Pogoń przegrała po rzucie karnym

Aneta Borkowska niedziela, 3 maja 2015, 23:08 Sport

Nie udało się dzisiaj siedleckim piłkarzom zadowolić swoich kibiców. Na własnym stadionie Pogoń przegrała 1:2 z Sandecją Nowy Sącz. Pierwszą bramkę z 29 minucie spotkania strzelili rywale.

Biało-niebiescy ruszyli wtedy mocno do przodu i w 41 minucie meczu Cezary Demianiuk doprowadził do remisu. Niestety w drugiej połowie przeciwnicy celnie wykorzystali podyktowany rzut karny i to oni wywieźli w Siedlec trzy punkty. Następne spotkanie Pogoń zagra 9 maja o godzinie 16. w Jaworznie z zespołem GKS Tychy.

Dariusz Wójtowicz, trener Sandecji Nowy Sącz

Przede wszystkim słowa uznania dla obydwu drużyny, ponieważ stoczyli dzisiaj naprawdę bój twardy. Może nie na jakimś najwyższym poziomie, ale sytuacji i zaangażowania na boisku nie brakowało. Jednobramkowe nasze zwycięstwo myślę, że chyba zasłużone, chociaż czystych sytuacji było z naszej strony więcej. Chłopcy dali z siebie wszystko i choć nasza sytuacja nie jest łatwa, to gramy do samego końca, będziemy walczyć. Morale poszło do góry więc tanio skóry w kolejnym spotkaniu nie sprzedamy.

Carlos Alos, trener Pogoni

Gratuluję zdobycia trzech punktów przeciwnikowi. Zwycięstwo w tym spotkaniu mogło nas umieścić w środku tabeli i nasza sytuacja byłaby lepsza, ale będziemy walczyć do końca w następnym spotkaniu i o zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że Sandecja będzie chciała grać z kontrataku, my próbowaliśmy kontrolować przebieg spotkania i udało nam się zakończyć jedną z akcji bramką. W drugiej połowie nasza gra wyglądała słabiej przez jakieś 15 minut, potem zaczęliśmy grać swoją piłkę i lepiej to wyglądało. Niestety rzut karny, który zwykle tak się kończy dał przewagę rywalom. Próbowaliśmy odrobić te straty jeszcze, ale niestety się nie udało.