SPIN

Konkurs „Żyjmy zdrowo i wesoło” rozstrzygnięty

Aneta Borkowska czwartek, 21 maja 2015, 21:15 Społeczeństwo

20 maja w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie I Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Żyjmy zdrowo i wesoło” w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie.

szkola sidemka4

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów siedleckich szkół podstawowych w trzech kategoriach: dzieci 5 i 6-letnie, kl. I-III, kl. IV-VI. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego stylu życia, zachęcanie uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowia, promowanie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania i korzyści z tego płynących, a także uświadamianie, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna dla ogólnej kondycji ucznia i jego funkcjonowania w szkole.

szkola sidemka1

Dzieci z koła teatralnego „Nasz teatr” przygotowały specjalny występ dotyczący zdrowego stylu życia. Mali aktorzy z klas I d i II d zaprezentowali swoje umiejętności rówieśnikom z siedleckich placówek oświatowych. Uczniów do występu przygotowały: Edyta Kadej i Katarzyna Wąsowska.

Prace plastyczne dzieci oceniała komisja konkursowa w składzie: Bożena Prachnio – doradca metodyczny plastyki w Samorządowym Centrum Doskonalenia i Doradztwa Nauczycieli w Siedlcach,
nauczyciel PG nr 1 w Siedlcach / Hanna Michalik – nauczyciel plastyki SP nr 7 w Siedlcach / Jacek Rutkowski –  kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach.

szkola sidemka3

LAUREACI KONKURSU

Kategoria: 5 – 6 latki
I miejsce:  Tobiasz Kurowski – Miejskie Przedszkole nr 9 w Siedlcach,
II miejsce:  Nikola Kuć – Miejskie Przedszkole nr 3 w Siedlcach,
III miejsce: Maria Walaszczyk – Miejskie Przedszkole nr 3 w Siedlcach,
wyróżnienia:
1. Maria Sienica – Miejskie Przedszkole nr 22 w Siedlcach,
2. Natalia Gospodarczyk – Miejskie Przedszkole nr 9 w Siedlcach,
3. Izabela Tokarewicz – Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach,

Kategoria: klasy I – III
I miejsce:  Alicja Kamecka  – Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach,
II miejsce:  Jagoda Cibor – Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach,
III miejsce: Zofia Wyczółkowska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach,
wyróżnienia:
1. Patrycja Bazan – Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach,
2. Zofia Tatkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach,
3. Adam Szczepanik – Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach,

Kategoria: klasy IV – VI
I miejsce:  Iga Gałachowska  – Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach,
II miejsce:  Julia Wasilewska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach,
III miejsce: Alicja Augustyniak – Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach,
wyróżnienia:
1. Adriana Wiewiórka – Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach,
2. Julia Parobczy – Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach,
3. Aleksandra Sacharczuk – Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach,

szkola sidemka5

źródło: Alicja Świderska, dyrektor SP nr 7

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.