Pogoń przechodzi do kolejnej fazy Pucharu

Aneta Borkowska sobota, 19 lipca 2014, 21:12 Sport

Siedlecka Pogoń pokonała dzisiaj w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski drużyną Bytovia Bytów 2:1. Pierwszą bramką i to w pierwszej minucie strzelili nam goście, jednak chwilę później Tomasz Lewandowski wyrównał dla biało-niebieskich. Drugi gol padł dzięki Jarosławowi Ratajczakowi.

Kolejny mecz pucharowy Pogoń rozegra już 26 lipca z  Błękitnymi Stargard Szczeciński.

A już w najbliższy poniedziałek o godz. 18. siedlecka drużyna na własnym boisku w sparingowym meczu powalczy z zespołem izraelskiej ekstraklasy Hapoel Ra’anana.

Opinie pomeczowe szkoleniowców drużyn:

Paweł Janas, trener zespołu Bytowia Bytów

Pierwszą połowę przespaliśmy, później grając w dziesiątkę mieliśmy szansę, ale niestety nie strzeliliśmy karnego i musimy uznać swoją porażkę. Gratuluję trenerowi Purzyckiemu i życzę dalszych sukcesów w następnej rundzie.

Daniel Purzycki, trener MKP Pogoni Siedlce

Kibice mogli oglądać mecz przyzwoity. Jesteśmy na etapie przygotowań przed ligą, ale myślę, że był to dobry mecz. W pierwszej połowie udało nam się mimo błędu w pierwszej minucie wyjść na prowadzenie, ale w drugiej połowie coś dzieje się z nami nie tak. Po raz kolejny gdzie grając w przewadze oddajemy inicjatywę i stworzyliśmy sobie groźną sytuację jaką jest rzut karny.Na szczęście wyszliśmy z tego cało. Cenne doświadczenie, bo przed rozgrywkami ligowymi dobrze jest grać z zespołami wartościowymi.