5 miejsce. Maćka Garbaczewskiego w Hiszpanii

Beata Głozak poniedziałek, 27 października 2014, 22:58 Aktualnie

Zawodnik TKKF Siedleckie Maciej Garbaczewski po dwóch pojedynkach uplasował się za podium mistrzostw Europy w kickboxingu rozgrywanych w hiszpańskim Bilbao.

Maciek reprezentował Polskę w formule low kick w kat. wagowej -67 kg. Razem z nim o tytułu mistrza walczyło 15 innych zawodników. Siedlczanin stoczył dwa pojedynki i ostatecznie uplasował się na 5. miejscu.

W swojej pierwszej walce Garbaczewski wygrał z Włochem 3:0, ale mimo bardzo dobrej postawy przegrał kolejny pojedynek z Ukraińcem, mistrzem świata z 2013 roku.

– Walka była bardzo wyrównana jednak doświadczenie zawodnika z Ukrainy zdecydowało o przegranej naszego kickboxera. Maciej zebrał kolejne doświadczenie walcząc z niewygodnymi przeciwnikami ustawionymi w odwrotnej pozycji – powiedział Andrzej Garbaczewski, trener kadry low kick i TKKF Siedleckie.

Reprezentacja Polski w formule low kick pojechała na mistrzostwa w 12-osobowym składzie zdobywając1 złoty i 3 srebrne medale co w klasyfikacji generalnej dało 4.  miejsce. Łącznie startowały 34 państwa w 3 formułach: full contact, low kick i K-1 rules.

Od 15. listopada w Słowenii odbędzie się druga tura mistrzostw Europy. Tym razem będą to formuły planszowe point fighting, light contact i kick light. W tej ostatniej w kat. wagowej 69 kg reprezentować nas będzie Roger Garbaczewski (TKKF Siedleckie).