SPIN

Prezydent Siedlec: Mniemam, że w PKS-ie nie jest źle

Beata Głozak środa, 14 stycznia 2015, 17:33 Siedlce

– Nie mamy informacji jako władze miasta, że w siedleckim PKS-ie jest jakiś niepokój, że coś złego się tam dzieje – stwierdził podczas dzisiejszej sesji miejskiej prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Takie słowa były odpowiedzią na pytanie radnego Mariusza Dobijańskiego, który chciał wiedzieć czy władze, w związku z trudną sytuacją przewoźnika będą podejmować jakiekolwiek działania osłonowe wobec jego pracowników.

Od wczoraj w opinii publicznej krążą doniesienia o możliwej likwidacji PKS-u w Siedlcach. Firma Retail Provider, która wykupiła akcje przewoźnika kilka lat temu odmawia lokalnym mediom komentarza w tej sprawie. Podobnie jak dyrektor PKS-u.

– Kiedy kilka lat temu było źle w tamtej firmie to związki zawodowe przyszły na rozmowy do mnie – przypomniał Wojciech Kudelski. – W tej chwili pies z kulawą nogą nie przyszedł. Zatem ja domniemam, że tam jest dobrze, bo ani właściciel, ani pracownicy ani związki nie dali informacji że coś tam się źle dzieje – podkreślił prezydent miasta.

Zastępca Wojciecha Kudelskiego Jarosław Głowacki przypomniał, że specjalnie z myślą o firmie, która wykupiła akcje PKS-u trwa procedura zmiany miejscowego planu terenu przy ul. Świętojańskiej.

20 komentarzy

 1. PKSem dawno nie jechałem dodano 10 lat temu

  A ja mniemam, i piszę całkowicie serio, że jeśli znajdzie się prywaciarz z prawdziwego zdarzenia, którego głównym celem będzie postawienie firmy do pionu i wyjście z nią na prostą (rentowność oferowanych usług) to PKS jeszcze może niezłe zyski komuś wygenerować. Poprzedni (a właściwie jeszcze obecny) właściciel wg mnie traktował firmę po macoszemu, przewozy były niejako dodatkiem do celu głównego, który najkrócej ujmując polegał na stworzeniu kolejnego centrum handlowego w ścisłym śródmieściu.

 2. reksio dodano 10 lat temu

  Mniema, że nie jest źle bo nie jeździ. Jakby przyszło mu codziennie jeździć tymi autobusami to by się rozmyślił szybko i taksówkę zamawiał bo mu pensja przecież na to pozwala. W PKS są góra 4 autobusy odpowiadające jakimkolwiek standardom. Syf smród i bieda – jak i w autobusach tak i na dworcu, że juz o poczekalni nie wspomnę. I ci kierowcy… Taaacy uprzejmi jak i ich kontroler biletów. Panie prezydencie – jest źle.

 3. W PRZEDSZKOLU dodano 10 lat temu

  W przedszkolu bajki opowiadać.

 4. Ona dodano 10 lat temu

  PROCEDURA zmiany planu trwa i trwa i będzie trwała, aż inwestor się wycofa i sprzeda teren dworca, tylko komu, kto wie? Zablokowane są również plany inwestycyjne przy ul. Partyzantów i również trzeba sprzedać teren – tylko komu, kto wie ?
  Taka sytuacja będzie trwała , aż wszystko walnie. To jest przyjazne miasto inwestorom. Amen.

  • Do Ona dodano 10 lat temu

   Jak to komu? Przecież już Retail odsprzedał część działki przy Partyzantów Strusowi, który to już planuje postawić na działce 9 kolejnych bloków. Zewnętrzny inwestor został potraktowany tak, aby tylko jeden główny mógł dalej tutaj inwestować… UM musiał nieźle dać się we znaki Retailowi, skoro odpuszcza inwestycję. A potem wielkie zdziwienie, że nie ma innych zewnętrznych inwestorów. Takie opinie bardzo szybko rozchodzą się w świecie biznesu.

 5. JON dodano 10 lat temu

  Strusiak czyha już wszystko uzgodnione to prosta układanka sitwa musi trwać.

