Siatkarze zgarnęli 3 punkty

Beata Głozak niedziela, 16 listopada 2014, 14:54 Sport

Podopieczni Sławomira Gerymskiego we wczorajszym meczu zdobyli upragnione zwycięstwo pokonując Avię Świdnik 3:1 (30:28, 25:19, 17:25, 25:18). KPS awansował tym samym na 11. miejsce w tabeli I ligi.

Pierwszy set wygrany przez KPS 30:28 zapowiadał, że spotkanie będzie długie i wyczerpujące, a na parkiecie stoczy się walka na śmierć i życie. Ostatecznie jednak cały mecz poszedł dość sprawnie. W drugiej jego odsłonie siedlczanie od początku wypracowali kilkupunktowe prowadzenie, którego nie odpuścili już do końca pokonując gości 25:19. Kibice mieli nadzieję, że drużyna wygra sobotni mecz 3:0, ale w trzeciej kwarcie Avia wyrwała się ze snu pozwalając KPS-owi na zdobycie zaledwie 17 punktów. Ostatnia odsłona meczu to znowu dominacja drużyny z Siedlec – wygrana 25:18 i ostatecznie zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.