SPIN

Finaliści „Kolędowego Serca Mazowsza” wybrani

Aneta Borkowska poniedziałek, 26 stycznia 2015, 21:21 Kultura

1 lutego (niedziela) w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert laureatów największego na Mazowszu festiwalu o tematyce bożonarodzeniowej. Wystąpią laureaci, który otrzymali I, II i III miejsca, w tym liczne grono wykonawców z Siedlec i powiatu siedleckiego.

Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie: Krzysztof Kusiel-Moroz – przewodniczący (Warszawa), ks. Michał Roman Szulik (Siedlce), Izabella Jaszczułt-Kraszewska (Pułtusk), Barbara Żarnowiecka (Legionowo).
W tym roku Kolędowe Serce rozbrzmiewało w 11 miejscowościach województwa mazowieckiego: Garwolinie, Górze Kalwarii, Kałuszynie, Mińsku Mazowieckim, Mrozach, Sokołowie Podlaskim, Sulejówku, Warszawie, Węgrowie, Zegrzu, Siedlcach.

Głównym organizatorem festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach przy współpracy ośrodków kultury miast naszego regionu, w których odbyły się przesłuchania konkursowe. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Kolędowe Serce Mazowsza” jest Krzysztof Grzegorz Boruta – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

W festiwalu wzięło udział 150 podmiotów wykonawczych reprezentujących ponad 50 miejscowości województwa mazowieckiego (ponad 1100 uczestników) podzielonych na 6 kategorii: szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, rodziny i dorośli, chóry.

Laureaci z Siedlec, Powiatu Siedleckiego, Gminy Siedlce

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. I-III
III miejsce: Olga Masiak, Wiktoria Świerczewska (śpiew), Adriana Masiak (skrzypce), Ewa Masiak (gitara) Świetlica Stowarzyszenia Dobroczynnego w Skórcu / Opiekun: Ewa Masiak,

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
III miejsce: Olga Jagieło (śpiew), Maciej Turkowski (fortepian, gitara) Zespół Oświatowy w Pruszynie, Szkoła Podstawowa / Opiekun: Maciej Turkowski,
I miejsce: Adriana Masiak (śpiew), Ewa Masiak (gitara), Olga Masiak, Wiktoria Świerczewska (taniec) Świetlica Stowarzyszenia Dobroczynnego w Skórcu /Opiekun: Ewa Masiak,

Kategoria: Gimnazja
II miejsca: Olga Ślepowrońska (śpiew), Damian Kryński (fortepian), Paweł Rymuza (gitara basowa) Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach /Opiekunowie: Małgorzata Rudnicka, Maciej Turkowski oraz
Agnieszka Skup (śpiew, gitara), Wiktoria Teperek (śpiew)Publiczne Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  im. T. Kościuszki w Siedlcach / Opiekunowie: Elżbieta Chachaj, Wioletta Skup,

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne
Wyróżnienie: Milena Możdżonek (śpiew), Weronika Gochnio (skrzypce), Magdalena Ostas (fortepian) I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach /Opiekun: Magdalena Ostas,
III miejsce: Maria Zielińska (śpiew), Robert Gryczka (fortepian) II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach /Opiekun: Robert Gryczka,
I miejsce: Monika Ratuska (śpiew) – Wołyńce, Damian Kryński (fortepian) – Siedlce I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach / Opiekun: Wojciech Ciekot,

źródło: MOK (reklama)

Powiadom o wpisie

Możliwość komentowania jest wyłączona.