 6. Zibi dodano 10 lat temu

  Struś rządzi tym miastem i on decyduje gdzie i kiedy powstanie inwestycja pod warunkiem że on będzie miał w tym interes.amen

 7. wojtek dodano 10 lat temu

  jeśli PKS upadnie, to prezydent będzie miał w tym sporą "zasługę", bo dzięki jego opieszałości nie ma do dziś zmiany planu i PKS nie może inwestować, tak jak by chciał…

 8. wojtus29 dodano 10 lat temu

  To się trzeba zainteresować sprawą PKS a nie tylko sztuczne stanowiska się wymyśla na sesjach rady miasta panie Kudelski.Co nie….

 9. siedlczanin dodano 10 lat temu

  A co ma prezydent do PKS? To przedsiębiorstwo dawniej państwowe a dzisiaj spółka. Lecz się na nogi bo na głowę za późno.

  • wojtus29 dodano 10 lat temu

   Jakiś ty mudry ciekawe czy w szkole swieciles swoją blyskotliwoscią.Obiecał Kudelski zagospodarowanie terenu wg umowy i co?Wywiązał się?Trzeba umów dotrzymywać co nie…..mądralo.

 10. kier dodano 10 lat temu

  Mniemam, że wiceprezydent Głowacki uzdrowi. Na prezesa Go.

 11. PKS dodano 10 lat temu

  PKS Siedlce jest prywatną firmą.
  Inną sprawą są utrudnienia (zmiana planu zagospodarowania) przez urząd Miasta.
  Można to tak ująć: "My nie kupiliśmy więc i prywatny nabywca nic z tego nie będzie miał"

 12. Pasazer dodano 10 lat temu

  Jakie jest kierownikowanie w PKS takie efekty to widac i czuc. Nie ma sie co dziwic jak ludzie z namaszczenia bez zawodowego przygotowania kierują firmą.

 13. Gra dodano 10 lat temu

  1. Inwestor kupując PKS kupił go z placem ujętym w planie zagospodarowania jako plac dla potrzeb komunikacji. I chyba wiedział co kupował?
  2. Dworzec PKS jest bardzo dobrze położony, lepszego miejsca na taki plac w Siedlcach nie ma i nie będzie.
  3. Zgoda na zabudowę tego placu to konieczność stworzenia nowego dworca przez miasto. Za to muszą zapłacić podatnicy. Jaki interes ma miasto i podatnicy aby zmieniać ten plan? Za zyski prywatnego podmiotu zapłacimy wszyscy. Jaki mamy w tym interes? Niech mi ktoś powie jaki mamy interes aby z miejsca dobrego na przesiadki itp. stworzyć kolejne powierzchnie handlowe? Gdzie będziemy wysiadać (dalej od centrum, i zapewne nie bliżej do dworca PKP).

 14. fan dodano 10 lat temu

  To wina rządzących w PKS a nie wina prezydenta

 15. Bonifacy dodano 10 lat temu

  Polecam przeczytanie felietonu Filipa Springera pt. "Warszawska definicja obłędu" (w wyszukiwarce do odnalezienia w kilka sekund). Deweloperowi dworzec PKS/PKP potrzebny jest w zasadzie tylko po to, by zająć teren i postawić tam kolejną chorą galerię. Sorry, ale jeśli miasto ma się rozwijać i przyciągać kolejnych mieszkańców, to nie tędy droga.

 16. Zorro dodano 10 lat temu

  Już jest jeden sprawdzony lojalny Struś to poco więcej poco konkurencja on daje do KURII, trochę nam, poco kombinować z PKS nie potrzebna jest w Siedlcach konkurencja .amen.

 17. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  W Siedlcach zawsze będzie żle tu jest brak perspektyw na godne życie a tym bardziej brak pracy dla ludzi ja pytam się po co ta chora galeria ? Zlikwidowaliscie ważny ośrodek sportowy i rozrywkę dla młodych ludzi tu nic dla młodzieży nic dobrego się nie robi władze mają w dupie ludzi biednych zamiast pchać chorendarne sumy w galerie powinien stać pożądny zakład pracy który zaoferuje ludziom setki miejsc pracy a nie dwa zakłady na krzyż Drosed i Polimex Mostostal w którym coraz trudniej o pracę o Drosedzie niechcę wspomnieć bo tam cham chama pogania i (…) taki że nie kazdy daje rady ludzie wezcie sie w garść i zagłosujcie na prawych ludzi a nie na żydowską klikę i (…) jakie panuje w Siedlcach

 18. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  w Siedlcach zawsze będzie żle dopuki żądzi banda (…) i kolesiów

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?