaja koniecznie przesłuchacie te nagrania, ciekawe ile takich "smaczków" są w innych spółkach, z tą furą niezłe jaja prezydent woli trzymać starą Skodę co pali 16 litrów niż kupić nowy z odliczeniem VAT (z kratką) bo będzie to źle widziane przez opinię publiczną, o ile wcześniej na p. Grundlandzie nie zostawiałem suchej nitki, teraz zmieniam o nim zdanie. Prezydent nie lubi ludzi z charakterem, on woli takich miałkich, którzy robią wszystko co im prezydent każe, ba obawiam się, że głośniej nawet piardnąć nie mogą bez zgody z magistratu. A Gruda jest tego najlepszym przykładem był w ZUO księgowym teraz jest szefem ARM, który nic nie może przesiedzi do 16.00 późnej na obiadek do domku (a może i zje już w firmie wszak na dole jest lokal gastronomiczny) a później biega wokół zalewu (cóż biegacz wszakże) a że piłki latają w krzaki czy na ulicę a co go to obchodzi, takie zrobili piłkochwyty na stadionie i boiskach treningowych, a że na Orlikach są 2 razy wyższe a co tam.

  To takie nasze taśmy prawdy tak wygląda siedleckie rządzenie od kuchni, jeden pracuje a drugi z zarządu chodzi donosi jak za komuny, ba może jakieś taśmy z podsłuchów ma Kalicki ale tego się nie dowiemy bo się rozchorował i w sanatorium wylądował

  • podczaszy dodano 4 lata temu

   Fakt, jakby kupili nowy samochód, to wtedy dopiero efaster dałby Kudelskiemu popalić. Że wydają pieniądze na nowe samochody zamiast remontować obecnie używane etc. 🙂

  • Pracownik ZUO dodano 4 lata temu

   Drogi Efaster, łatwo jest oceniać nie znając faktów. Pan Grundland jest cwanym lisem, który nie liczył się z niczym i nikim i często opowiadał bajki. Owszem, może i Skoda nie jest najmłodszym samochodem ale przy normalnej jeździe nie pali 16 l. Jak ktoś lubi przycisnąć i jeździć nie za swoje to może i 20 l. spalić. Wielokrotnie prowadziłam ZUOwska Skodę i takiego wyniku nie udało mi się osiągnąć. Pan Grundland sam powiedział, że nie wypada, by Prezes takiej Spółki jeździł Syrenką i uważa, że powinien mieć znacznie lepszy samochód.

   • Roman dodano 4 lata temu

    Oj trzeba dolać oleju nie tylko do silnika co to poza miastem pali poniżej 10 chy…
    No i "limuzyna" z przetargu wyszła by całkiem niezła między fiatem panda a dacią…

 7. klasyk dodano 4 lata temu

  efaster ile Ci płacą za te komentarze???

 8. ludzie z charakterem dodano 4 lata temu

  efaster napisał:Prezydent nie lubi ludzi z charakterem, on woli takich miałkich, którzy robią wszystko co im prezydent każe"
  Potwierdzam ta opinię..

  • KS dodano 4 lata temu

   Dokładnie, takich jak Pan Kalicki

 9. gdyby dodano 4 lata temu

  Gdyby Grunland miał odrobinę klasy i honoru – nie płakał by na forum. Na marginesie – on nawet jednego dnia nie powinien być Prezesem ZUO.

  • Spokój dodano 4 lata temu

   Dookoła Siedlec jakieś afery, można o tym czytać w TS czy ŻS. U nas spokój, spokój, spokój.
   W czasach "tamtych" też był spokój, spokój, spokój.
   Aż w 80 r. "je..t".
   Czy ta sprawa to takie siedleckie "je..t"

 10. Odwaga dodano 4 lata temu

  Brawo Andrzej, to nie są jeszcze czasy dla ludzi o wartościach moralnych ,ktorzy stoja na stojąco i merytorycznych z klasa i z honorem, w tym kraju kariery robią SB, alkoholicy i wszelkiego rodzaju LUMPPEN PROLETARIAT

  • Anonim dodano 4 lata temu

   Pan się odezwał za którego ziemie (włości) walczyli chłopcy (LUMPPEN PROLETARIAT)

 11. on dodano 4 lata temu

  Wreszcie ktoś powiedział prawdę czym są Rady Nadzorcze w spółkach miejskich. Brawo panie Andrzeju

 12. OBRONA dodano 4 lata temu

  Michale Archaniele broń dostępu Złego Ducha do bram miasta Siedlce i Kręgu jego Włodarzy, coby przez niegodziwości i sasadzki Szatana nie doprowadzić do zatracenia Dusz jego mieszkańców. Amen

  • o!brona dodano 4 lata temu

   A coś Ty taka nawiedzona dziś.? Sama wygo ń go ze swojej głowy.

 13. tylko dodano 4 lata temu

  Tylko w 2 sprawach zgadzam się z Grunlandem tj. nicnierobiem Rad Nadzorczych oraz limitami – ryczałtami za używanie samochodów prywatnych do celów służbowych. Rady pobierają tylko diety a ryczałty to dodatki do pensji na wożenie wyłącznie własnej d…y do pracy. Wiem to z autopsji.

 14. Roman dodano 4 lata temu

  Bravo Andrzeju Grunwaldzie. Stoczyłeś kolejna bitwę o godność i moralność siedleckiego establischmentu. Wszk jesteś Rycerzem Kolumba a co ważniejsze świedzkim emisariuszem – bratem zewnętrznym Zmartwychwstańców (viede Ks. Robak w Panu Tadeuszu Mickiewicza) www.zmartwychwstancy.pl .Ciekawe czy zrozumieją. Zbytniż ufność pokładasz w Kudelskim. Ciebie powołał na okres przejściowy by wprowadzić towarzysza partyjnego na 5 letnią kadencję… Kolega od poczatku cię wydy…. Tak uprawiają plitykę ci co od towarzyszy się uczyli i od nich zwyczajami nasiaknęli… Nie wiedzą tylko co i komu uczynili…
  Nie krzywdź brata mego najmniejszego….

  • matko jedyna dodano 4 lata temu

   człowieku – zmień dilera, bo to co bierzesz już mózg uszkodziło.

  • misiek dodano 4 lata temu

   Czy ten Wielki Jędrek zapłaci za ewentualne wygrane rozprawy z byłym Prezesm? Czy może właściciel miasta z pustej sekwy grosz wyciśnie?

   • do miśka dodano 4 lata temu

    Nie tylko z byłym- byłym Prezesem Paluszkiewiczem. Pan Grundland przed swoim odwołaniem zdążył jeszcze bezprawnie zwolnić innego długoletniego pracownika Spółki czym naraził ZUO na wypłatę kilkutysięcznego odszkodowania… Ciekawe ile by się nazbierało gdyby tak podliczyć wszystkie bezzasadne wydatki byłego już Prezesa

    • Roman dodano 4 lata temu

     Długoletniej oddanej Jackowi P. i swojej działalności gospodarczej na boku, tak,ze dla ZUO czasu nie starczało…

 15. prezes odgrażał się już wczesniej dodano 4 lata temu

  tym co go na tym forum krytykowali. Teraz groźby spełnia:

  prezes ZUO dodano 2 miesiące temu

  Trochę uważniej trzeba czytać. Odpowiedź kto zaprojektował i na czyje zlecenie jest powyżej. W piątek byłem chory. Nie mam potrzeby wdawać się w dalszą polemikę z osobami które już skazały i wydały wyrok. Kłopot w tym, że zarzut ani trafiony ani nie da się bronić. Jak psa się chce uderzyć kij się znajdzie…
  Ja nie pies ani nie wydra a i oddać potrafię. Nie dam panu dalszej satysfakcji bo żal czytać i patrzeć jak platforma tonie…

 16. Anonim dodano 4 lata temu

  mówi Pan o kiju, a Pan to co, jak na stołek się wdrapał. Też trzeba było uderzyć i też kij się znalazł. A tej co kij pomogła znaleźć w nagrodę dał Pan stołek zastępcy dyrektora. Ciekawe teraz, co dla Pana przyszykowała, bo Pani dyrektor Ania tak działa – po trupach do celu! Szarogęsi się w biurze i ludźmi pomiata.

  • a do kogo to piszesz dodano 4 lata temu

   bo ja akurat jestem zwykła emerytką, bez jakiegokolwiek stołka.
   Zmień lekarza.

 17. andrzej grundland dodano 4 lata temu

  Informuję, że Prezydent nie udzielił mi odpowiedzi na skierowane w ww. sprawie ujawnienia dokumentów Zgromadzenia Wspólników i Rady nadzorczej mnie dotyczących w tym odwołania z funkcji pod moją nieobecność (byłem delegowany na międzynarodową koferencję ekologiczną do Korei Południowej) – pismo z dnia 17.06 br.Brak odpowiedzi jw. zdecydował, że wniosłem do Sądu Pracy pozew o odszkodowanie za bezpodstawne moim zdaniem odwołaniem mnie z funkcji prezesa przyrzeczonej mi na rok czasu. Rozprawa odbędzie w Sądzie rej przy ul. Biskupa Świrskiego 26 w dniu 03.09 br o godz, 11.

  • ag były prezes ZUO dodano 4 lata temu

   W dniu 08.08 br. otrzymłem odpowiedź na pismo jw. skierowne do Prezydenta 17.06.2014 r.
   Prezydent przekazuje sprawy własciwemu organowi – Radzie Nadzorczej, która odpawiada, ze wszystko było zgodne z prawem czyli ok. Nie wszystko Panie Prezydencie. Z "gęby cholewy" się nie robi…. Dane Słowo to Umowa i należy go dotrzymać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?